Bu ağlayan kız sizce bunları hak ediyor mu?

10 yaşında bu kız. 9 yaşında ailesi ayrılmış. Her aile ayrılabilir ancak bağlarını koparmaları kızları için görüşmemeleri ne kadar doğru? Cidden yazık, o kızın döktüğü her göz yaşı damlasını ahirette nasıl hesap verecekler? İçim cız etti. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Şu güzelliğe bak ya.

• Hak etmiyor.
    91% (506)85% (193)89% (699)Oy Ver
  • Ailesi en doğrusunu yapıyor.
    9% (48)15% (35)11% (83)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
https://www.youtube.com/watch?v=LR4L7peoENQ Şunu izleyin o halde. Açamayanlar için

7|3
117|64

En İyi Kız Görüşü

• Bazı anne babalar ayrılabilir, bunu da cocuga dogru yansitmak gerekir.

Burada bir sorun var, anne baba olmayı bilmeyen iki saftrik mi desem, insansı mı desem, cocugu istememişler belli ki. Enişte onayladığı için diyorum.

Bir diğer sorun ise yayın sırasında gerçekleşiyor, N. H. isimli medya maymunu çocuğun önünde "gizemi istemiyorlar mı" diye soruyor... Sonra da kıza dönüp "bir gün insallah isterler seni" diyor.

Çok klişe olacak ama bu adam program başına 60 bin tl kazanıyor ise o günkü programda bu kızın mağduriyetine saçma sapan bir açıklama yaparak 5 bin falan kazanmış oldu. Rezillik.

Bu pedagogların işidir, ilkokul mezunu bir imam çıkıp da bu tarz konularda açıklama yapma haddine sahip değil. Kızcagıza acıdım...

7|2
    0|0
    • Nihat Hatipoğlu dediğin adamı kahvede görsem muhattap almam, adamı kanaat önderi diye milletin önüne koyuyorlar. Ordaki öküz kitle de ağzı açık izliyor.

Böyle zırcahillerin ahlak kumkuması olduğu ülkede o kız gibi nice çocuklar ortada kalır.

• @LukaModric işime gelmiyor diye mi? Bir çocuğu ömür boyu etkileyecek cehalet dolu cümleler kuruyor!

Bir safı aklamak için çocuğu yok sayan iğrenç insanlarsınız hepiniz. Çocuk söz konusu cocuk çocuk!

"Çocukları boş verin yeaa ensara yazık kurumun ne suçu var" diyenlerle siz aynı kişilersiniz işte.

İslamla ilgili bir şeyler okumak insanı neden profesör yapar, bazı dangalaklar da bunu kişiyi aklamak için neden kullanır bilmiyorum ama bilimsel değeri sıfır olan bir insan okumuş sayılmıyor. Bilimsel bilgisi yok! Ama bu toplumda değer gören olgu bu. Bu yuzden bilimden bir s.. anlamayan bir toplum. Hadi şimdi daha fazla kücülme potansiyel cocuk somurucusu.

• Buraya "çocuğu boş ver olur öyle hatalar hepimiz Nihata domalalım" kıvamında yorum yapan herkesi engelleyip bildirim almayı da kapatiyorum.

Çocuk sömürüsünü aklamaya kalkan insanları daha fazla midem kaldırmayacak, ellerim titriyor.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 116

• Hak etmiyor tabi ki de. Buna hak ediyor cevabını verenler vicdan yoksunudur

4|3
    0|0
  • İnsanlar boşanabilir bu normal bir şey çocuk huzursuz ortamda büyümesindense anne baba ayrı olsun daha iyi.
    Ama çocuğu bırakmak nedir ya bırakacaksan niye çocuk yapıyorsun o zaman bu insanlar mal.

4|1
    0|0
  • Sanırsam problemin büyüğü boşanmaları değil zaten, her iki ebeveynin de çocuğu istememesi. Ki salt boşanma durumu da söz konusu olsa, çocuğun kavga kıyamet bir ortamda psikolojisi bozuk bir biçimde büyümesindense anne babanın ayrı olması daha evla.
    Kızcağıza üzüldüm açıkçası.
    Olayın arka planında başka şeyler var belli ki. Bunları bilmeden ailenin vaziyetine dair derinlemesine yorum yapmak bana doğru gelmiyor.

3|1
    0|0
  • Olay hak hukuk meselesi değil. Ancak ailesinin hatası var.
    Boşanmış olabilirsiniz ama o sizin hala evladıniz. Nasıl olur da sorumsuz olurlar bu kadar?

1|1
    0|0
  • Bu çocuğu o kadar iyi anlıyorum ki kiyamam ya canim benim ne kadar da üzülmüş bende dedeme baba derdim bazen yanlışlıkla hani insan üzülüyor en kötüsü ne biliyor musun bu çocuk kaç yaşına gelirse gelsin , bunun acısını hep icinde yaşayacak birisi kızım dese canı yanacak...

0|1
    0|0
  • Allah'im ya 😢 gozyaslarina kurban olurum o kizin be ve artik o kadar igrenc bir toplumda yasiyoruz ki ya o kizin enistesi ona sarkinti olursa o zaman ne olucak insallah oyle bir durum yasanmaz icim sizladi be😔

1|1
    0|0
  • hak etmiyor tabi ki de o çocuk daha çocuk masum daha günahkar bile değil küçücük yaşında kendi yaşından daha fazla olgun yapmaya mecbur bırakmışlar yaşıtları gibi hiç olamıyacak bunun yüzünden sırf. :(

4|2
    0|0
    • Belki de büyüdükçe dalga geçilecek..

• Ayrılıpta ayrılık sebeplerini kızından çıkaranlar ve ailesi boşanmış diye o acıyı yaşamayıpta o kızın kırgınlığını üzüntüsünü anlamayıp alay edenlerin de Allah belasını versin -.-

• Kıyamam ya nasılda üzülmüş kırılmış çökmüş bir halde :ı
    Hak etmiyor tabikide ailesi neden ayrıldı neden böyle bir karar aldı bunlarda önemli

0|1
    0|0
  • Kıyamam ben ona nasıl da ağlıyor canım benim ya ❤

1|1
    0|0
  • Hak etmedigi kesin ancak evliyken vir aradayken nasil bir iliskileri oldugunu bilmiyoruz, belki daha kotu etkileyecek cocugu.

1|1
    0|0
    • Dostum ne olursa olsun böyle olmamalı..

• @Layeste Şuursuz evliliklerin sonuçları bunlar.

• @Ragnar_Lodbrok olan çocuklara oluyor

• Çok üzüldüm izleyince.
    Rabbim hidayet versin annesi ve babasına

1|2
    0|0
  • geçen gün anneannem izliyordu sanırım programı tam iftar saatine yakın. ben normalde bu yayını izlemiyorum ama kızı tesadüfen gördüm. ağlaması falan çok üzülmüştüm. yazık değil mi şu güzelliğe ya...
    umarım hayatı çok güzel olur.

0|1
    0|0
  • b şıkkı gibi düşünenler neye dayanarak böyle düşünüyor bilemiyorum. insanlar ayrılabilir, bir daha görüşmeyebilir de. ama her çocuğun annesine anne babasına baba deme hakkı var. eniştesine halasına değil :/

0|1
    0|0
  • tabıkı cocuk ıcın gorusmelerı gerek.. olan cocuga oluyor boyle durumlarda

0|1
    0|0
  • Benzerini yaşamıştım bir dönem. Allah yardımcısı olsun. Okul vesaire bir ortamda konusu açılınca veya sana aile hakkında soru sorulunca bile tedirgin ediyor. Çok sinir bozucu uzucu bir şey engel de olamıyorsun kendine gözün doluyor. Evlenirken 100 çocuk yaparken 1000000 kere düşünün lütfen

0|1
    0|0
  • bence en doğrusunu yapmışlar. çocuklar için zorla bir evliliği götürmeye çalışan ailelerin ve o ailedeki kadının durumunu da görüyoruz.

0|1
    0|0
  • tabiki de haketmiyor. anne ve babanın ayrılmış olmaları ayrı şey çocuğu istemiyo olmaları ayrı şey. aile hayatlarında neler yaşandı bilemeyiz tabiki ama o cocugun babaya da ihtiyacı var tabiki ama ana kuzusu o ya annesi yanına alsaydı keşke çok üzüldüm mübarek ayda inşallah gözyaşları diner kuzucuğun çok üzüldüm :(

0|1
    0|0
  • Canlı yayını bende izledim çok üzücü bır durum yavrucak ıcınde ne acılarla boğuşuyordur kım bılır :((
    Ağır laf edıcem ama demek zorundayım köpeklerde ana oluyorr ama ana olmakla bıtmıyor bu işler. Yanlış evlılık yanlıs secım bunun sucunu bu cocugun cekmesı cok yanlış. Bazen zehir olsada onu cekeceksın. Hadi hata yaptın ayrıldınız pekı evlat bu evlat ne olucak kımse bunları dusunmuyor.
    Canım benım bunun yasadığı acıyı kımse bılemez Allah yardımcısı olsun :(

0|1
    0|0
  • Ne doğurmak annelik, ne de bebek bezi almak babalık...
    İnşallah hayatının geri kalanında çok mutlu olur güzel gizem 😕

0|1
    0|0
  • Hâk etmiyor görüştürmemeleri dogru değil, ben bile oğlum için her seye katlanıyorum evlat ya şimdi bunu görünce utaamayacaklar mı?

0|1
    0|0
  • +Anne veya baba kızı istemiyor mu?
    -İnşallah ilerde annen baban seni ister
    Laflara bak ya. Çocuğa diyor ki seni istemiyorlar mı falan komik yani, böyle şey mi sorulur söylenir. Adam "İnşallah seni isterler" dedi ve 5 bin lira kazandı vaov.

0|1
    0|0
  • Anne ve babanın arasında geçenleri bilmiyoruz. Belki ortada büyük bir şiddet söz konusu ve bu yüzden görüşmüyolar. Ama kızı halaya bırakmaları yanlış anne veya baba sahiplenmeliydi.

0|1
    0|0
  • Benimde ailem ayri huzur çok zor ya yasananlar çok yipratiyo tabi bends uzuldum Allah yardimcisi olsun 😞

1|1
    0|0
  • Şu videoyu izleyip de kızının "ben başkasına baba başkasına anne diyorum günah mı" demesi içini sızlatmıyorsa o insanlar anne ve babalık gibi kutsal sıfatları hak etmiyordur.
    Annebaba doğru yapıyor diyen özürlülerin beyinleri burunlarından sumuklerine karışıp akmış.

0|1
    0|0
  • Ailesi doğrusunu yapıyor diyenler muhtemelen dalgaya almışlar. Lakin bu dalgaya alıncak bir konu değil.

0|1
    0|0
  • Herkes mutlu bir aileyi hakederde ailesiyle yasasaydi suankinden dahami mutlu olucakti demekki bu sekilde yasamasi onun icin daha dogru

0|1
    0|0
  • hak ediyor denmez çocuklar masumdur onun mutluluğu için ailesi çabalamalıydı ama hayırlısı böyleymiş her şeyde bir fayda vardır elbet

0|1
    0|0
  • Bu ailesi en dogrusunu yapan insanlar ya ordan burdan toplama insanlar ya da gayrimesru olan insanlar cunku akli basinda insan evladi bunu yapmaz

0|1
    0|0
  • ne yazikki büyüklerimiz birbirlerinden ayrıldığını, evlatlarindan boşanmadiklarini anlayamiyolar

0|2
    0|0
  • Bilgisayarımda hoparlör yok sadece o yüz ifadesine bile gözlerim doldu bu videoyu o anne baba müsvettesi görüp gurur duymuşlardır umarım :(

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    86

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 63

• benim annem babamda ayrıldı o kız neden ağlıyor söliyimmi kendini kimsesiz hissediyor ve bu para mevzuları falan var eminim çocuk ise ben gibi aileye önem verdiği için bu sorunlar onu boğuyor ben psikiyatrinin yanında ağlamıştım oda orda ağlamış ilerde benim gibi psikolojik rahatsızlık yaşamaz umarım

0|1
    0|0
  • Herkes çocuk yapmasın ya. Lafa gelince çocuksuz aile olmaz, çocuk şart diye başkalarının ağzına bakıp çocuk yapan var. Bakamıcaksan, sorumluluğunu alamıcaksan, kendini hazır hissetmiyorsan, en önemlisi de daha eşinle aile olamıyorsan o çocuğun günahına girmiceksin. Hak etmiyor kesinlikle

1|1
    0|0
  • Nasıl bir aile ki çocuklarını ayrılmalarına rağmen yalnız bırakırlar? Bencillikten başka birşey değil de nedir? Yazık, eniştesine 'baba', halasına 'anne' diyecek noktaya geldiyse annesinden babasından ses seda almıyordur. Bu insanların ben inanıyorum ki bu dünyada da öbür dünyada da çekeceği vardır. Allah bu küçük kuluna sabır versin, yar ve yardımcısı olsun. :(

0|1
    0|0
  • haketmiyor da hoca denilen adamın eniştesine bu kızı annesi babası istemiyor mu diye sormak ne demek?
    o kızın orada olduğunu bunu duyduğunu hiç mi düşünmedi..

2|1
    0|0
    • Ne yani annesi babası bu durumu yaşatıyor ve biri sorunca mı kötü oluyor Adamı da suçlamayın yani

• Bende orda sinir oldum açıkçası. Tamam bu adamı severim iyi anlatıyor falan ama oradaki o söylemleri küçük kızı kim bilir ne kadar üzmüştür.

• @pembepudrasekeri Ben de tam tersi bu adamı sevmiyorum ama merak ettiği için sormuş, açıkcası ben de merak ettim annesi ve babası neden bakmıyor diye. Bu kızın suçu değil ki küçük düşsün annesinin babasının ayıbı.

• Nihat Hatipoğlu nun söylediği her laf adeta ders niteliğinde
    Ailesi parçalanmış bir çocuğa travmasını arttırmak kendini stres altında hissettirmek için neler söylenebilir:
    - bir araya gelmeyecekler mi
    -bir araya gelmezler mi bir daha
    -baba ve ya anne kızı istemiyor mu
    -üzülme kızım olur böyle şeyler
    -inşallah ilerde annen baban seni ister
    O kadar otel işleten birinin bu sozleri o çocuğa ne hissettiriyor düşünebilir sanirim ama dinin en iyi kullanılma aracının duygu sömürüsü olduğunu bildiği için çocuğu resmen reyting uğruna harcamış

0|1
    0|0
  • Burada bütün suç ailesinde. Boşanmalarında değil; çocuğunu istememelerinde.

Nihat Hatioğlu'nun sorduğu bazı sorular da hoş değildi.

1|1
    0|0
  • Suçsuz günahsız çocuğa bu kadar ağır imtihan yüklenir mi.. :/

0|1
    0|0
  • arkadaş madem anlaşamaıyorsunuz seks üzerine neden birliktelip gidipte idare amacı kendi zevkleri üzerinden sonrası boşanma madem böyle bir halt olacak seziyorsun yapma çocucu. Evlilik şirket bir holding 2 patron var.
    idare edene ömür gider. iflas verene ziyan oluyor çocugun günahı ne şimdi.

Allah affetsin arkadaş böyle aileleri kendilerini düşünmüyorlarsa çocuklarını düşünsünler. her gördügü cocuklu aileleri gördükce benim ailem nerde demeyecek mi bunun vicdan muhasebesinin hesabnı kim verecek.

0|1
    0|0
  • Onun üzerinden prim yapıp seyirci kırmaya çalışan nihat hocamdan allah bir kat razı olsun o nasıl bir güzel ahlaktır ya hocam.

0|1
    0|0
  • Kiyamma ya kiz cokcularina 😢😢😢😢

3|1
    0|0
  • Tabi ki iyi değilde. O kızın oraya çıkması ne kadar doğruysa o aileninde bu kızı bırakması doğru oluyor.

0|1
    0|0
  • Ayrilirsin eyvda birinin çocuğa bakması lazım kız halasinda kalıyor ona anne kocasına baba diyormus yazık ya

0|1
    0|0
  • İşte günümüzdeki ilişkilerden yola cıkarak 2 günlük sevgili yapmaya calısmayın ömürlük birini bulmaya calısın bak sonra noluyo.

0|1
    0|0
  • aile sorunlarıda din tüccarlarına kaldı bu çocuk büyüsün buda aynı şeyi yapar çünki tavsiye aldığı adam tüccarın en tehlikelisi din tüccarı

0|1
    0|0
  • şöyle ki kızın ağlamasına bakıp aldanmamak lazım, aileler geçinemiyor olabilir. Belki de eniştesi babasından daha iyi davranır ki kızları gibi kabul etmişler

0|1
    0|0
  • Birinin başına bişey geldiği zaman hakettiği için veya haketmediği için diye bir şey söylemek mantıksız. Başına bişey gelmesi için illa haketmesi veya haketmemesi gerekmiyor.

0|1
    0|0
  • Çocuk varsa bağlar kopamaz

0|1
    0|0
  • Hak etmiyor

0|1
    0|0
  • Su tatli kizi hangi vicdan yoksunu aile istemiyor aklim almadi.

0|1
    0|0
  • Allah sizi bildiği gibi yapsın
    bir tarafta evlat hasretiyle yanıp tutuşanlar diğer tarafta bu gibiler nolacak o çocuk sevgiyi dışarda arayacak Allah onunda sonunu hayır etsin
    sabah sabah içim bir tuhaf oldu ya

0|1
    0|0
  • ''ailesi en doğrusunu yapıyor'' diyen kadın üyenin nasıl bir düşünce yapısına sahip olduğunu merak ettim.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle haketmiyor

0|1
    0|0
  • hak etmiyor anne baba düşüncesiz işte böyle tatlı kızı istemiyorlarmış üzüldüm

0|1
    0|0
  • Aslında biraz duygusuzum ama gözüm doldu, ağlayacaktım be. Allah yardımcısı olsun, inşâAllah birleşirler tekrar :/

0|1
    0|0
  • 2. Seçeneği seçenlerin mantigini anlamıyorum, Allah yardımcısı olsun, annesi babası olacak insanlara denilecek çok söz varda Allah ıslah etsin umarım bahtı acik olur bir daha ağlamaz : (

0|1
    0|0
  • ailesi doğrusunu yapıyor. Az aklınızı çalıştırın. Ayrılmasalar kavga sürekli devam edecek devam devam ve devam en son ya dayakla ya da cinnetle sonuçlanacak. Böylesi daha iyi en azından en az hasarla kurtarmışlar çocuğu

0|1
    0|0
  • inşallah çocuğun hali güzel olur

0|1
    0|0
  • Ben de gördüm çok üzüldüm ya. Nasıl bir anne baba yapar bunu aklım almıyor..

0|1
    0|0
  • Haketmiyor...

0|1
    0|0
  • Hakediyor diyenlerde vicdan yok mu?

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    33
Yükleniyor...