Ben nasıl kurtulabilirim bir yardımcı olursanız sevinirim?

Babam gerçekten çok katı bir insan. Ondan yediğim dayağın haddi hesabı yok. O kadar değişik biri ki.2 gun önce konuşmaya çalıştım bağırıp tekme attı dün sahura kadar bekledim diye bağırıp küfür etti yaklaşık 1 saat. Bu yaşıma kadar hep dayakla büyüdüm. Hiç kendi başıma dışarı cikamam şuana kadar. Giyimime o kadar karışır ki pantolon giydirmez giyersem üzerine rapçi kıyafeti gibi tişört giymem lazim. Eteklerim dizimde ona karışır sacima makyajima karışır böyle sayfalarca yazabilirim. Sizce böyle bir babadan nasıl kurtulabilirim?

1|1
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Anca evlenerek ) saka bir yanada anne babayi anlamak icin anne baba olmak lazim anca. bende cok zorluklar cektim fakat babamin verdigi nasihat beni kendime getirdi oglum bizler buyuduk bu saatten sonra can cikar huy cikmaz dedi en iyisi mi sen ayak uydur bize gibisinden diyince bende onlarin halinden bekletilerine gore yasamaya basladim pismanda olmadim sonucta anne babanin sana dayattigi zorluklar aslinda kendilerinin bildigi cektigi zorluklari seninde yasamaman icin kendilerine olusturdugu sorumluluklardir. Tabiki dayaga razi degilim o kadarini yasamak psikolojik baskinin yaninda cok daha beter bir sebep oluyor. Fakat dayak yememek icin degilde onlarla anlasabilmek icin onlarin huyundan gidersen dayak ortadan kalkicaktir. Yetiskin olup onlara kendini hedefini belirttigin muddetce sorun olmaz tabi hedeflerinide kendin belirlemelisin ayaklarinin ustunde durabildigini gosterdiginde ve kendine sahip cikabilip hemde ailenede maddi manevi yardimci oldugunda onlarda artik seni bir birey olarak kabullenip hayatindan yavas yavas cekilicektir. En onemlisi onlari kendine yaklastirabilmen ve onlardanda iletisim halinde olabilmen. Aklima baska fikirde gelmiyor. Bol duayida eksik etmemelisin tabi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendini parani kazandiginda evden ayrilirsin kurtulursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• çareyi evlilikte arama herşeyden önce onu söyleyim çalış kendi ayakların üzerinde dur en kolay yöntem bu

0|0
    0|0
  • okur ayakların üzerinde durusan

1|0
    0|0
  • Babanın yapısı degistiremezsin, sana davranma biçimi yanlis ama , seni koruma iç gudusuyle böyle davraniyor anladığım kadarıyla,

Ya evlenene kadar sabredip babanin istediği gibi davrancaksın..
    Diğer şıkkı söylemeyim

0|0
    0|0
  • Aile bakanlığını arayıp şiddet gördüğünü söyleyerek yardım alabilirsin. Devlet koruması altına alır.

0|0
    0|0
  • Tek yol evlilik başka yol yokkiii. Ama çok dikkat et denize düşen yılana sarılmasın

0|0
    0|0
  • bence babanı dinle ilerde anlarsın ne yapmak istediğini

0|0
    0|0
    • Ben bunları hak edecek birşey yapmadım

• Uni kazanarak ya da delikanli birini bulup hem evlenmk hem okumk

0|0
    0|0
  • Evlilik şart

0|0
    0|0