Erol evgin haklı mı sizce?

"Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil"

bence çok haklı ben 2 üniversite okudum yüksek lisans yaptım üst düzey yerlerde çalıştım yurdışıt ecrübem var ve aysun kayacının dediği gibi çobanla köylüyle cahil civelek takımıyla nasıl aynı olur ki benim oyum oysa dünyanın düzeni hep güçlü azınlık söz sahibi olmalı güçsüz çoğunluk ise yönetilmeli bu hep böyle olmuştur ve böylede olmak zorundadır biz elit tabaka onların yerine de düşünürüz karar veririz hemde daha isabetli bir şekilde

1|3
17|25

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• AKP ye oy veren ne profesörler var okumakla adam olunmuyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• haklı değiil.

0|1
    0|0
  • Okuma yazma bilmeyenler aptal değil ki sadece cahil. Okumak cahilliği alır eşeklik baki kalr demiş güzel atalarım. Okumayanı bir şey sanıp kendini yukarıda gören diğerlerini aşağılayan insanalrdan nefret ederim.

1|3
    0|0
  • Sanirim bir kismina katiliyorum. Britanyada halkin cogu Şu an referandumda avrupa birliginde kalmaya oyluyor fakat bu sadece yillarca ust uste dizdiklari tahta bloklar yikilmasin diye. Insanlar kendi fikirleriyle 'su olursa toplum nasil bir hale gelir' diye degil de 'su olursa ben rahat eder miyim' kafasinda burada. Bir grup insanla konusma firsati yakaladim ve zihniyetleri agzimi acik birakti, hani derler ya -geri zekali- bizim insanlarin okumusluguna yazmisligina bakmamak lazim o yuzden. Cok okumussundur, sen stratejiyi bilirsin politik yapiyi bilirsin, benim koylum ciftcim onlara edilen muameleyi bilir baslarina grleni bilir. Ha, tabi gozu baska bir sey gormeyen algilari kaoali GERCEK bir cahil cuhela takimi var o da dogru.

0|0
    0|0
  • Brnim çok sevdiğim bir söz vardır; okumak cahilliği götürür, eşeklik baki kalır.

1|3
    0|0
  • Haklı değil bence✋Hak haktır neden okumuş insanın ki daha fazla olsunki. Okuyan insanın kendi doğruları olduğu gibi okumayan insanında kendine göre doğruları vardır. Benim düşüncem böyle

0|1
    0|0
  • Hem sana hem Erol'a katılımıyorum

0|1
    0|0
  • haklı değil

0|1
    0|0
  • saçmalamış..

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Evet haklı

0|0
    0|0
  • cahil diye kimseye diyemezsiniz o kim oluyor ki kendine bir pk tan sayıyor senle birlikte siz o okumammis insanlar kurban olun koyun gibisiniz ayn kitap kitap kitap okuldan başka hayat var siz o okulu okumadiginiz dediniz insanlar emrin giriuyorsunuz gelip burda laka Luka yapma ağzın ortasın bir carparim ben görüyorum da okumammis insanlar patron oluyor

0|0
    0|0
  • Köyde yaşıyor veya bir üni mezunu değil diye onu adamdan saymamız çok yanlış. Tabiki de at gözlüğü takmış bir şeyleri soruşturmadan yaşayan insanlar için söylüyorum onun oyuyla araştıranların bilgili olanların oyu bir değil. Ama herkesin ne olduğunu nereden bileceğiz mesela dağdan gelen adam millet vekili oldu onların oyuyla biz türklerin oyu bir mi?

0|0
    0|0
  • Bence hayatta bir kotu birde iyi insan var ay cahillik degil ta ne zaman ataturk cumhurbaskani olmus ulkede cahil otesiydi ah o donemdeki saf temiz turk halki nerdesin kemikleri sizliyordir onlarin

0|0
    0|0
  • Boş tenekeden çok ses cikarmiş , o ve onun gibi dusunenlerin beyinlerinde bazi hucreleri eksik.

0|0
    0|0
  • Çok saçma eğitimli bir insan böyle dusunmez.

0|2
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 24

• Diploma iş içindir, İnsan olmak iyi aile terbiyesi ve kişinin kendini tanımasıyla alakalıdır. Hiçbir okulda bunun dersini vermezler. Okulu bitiren kardeşlerimizin nasıl okuduğunu biliyoruz sene boyunca dıptıs dıptıs sınava 2 gün kala kamp kuruyor sonavdan 1 gün sonra ezberlediklerini unutuyor. İnsani haklar ile diplomanın getirdiği hakları bile ayıramayan ama 2 üniversite bitirip yüksek lisans yapan cahil kardeşim benim. Olsun seni de selamlıyorum

0|3
    0|0
  • Tayyip Erdoğan en güzel cevabı verdi.. Sanatçı olmuş ama adam olamamış şerefsiz

0|2
    0|0
  • bence haksız

0|1
    0|0
  • Diploma cehaleti alsa da eşeklik baki kalır dedikleri bu oluyor sanırım. Cahil civelek ne demek yahu.

0|2
    0|0
  • O cahil dediği insanlar onun şarkılarını dinliyor !!!
    Nasıl popüler oldu. ?
    Kendisi cahildir. Haksızdır. Nankördür.

1|0
    0|0
  • Haksız

0|1
    0|0
  • saçmalamış... yok efendim okuma yazma bilmeyen muhtar seçeymiş de okuyan belediye başkanını. Okuyanlar ikametgah ilmuhaberinin almasın, okumayanlar da emlak vergisini vermesin o zaman. herkes bildiği konuda konuşup diğer konularda bilgilenmeye çalışsın. Oy vermenin ne manaya geldiğinden bile habersiz olduğunu rtaya koymuş. Bunca yılın sanatçısı kendini cahil şarkıcı yerine koydu. İşin en üzüntü veren tarafı da bu kadar cahil bir insanın aslında mimar oluşu.

0|0
    0|0
  • Siyasi konulara girmeyi hiç sevmem. Ama artık bizi iyice ayırdılar iyice insanlığımızdan çıkarttılar. işin kötü yanı Bir sanatçının böyle birşey söylemesi beni çok yaralarken hele ki erol evgin gibi kendisini ıspatlamış bir insanın. Bende haklı olduğunu düşünüyourm :(

0|0
    0|0
  • cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!

0|0
    0|0
  • bak şu yönden düşün o cahil köylü dediklerinin eski zamana gore çoğunun ilkokuldan sonra okuma imkanları yoktu ya tarlalara bakmak zorundalar ya da hayvanlara. senin imkanin olup 2 universite bitirip yuksek lisans yapmis olabilirsin bu sana gelip burda ben bu insanlardan daha ustunum bana ayrıcalık taninsın demeye hak vermez. Eşitlik diyoruz biz buna. Senden cikardigimiz sonuç ise harbiden eşşeklik baki kalıyormuş.

0|0
    0|0
  • Bu kesim genelde sözde sosyal demokrat kesim

0|1
    0|0
  • Ne oldu ülkeyi sınıflara mı böleceksiniz o kaldı demi. Okuyan insanlar bilgili olsaydı sorunlar batı ülkesinde büyümezdi.

0|1
    0|0
  • öyle bir sistem gelirse aysun kayacı nın oyu yine 1 olur ki :) erol evginin de zorlasan zorlasan belki 1,2 olur. benim bile 1,1 olur belki :)))

0|0
    0|0
  • Yaganlik ne demek madem okudun bilmem sunu yaptın bunu yaptın bilmen gerekir hele yurtdisinda yasadiysan

0|0
    0|0
    • NE DEDİN SEN ŞİMDİ İTCİ KARDEŞ ULU BAKAYIM KURT GİBİ CENGİZ HAN İSMİNİ ÇOCUĞUNA KOYANA DA YUH OLSUN

• Geri zekali ic Anadolu'daki bir terimdir senin gibi eşekler bilmezler öküz allah bilir diplomanda yoktur senin laf olsun torba dolsun cengizhan ismi mubarektir senin gibi domuzlar agzina alırken besmele cekmeli

• Okumuş ama adam olmamış ilim kendini bilmektir sen kendini bilmiyorsun gözümde bunları söyleyen kim olursa İt demem itler alınır ayıptır

0|0
    0|0
  • daha öncesinde de yanılmıyorsam aysun kayacı demişti dağdaki çobanla oyum bir mi diye ve çok tepki almıştı. bence ikisininde birbirinden farkı yok

0|0
    0|0
  • haklı tabi

0|0
    0|0
  • Zaten ülkeyi yönetenler de okumuş insanlar ülkenin bu hale gelmesine sebebiyet verenler de onlar

0|0
    0|0
  • Demokrası ne derse o ama küçük bir test çözdürüp öyle oy kullanabilsin insanlar. Oy kullanan insanların %25'i aptallık sınırında genel olarak yazıyorum bir siyasi partiyi hedef almıyorum.

0|0
    0|0
    • sen hangi derecesindesin o sınıfın hangi aletle ölçtün onlara görede sen süper aptal olabilrisin

• Adalet bu ülkede hiçbir şekilde tam olarak mümkün değil ama en azından bir önlem.

• DÜNYADA MÜMKÜN MÜ var mı BİR ÖRNEĞİ

• Haklı doğru söze ne denir

0|0
    0|0
  • Şimdi o okuma yazma bilmeyenler parmak basıyor ya alayı Erol Evgin e girsin...

0|0
    0|0
  • Sen 2 universite okudun diye adam mı oldun simdi

0|0
    0|0
  • tabii ki haklı. arkasından moron moron konusanlar haddini bilsin bence.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...