Zengin olsanız durumu iyi olmayanlara yardım eder miydiniz?

Günaydın KS Halkı , Zengin olsanız durumunuz yeterince iyi olsa durumu iyi olmayanlara yardım edermiydiniz? Neden ve Nasıl şekilde?

Samimi cevaplar bekliyorum...

Güncellemeler:
güncell
...

0|1
16|30

En İyi Kız Görüşü

• zengin değilken ediyorum zengin olsamda ederdim galiba. sizde kullanmadığınız eşyalarınızı kaymakamlıklarda sosyal yardımlaşma dernekleri oluyor oraya götürün ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar. ben 2 çekyat halı vb mobilya verdim her gittiğim yerde kullanılmayan eşyalarını toplayıp götürüyorum.

hatta bir anı paylaşayım. bir 5-6 yaş sandalet tarzı kalpli taşlı kız ayakkabısı vermiştim diğer eşyalarla. bir kız çocuğuna vermişler çok mutlu olmuş çok sevinmiş bebeğim <3

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bulundugum yerde ulusal nakil haftası diye bir etkinlik var. Bu haftada ozellikle hastanelere bagis yapilmasi uzerine cok fazla icerikle karsilasirsiniz. Tedavileri bazi devlet kuruluslarinca karsilanmaya calisilan cocuklar var, ailelerinin durumu tedavileri lanse etmeye yetmiyor ve bu haftaya kadar ne adi duyulmus insanlar ne de kraliyet hicbir sey yapmiyir sadece gosteris olsun diye kameralarin onunde bagis yaptik diye duyuruyorlar. Cok buyuk bir sey degil belki ama biz agabeyimle her ay kazandigimiz paranin bir kismini buradaki bir cocuk hastanesine bagisliyoruz ve bizi cocuklarin tedavileri hakkinda da bilgilendiriyorlar. Sanirim daha fazlasini da yapmak isterdim ama en hassas noktam hasta cocuklar. En ozverili oldugum konu da bu. Is bir sey yapmaya gelince o cocuklar icin yapayim, onlar icin olsun diyorum. Gecen yil ramazan bayraminda annemin yaninda degildim burada da tatil degil ve calismak zorundaydim, bayramin ikinci gunune denk gelen gunu hastanede cocuklarla gecirmistik mesela. Bence tamamen maddi olmasa da yanlarinda oturup minicik ellerini tutup yeni oyuncaklariyla oynarken onlara eslik etmek bile ailesinin tedavilerini karsilayamadigi o cocuklar icin birer yardim.

0|1
    0|0
  • Etmeye çalışırdım ;)

0|1
    0|0
  • Soyleyince bir anlami kalmzda Ben cok duygukaniyirum heleki cocukkara hersei harcarim alirim. Biri gulunce bnde seviniyitun

0|2
    0|0
  • Tüm samimiyetimle söylüyorum yardım ederim kan bağışıda yapıyorum herkese tavsiye ediyorum can bu sağlıklı olmalı karnı tok olmalı Allah a şükür paraya karnım tok

0|1
    0|0
  • Şu an kararsizim gonlumden ne geciyorsa o an ne istiyorsam yaparim artik kendime faydali olmak isterim yeterince insanlari beni uzdu

0|2
    0|0
  • Ederim sanırım.

0|1
    0|0
  • maaşa başladıktan sonra bir öğrenciye her ay burs vereceğim

0|1
    0|0
  • Belki de zenginimdir ve ediyorumdur :D

0|2
    0|0
  • Ediyorum elimden geldiğince azda olsa

0|1
    0|0
  • Ederdim tabi aç gozlulugun geregi yok

0|1
    0|0
  • Ederdim tabiki

0|1
    0|0
  • Çok zengin olmaya gerek yok zenginlik oranında yardım edilmeli zaten

0|1
    0|0
  • Ediyorum

0|0
    0|0
  • Gizli yardım yaparım.

0|1
    0|0
  • Ederdim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Bağış falan yapmıyorum ama ihtiracı olana yardım ederim. Yetim başı okşarım, yoksulu giydiririm, açı doyururum.

0|1
    0|0
  • Zenginleştikçe yardımlar daha politik oluyor, samimi olmuyor.

0|1
    0|0
  • Konuşmama hakkımı kullanıyorum

0|1
    0|0
  • Ederim demek isterdim lâkin, zengin değilim. Müsait bir yerde zengin olabilirmiyim? Deneyelim bakalım.

0|1
    0|0
  • zengin olursam yapıcagım ilk sey istanbulun en guzel eglence kulubunu kapatıp tum fakirleri orada eglendirmek olurdu

0|1
    0|0
  • yardımdan ziyade istihdam yaratarak hem onlara iş sağlamış olurum hem ben kazanırım. bu cok daha mantıklı ama tabi aciliyetli yardıma muhtaclar varsa yardım etmemek insanlıga sıgmaz

0|1
    0|0
  • aynen şuanda olduğu gibi dilenen hiç kimseye yardım etmezdim geriside bana kalsın

0|1
    0|0
  • çabalayana yardım ederdim

0|1
    0|0
  • durumum iyi değilkende elimden geldiği kadar ediyorum

0|1
    0|0
  • evet gerçekten ederdim

0|1
    0|0
  • Ileride bunu zaten yapicam insallah

0|1
    0|0
  • sürekli işim olmadığı halde iki burs veriyorum.
    arabam olsa duraktan iki kişi almadan geçmem

0|1
    0|0
  • hele bir oliyimda

0|1
    0|0
  • Ederim kesinlikle

0|1
    0|0
  • İş kurardım.
    Hem ben hem işçiler kazanır.
    Win - win.

0|1
    0|0
  • Zaten zenginim😜😜😜

0|1
    0|0
  • ediyorum

0|1
    0|0
  • canoo:)

0|1
    0|0
  • Bunun icin zengin olmaya gerek yok

0|1
    0|0
  • kesinlikle hayır. paramın yüzde 90ınını sokak hayvanlarına yardım yaparak geriye kalanını da ailem ve bana harcayarak geçirirdim.

0|0
    0|0
  • Illaki zengin olmak sart degil her sekilde yardim edinilebilir.

0|0
    0|0
  • ederim ölümlü dünya sonuçta o parada benim değil zaten ALLAH ın

0|0
    0|0
  • ederdimmm

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • Geldiğim yeri hiçbir zaman unutmam

0|0
    0|0
  • Tabiki ederdim.

0|0
    0|0
  • insanoğlu hep daha çok olsun ister

0|0
    0|0
  • Orta halliyim ve yardım ediyorum.

0|1
    0|0
  • hayat felsefem acıma acınacak hale düşersin

0|0
    0|0
  • Bu benim hayalim aslında, sırf bu yüzden her yılbaşı en az 3 bilet alırım.
    İkramiyeyi tutturduğumda yapacağım iş de belli, yani hayalim;öncelikle bir panelvan araç alıp yaşadığım ilçede ne kadar yoksul varsa hepsine çuval içinde erzak götürmek, ama çuval içinde en iyi markalar olucak ve zarf içine de bir miktar para. Zarfın üzerinde şu yazacak;"Ekmek ve et koyamadım çuval içine özür dilerim, siz dilediğiniz gibi zarf içindekilerle alın lütfen..."Çuvalı gece yarısı kapılarının önüne bırakıp kaçmak yapacağım en güzel yaramazlık olacak benim için. Bunun dışında öğrenciler var, kyk kredisiyle geçinemeyen ve hatta kredinin bir kısmını ailesine yardım etmek için gönderenler varya? İşte onları bulup girdikleri bir kırtasiye ya da kitapcı yardımıyla sayfa aralarına sıkıştırılmış bir mebla ile onlarada yardım edeceğim, onlar da bilmeyecek kim olduğumu. Ve çocuklar, onlar en masum olanlar. Her mahalledeki bakkala yeteri kadar bir miktar verip, sabah ekmek almaya gelip çikolataları süzen ama alamayan çocukları sevindirmesi için. Her yıl o biletleri alma sebebim bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...