Ehliyetim olduğu halde araba kullanmakta zorluk çekiyorum, nasıl başaracağım, sizler nasıl başardınız?

Trafikte kullanamıyorum, kavşaklardan dönerken sağdan soldan araba geliyor panikliyorum araba stop ediyor, geçmeler dönmeler korkutuyor beni, sizler nasıl başardınız? Bende mi sorun var acaba?

0|2
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanla işin ustası olacağına inanıyorum. Ben 7 yaşında başladım araba sürmeye , Tamamen hakimim. daha 4 sene öncesine aynı senin gibiydim , İzmir trafiğinde sağa sola geçemezdim panik yapardım. Cesaret et panik yapma.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kurslarda yeterli direksiyon eğitimi verilmiyor malesef. Ben kendi arabamızla öğrendim. Sana tavsiyem ilk önce boş bir arazide pratik yap. İyice pişir. Sonra trafiğe çık. Yarında seni panikletmecek biri olsun. Zamanla alışırsın. Ben on numara beş yıldız kullanırım. Bir çok erkekten iyi kullanırım. Dediklerimi yap sırasıyla. Ducato bile kullanıyorum.

1|0
    0|0
    • kardeşim çalıştırıyor, pratikle bu durumu aşarım umarım, 3 yıl sonra sürücü koltuguna tekrar oturunca panikledim, süremedim.

• Sorun etme. Trafikteki hayvanlar gözünü korkutmasın. Eğer korkan bir bayan görürlerse sıkıştırırlar. Ehliyeti aldıktan sonra çok kullanmadıysan unutmuşsundur. Hatırlarsın tekrar. Pratik yaptıran birisi varsa çok iyi. İyice öğrendikten sonra trafiğe çıkın yavaş yavaş zamanla alışırsın. Benden sana tavsiye iyice öğrenene kadar aynı arabayı kullan.

• evet ehliyeti alalı 3 yıl oldu sonra araba kullanma imkanım olmadı, yeni araba aldık, baya zorlandım her şeyi unutmuşum, evet ögrenene kadar trafige çıkmayı düşünmüyorum olan hevesimi de kaçırmasınlar.

Erkekler Ne Diyor 27

• otomatik vites araba cözüm bu iş için :))
    boş yollarda pratik yap

1|0
    0|0
  • Once trafiğin olmadığı yerlerde sur sinra yavaş yavaş trafiğe çık ya da direksiyon eğitimi veren yerler var ordan hoca tut onunla çık trafige😄

1|0
    0|0
  • Trafiğin yogun olmadığı Zaman'lar süreceksin.
    Ve hatalar yapacaksın
    Hızlı gitme kaza yapma
    Zaman'la asılır o hatalar

1|0
    0|0
  • alısmak lazım zamanla olacak işler

1|0
    0|0
  • Ehliyetin olmasi bisey ifade etmiyo sinava girenlerin %98 i ehliyet alabiliyo sonucta aracida ehliyet kullanmiyo

1|0
    0|0
  • dersal biraz alış

1|0
    0|0
  • Geceleri boş yollarda pratik yap bence alışırsın trafiğe girersin yavaş yavaş

1|0
    0|0
  • pratik yapa yapa öğrenirsin. Trafikte asla telaş yapma. Aman, arkada araç var onu bekletmiyeyim gibi endişeleri at kafandan. Yoksa o araba hep stop eder.

1|0
    0|0
  • Arabayi ehliyet kullanmiyor cunki.. tenha yerlerde bol bol kullan zamanla alisirsin..

1|0
    0|0
  • Surekli sur alisirsin

1|0
    0|0
  • ehliyeti alirken dogru durust bir surucu kursuna gittim.. dogru durust ogrettiler..

1|0
    0|0
  • direksiyon dersi alcan aplaa

1|0
    0|0
  • Tamamen tecrübeyle alakalı. Bende ilk zamanlar ışıklarda falan heyecanlandırdım stop ettirirdim. Şimdi makas atıyorum :D trafiğin az olduğu yerlerde sık sık gez. Debriyaj falan çalış stop etmezsin. Ve en önemlisi kendine güven.

1|0
    0|0
  • yanında tecrubelı bırısı olacak trafıkte sure sure alısıcaksın

1|0
    0|0
  • rahat ol önce

1|0
    0|0
  • Zaten trafikte kavsaklardan ve yavsaklardan korkacaksin gerisi zamanla olur.

1|0
    0|0
  • Araba oyunu oyna. arabaya binince de oyun gibi düşün. Dediğimi yap bana dua edersin

1|0
    0|0
  • Pratik lazim arabayi ehliyet kullanMiyor

1|0
    0|0
  • Yol yakınken vazgeç.

0|0
    0|0
  • arabayı ehliyet kullanmaz. saçma sapan düşüncelerinizden vazgeçin artık...

0|0
    0|0
  • Cikma trafiğe nolursun

0|0
    0|0
  • Ehliyeti ıslat önce.

0|0
    0|0
  • hergün sür alışırsın ya da ders al

1|0
    0|0
  • Pratik yap boş yolarda

1|0
    0|0
  • basaramicaksin

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Önce trafiğe çıkmadan çalışmalısın. Özellikle dönüşlere... Sonra ufak ufak az trafik olan alanlarda alıştırma yaparsın. Tam olarak kargaşaya girmeden öğrenilmiyor zaten ama bu sonraki aşama olsun.

1|0
    0|0
  • kullandıkça atarsın acemiliği bende öyleydim

1|0
    0|0
  • Pratik yapmazsan bunları aşamazsın

1|1
    0|0
  • Süre süre oluyor

1|0
    0|0
  • Ehliyet dersinde kullandigin arabayla simdi kullandigin araba farklidir, yeniden alisman gerek. Normal yani. Fazla panik yapma, baslarda yaninda biri olsun. Zamanla alisican

1|0
    0|0
    • evet araba faklı, o da var tabiki, kardeşim çalıştırıyor, ehliyeti alalı 3 yıl oldu bir daha da araba sürmemiştim, tekrar sürmeye çalışınca her şeyi unutmuşum çok zorlandım.

• Alışırsın zamanla yeni mi aldın ehliyetini

1|0
    0|0
    • 3 yıl oldu , ehliyeti aldıktan sonra hiç araba kullanmadım imkanım olmadı, yeni araba aldık sürmeye çalıştım, baya zorlandım açıkçası.

• Unutmuşsun çünkü, bence tekrar sürücü kursuna git

• kardeşim çalıştırıyor şu an.

• Ben ehliyetim yokken kullanıyorum nolacaksa olsun de çık sür bacım bir şey olmazz :D

1|0
    0|0
  • Doğuştan bir yetenek galiba

1|0
    0|0
  • Kullandıkça alışıcaksın

1|0
    0|0
  • Pratik yap.

1|0
    0|0
  • Sende sorun yok acemilikte gayet doğal. İmkanın varsa babanla abinle vs. bir tanıdıgınla kullanabilirsin. Ya da herhangi bir sürücü kursundan özel ders alabilirsin ben öyle yapmıştım ilk arabamı aldıgımda. bir kaç derste alıştım zaten

1|0
    0|0
Yükleniyor...