İyi ki Rabbim var yoksa tövbe haşa bazı insanlar Allah olsaydı vay bizim halimize ne olurdu sonumuz?

Rabbim benim merhametim gazabımı geçmiştir derken biz nasıl oluyorda kimin cennete kimin cehenneme gideceğini tayin ediyoruz Rabbim herhangi bir insanın imanını sorgulama hakkını peygamberimiz Hz Muhammed sav bile vermemişken biz bu hakkı kendimizde nasıl görüyoruz bu yüzden diyorum ki iyi ki Rabbimiz var yoksa tövbe haşa bazı insanlar Allah olsa vay halimize...

0|3
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• ebû zer radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey allah’ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner. “

beyler bu işin şakası yok. kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini yalnız ve yalnız allah bilir. gaybı bilen o'dur, aziz, hakim o'dur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Komik.. daha ne olacakti halimize bilemedim ben.. tecavüz bizde, hırsızik bizde , iki yüzlülük bizdr , pislik bizde , katillik bizde.. insan olarak ne yarattı ise olmamış.. buna emin ol..

2|0
    0|0
  • Estafurullah ama şu an baştaki ne yapmaya çalışıyor peki?

1|0
    0|0
  • Allah evet rahmetim gazabımı geçmiştir diyor bizim kimsenin imanını sorgulamaya hakkımız yok insanları ancak zahiri amelleri filleri ile değerlendiririz ancak Allah'ın yasak kıldığı bir işi alenen yapan bundan pişmanlık duymayan ve buna rıza gösteren birisine de hoş göremeyiz.

Allah başka bir ayet te dşiyor ki;
    Şeytan sakın sizi Allah'ın rahmetine güvendirmesin

vesselam

1|0
    0|0
  • insan kibirlidir. en sevdiğine bile acımasız olabilir

1|1
    0|0
  • Hüküm verici olan yalnız O'dur...

1|0
    0|0
  • her zaman diyorum, insanlar hakkında hüküm vermek beşer işi değildir. O rabbim işidir.

1|0
    0|0
  • Gördüğüm kadarıyla dünyaya Allah müdahale etmiyor

0|0
    0|0
  • Al sana bir salak soru daha

1|0
    0|0
  • bu gece çok yoğun yaşadım duygularımı
    bu gece Allah'ı öyle çok hissettim ki
    uçacak gibi oldum, göğe yükselip kanat çırpmak istedim
    fakat sonra anımsadım
    daha fazla acıya rağmen
    daha fazla onu sevmem gerektiğini
    seviyorum, çünkü o hep benimle

0|0
    0|0
  • İnançlı Değilim ama bu yazdıklarına tamamen katılıyorum

0|0
    0|0
  • Güzel demişsin

0|0
    0|0
  • bu. nasıl soru. be

0|0
    0|0
  • soru güzel ama sonunda bir sorun var
    Allah olmasaydı diye birşey yok telaffuz bile edilmez

0|0
    0|0
  • Yorumsuz

1|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...