Hayatımızda ki kişinin doğru kişi olduğunu Nasıl anlayacağız?

Diyelim ki hayatımıza birisi girdi ve evlilik yaşındayız ama bu kişi bizim için gerçekten hayırlı mı Nasıl anlıycaz? Evlilik korkusu yaşıyorum ve bir adım atamıyorum ):

0|0
28|15

En İyi Erkek Görüşü

• O işler anlamayla olmuyor Bence Sadece kısmet

1|0
    0|0
    • Kısmette karar veriyoruz sonuçta sevdiğimiz kişi ile mesela neye göre tam o adımı atıcaz

• Seni sevdim (:

• teşekkür ederim 😃

En İyi Kız Görüşü

• hissettirdiklerine bak.
    seni üzüyor mu?
    ne konuda nasıl üzüyor?
    kendi beklentilerini önde mi tutuyor yoksa özdeştirip öyle mi sunuyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hep mutlu ederse

1|0
    0|0
  • Zamanla

1|0
    0|0
  • Ben daha bulamadım bulunca zaten ben burdayım der

1|0
    0|0
  • bakarak göremezssin... ama en ufak şüphen varsa doğru kişi değildir...

3|0
    0|0
    • Şöyle düşün 2,3 ay tanıştığın birisi ne gibi şüphen olabilir ki birde görücü usulü düşün?

• ): çok zor ya çoookkk

• O kadar da değil...

• yaşamadan bilemezsin hatta tanımadığın sapık fantazileri olan birisi olabilir. Yüzüne karşı en şirin cümleleri kurup seni daha ilk gece boğazlayabilir evlenme sen.

1|0
    0|0
    • Çok güzel cevaptı sağol (;

• dogru kisi diye biri yok...

1|0
    0|0
  • Heryonuyle tanımaya çalışacaksın farklı ortmlara katilacksin borç alip vercen kızdıracan guldurcen.. Bu şekilde də tam taniyamazsn ama biraz tanımıs olursn

1|0
    0|0
  • kumar bu.

1|0
    0|0
  • istişare namazı kılabilirsin

1|0
    0|0
  • zamanla anlıycaksın ;)

2|0
    0|0
    • Evlendikten sonra ki Zaman mı?

• arkadaşım inan biraz da şans işi dediğim gibi iyi gölzem yapmalısın bir ortamda yapmış olduğu hal hareketleri konuşmaları düşünceleri karekteri az çok belli eder. şunuda unutma kimse dengini bulmuş değildir illaki ayrı düştüğünüz noktalar olacak burada fedakarlık ve anlayış devreye girer böyle devam eder gider. ha bir de şu var yer yüzünde tanınması en zor varlık insandır. allah yardımcın olsun inşallah gönlünce olur herşey

• Amin herşey herkes için öyle olur umarım ): Rabbim hayırlısını versin herkese

• Zor doğru sandıgın insan bir anda yanlış çıkabiliyor

1|0
    0|0
  • Doğruluk cesaret oynayarak...

1|0
    0|0
  • Doğru kişi diye bir şey yok

1|0
    0|0
  • Güven hiç bir zaman tam olarak kazanılmaz.

1|0
    0|0
    • Kazanıldığı oluyor bence o kadar da değil ya

Kızlar Ne Diyor 27

• o belli eder zaten kişiliğini çözdükçe doğru ya da yanlış kişi olduğunu anlarsın

1|0
    0|0
  • Namaz kiliyomu, ahlaki iyimi, kul hakki, helal harama dikkat ediyormu vee kirici birimi malum kalp kirmak kaabeyi yikmakla es deger. Bunlar varsa evlen ( müslüman oldugunu varsayarak yazdim 😊 degilsen farkli beklentilerin vardir mutlaka)

1|0
    0|0
  • aynen ya o nasıl anlaşılıyor , anlayamazsın bence

1|0
    0|0
  • Onu bilemezsin asla. Belki de sen hayırlı olmayacaksın evliliginiz de. Allahın bize bir sürü imtihanı olacaktır. Sadece hayırlı bir eş dileye bilirsin ve Allah korkusu olan birini bul.

1|0
    0|0
  • Doğru kişi yok.

1|1
    0|0
  • annenize gösterin onay veriyorsa doğru kişidir :)

2|0
    0|0
    • Bu da güzel (: ama tip olarak olumsuz verebilir. Fakat kişilik olarak tanıyabilir ise olabilir tabi

• Deneriz elbet (:

• Anneme gösterdim istemiyor ama ben çok seviyorum ne olucak? :

• Bir ayet var bununla ilgili;
    Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde ­ hayır vardır.. ALLAH bilir, siz bilemezsiniz Bakara Suresi 216. ayet

1|0
    0|0
    • Peki Nasıl anlıycaz işte Nasıl karar vericez evlenmeye

• Ben soruda sorduğun detaya göre cevap verdim

• Anlıyorum ama işte namaza yatmama nedenim var o yüzden farklı bir yol için sordum sağol yşne de

• Herkesin huyu hep değişkenlik gösterdiğinden dolayı anlayabilmemiz mümkün olmayabiliyor.

1|0
    0|0
  • Değil.

1|0
    0|0
  • Anlayamazsın birine soruyorsan zaten öyle değildir kalbinden geçmesi gerek öyle bir geçerki sen tüm benliğinle tamam bu kişi dersin başkasına soruyorsan o iş yaş

1|0
    0|0
    • Bu da farklı bir bakış açısı tabi ki (:

• Ay bilseydik

1|0
    0|0
  • Sor bence

1|0
    0|0
  • Şiddetli bir kavga etmen yeterli kavga etmeden evlenme

1|0
    0|0
    • Aaaa o niye

• Dimiii aynen korkması lazım yani bunu iyi dengelemek gerek ama işte Nasıl olur ki bu insan bazen kendisi kapılıp gidiyor

• Senin için yalnış olan şeylerde taviz verme bunda kapılcak bir durum yok kendini unutma senden değerlisi yok böyle düşün

• Bulursan bana da haber ver lütfen

1|0
    0|0
  • Anlayamazsın

1|0
    0|0
  • Yanlış olduğunu ispatlammadığı sürece doğru kişidir

1|0
    0|0
    • İspatını görmem için evlenmem lazım işte ama o adımı atamıyorum ki isteyenler oluyor ama ben bir türlü karar veremiyorum yani

• O yanlışları yapmadığı sürece doğrudur ama asla yapmayacağı garantisini zaten kimse veremez ki

• Ama işte sevgili olmak ile evlilik çok farklıdır yani... Diyorum sevdiğim kişi ile evet evleniyim ama Nasıl olacak o ya yanlışsa işte ta hayatım mahvolursa Nasıl birşey bu 😔

• anlayamazsın.

1|0
    0|0
  • Bilemeyiz. yaşamadan görülmez

1|0
    0|0
  • Hissetmekle ilgili ya. Canım cicim aylarından sonra her şey ortaya çıkıyor. O his geliyor zaten. Yaşadığınız olaylardan, ettiğiniz kavgalardan çıkarım yapabilir hale geliyosun o aylardan sonra

1|0
    0|0
    • Benim çok uzun bir ilişkim olmuştu 6 yıllık sırf sevgim bitti diye bitirdim... mesela o kişi acaba hayırlı değil miydi 😔Bana karşı hiçbirşeyi yoktu oysa

• Mesela 6 yıllık sevgilinle ilk yılınızda evlendiğini düşün. 6 yıl sonunda sevgin yine biticekti ama belki ortada çocuk olcaktı ev olcaktı yuva olcaktı vesaire vesaire. Bütün ömrüm boyunca sevgin olmayan bir adama katlanmak zorunda kalcaktın. O yüzden evet belki hayırlı değildi

• İstiare namazına yat:))))

1|0
    0|0
    • Ona yatmayı düşündüm ama onda ne çıkarsa yapmak zorundayız );

• İnşallah hakkında hayırlısı olsun canım

• Hepimizin inşallah Canım çok sağol (;

• Ayrildigin zaman anlarain

1|0
    0|0
  • Eğer seviyorsan ve onun da seni sevdiğinden eminsen korkma evlen gitsin :)

1|0
    0|0
  • istireye yat belki çıkar bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Yaşayarak

1|0
    0|0
  • İstihare namazı kılarak

1|0
    0|0
  • Anlayamıyoruz çoğu zaman aşk kör ediyor gözlerimizi..
    Ailemiz daha gerçekçi oluyor onların fikrini al.

1|0
    0|0
  • sana olan davranışlarına bakarsın etrafa olan davranışlarına bakarsın ilgilimi uyumlumu diye

1|0
    0|0
Yükleniyor...