Kapat

İlerde bir kızınız olsa kaç yaşında makyaj yapmasına izin verirsiniz?

Ben mesela en az 16-17 diye düşünüyorum sizce?

2|0
58|35

En İyi Erkek Görüşü

• Bana kalırsa hiç yapmamalı..

Şirk-i hâfi (gizli şirk) gibi geliyor bana..

Sen Allah'ın seni yaratışını beğenmemek gibi..

#Vesselam

2|1
    0|0
    • Haşâ öyle değil tabi ama güzelleşme çabası malesef ki bemde dahil herkeste var😕

• @Sakaryalim estağfurullah iyi yaptın..

• Ne alaka ya şirkle. İyice abarttınız cidden

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 34

• Kızımın makyaj yapma olasılığı
    Benim makyaj yapma olasılığından daha düşük.

3|0
    0|0
  • Yapmak istediği ilk an beta yaptığı ilk an gider makyajın ne olduğunu ne işe yaradığını falan filan anlatırım önce bir bilsin ne yaptığını neden yaptığını ondan sonra isterse yapmaya devam etsin yaşı önemli değil tabi abartmasına da izin vermem bir yere kadar kokoş olmasın boya küpüne dönmesin salak değilse tani o kadar konuştuktan sonra

2|0
    0|0
  • kızım olursa yapma etme diyerek bas edemem

2|0
    0|0
  • Unide yapar anca.

1|0
    0|0
  • 16-17 erken ya lise öğrencisi ne makyajı

1|0
    0|0
    • Artık ortaokuldayken bile makyaj yapılıyo bence 16 ya kadar zapt edebilirsem iyi bişey😕

• Aileler çocuklarına gereken ilgiyi göstermiyor ondan. Daha küçüklüğünde eline bir ipad alıp başlarından atmak daha kolaylarına geliyor.

• Katılıyorum👍🏻

• Hiç bir zaman

2|0
    0|0
  • yapmasın. yapmasın. bir kadının doğal güzelliğinin önemli olduğunu öğretirdim. sadece kaşlarını bıyıklarını alsın yeter. o ne ya 45 yaşından sonra bulldog gibi sarkıyor suratlar. o sarkan suratlar yaşlılıktan mı zannedıyorsunuz

2|0
    0|0
  • 17 gibi olabilir çok sıkmam çünkü çevremde gördüğüm kadarıyla kız çocuklarını ne kadar sıkarsanız o kadar kötü etkileniyor...

1|0
    0|0
  • Nasip kısmet olursa edebin asıl makyaj olduğunu öğretcem

2|0
    0|0
  • O guzelse makyajina gerek yok

1|0
    0|0
  • reşit olunca izin verirdim

1|0
    0|0
  • Aşırı makyaj yapmasına izin vermem hafif olabilir.

1|0
    0|0
  • Mumkunse hic yapmasin.

1|0
    0|0
  • allah korusun kiz cocugu vermesin bana

1|0
    0|0
  • 20 ve üzeri bence.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum sıkıntılı konu

1|0
    0|0
  • 16 dan once olmaz

1|0
    0|0
  • 21 den sonra çok hafif makyaj yapabilir.
    Evlendikten sonra da kocası karar versin :D

1|0
    0|0
    • Iste tamda bu yuzden kadinlar koca baskisi altinda kaliyorlar, kocasi karar versin ne demek? o evlense bile hala senin cocugun olcak, baskasinin onu degstrmesine göz yumabilcekmisin? ben sahsen yapamazdim.. "Annem babam karismadi bu yasima kadar da sen kimsinde beni yönetmeye calisiyosun? Bende insanim ve benimde haklarim var" der cikarsa? Kimi koruyacaksin? Biricik kizinimi yoksa el oglunumu? Düsüncene saygi duyuyorum ama bence dogru degil, cunku erkekler kizin arkasinda kimse olmadigini ve annesinin babasinin bile kizlarini tamamen ona verdigini anladiginda ve hissettiginde, kadini bir birey bir hayat arkadasi olarak degilde kendilerini onun sahibi olarak göruyolar.. Bizzat sahit oldumda konusuyorum..

• bastan deseydin iyiydi :D kocasi karar versin cok sey oluyor boyle hani 'evden gelinlikle cikan ancak kefeniyle döner' zihniyetleri varya öyle, neyse aciklaman icin tesekkür ederim

• @ins_cnmyaa Evet tamamen benim hatam yanlış ifade etmişim kusura bakmayın. :)
      Her şey açıklığa kavuştuğuna göre bir sıkıntı yok. Rica ederim.

• 17-18 idealdir

1|0
    0|0
  • 20 ...

1|0
    0|0
  • Ölünce

1|0
    0|0
  • 16-17 iyidir

1|0
    0|0
  • Onu annesi bilir fakat ben kızıma doğal olan insanların daha güzel olduğunu öğretmekten yanayım... Tabiki bakımlı ve temiz olmalı ama makyaj sayesinde öz güveni olsun istemem.

1|0
    0|0
  • o nasıl istiyosaaa prensesim olur oo :D

1|0
    0|0
  • 17 18 anca o yaslarda

0|0
    0|0
  • abartı makyaj yapmasına izin vermem normal makyaja 17-18

0|0
    0|0
  • Makyaja karsıyım :D

0|0
    0|0
  • İstediği zaman

0|0
    0|0
  • Evdeyken her yaşta yapabilir dışarda asla

0|0
    0|0
  • hicbir zaman izin vermezdim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 57

• 18+ 😎

1|0
    0|0
  • 15..

1|0
    0|0
  • Üniversiteye başladığı sıralarda hafiften başlayabilir ^_^

1|0
    0|0
  • Ben ise baslayana kadar cunku yuzunu mahvetmesin daha iyi olucam derken alt yapidan yok eder

1|0
    0|0
  • Kullanmak istediği makyaj malzemelerine göre değişir , Yani 14 yaşında pudra kullanabilir ,16'sında göz kalemi ve rimel ,18'inde eyeliner ve hafif renklerde ruj kullanma hakkına sahip. Tabii ki daha o küçükken ona kozmetigin zararlı olduğu bilincini veririm. Gerisi ona kalır :)

1|0
    0|0
  • Universiteye gidince. Ama o da boya kupu degil. bir rimel bir ruj yeter belki bide eyeliner. Ya ben 19 yasimdayim yaptigim en fazla ruj o da dogal tonlarda arkadaslar anlamiyo bile surdugumu😂 insallah kizimda bana ceker. Cok itici geliyo bu makyaj isi. Bide hergun dugune gider gibi yapanlar yok mu...

1|0
    0|0
  • Yapmak istediği her zaman yapabilir benim kızım makyaj.
    Ona uygun zararsız ürünler alırım ama asla çocuğumu kısıtlamam. Doğru olmadığını ve buna ihtiyacı olmadığını anlatırım ama asla yasak koymam.

1|0
    0|0
    • Bence herşeyin bir sınırı olmalı, 12 yaşındaki çocuk makyaj yapıyosa bence burda bir sorun var

• * ben arkami döndüğüm gibi makyaj çantama dalan bir çocuk #yetistirmeyecegım yazacaktım klavye duzeltmis

• Peki

• Hiç yapmasa daha güzel olurdu ama şartlara o da uyum saglar muhtemelen buyuzden minimum 17 -18

1|2
    0|0
  • 20 sine kadar karışırım didik didik ne yaptığına ettiğine. Rimeli 15 inde de sürebilir ama eyeliner felan biraz büyüyünce.

0|1
    0|0
  • Üniversitede.

1|0
    0|0
  • En ideal 18 - 19 - 20 civarında.. En mantıklısı bu. Aslında ben doğallıktan yanayım ama hafif bir makyaj için uygun yaş.

1|1
    0|0
  • 18..

1|0
    0|0
  • Reşit olduktan sonra yapsın işte

1|0
    0|0
  • 18..

1|0
    0|0
  • 18 sonra.

1|0
    0|0
  • 16-17ideal

1|0
    0|0
  • Liseye basladıgı zaman yapmasının daha dogru oldugunu anlatırım gerisi ona kalmıs

1|0
    0|0
  • 15 civarı parlatıcı, rimel, belki pudra kullanabilir. Belki 17 gibi göz kalemi vs. De kullanabilir. Eni konu makyaj, üniversiteden sonra.

0|0
    0|0
  • Vermem ben hic yapmadim oda yapmasin je geregi var

1|0
    0|0
  • Yerine gore yaoicaksa izin veririm düğünlerde özel gunlerde

1|1
    0|0
  • 17 falan.

1|0
    0|0
  • 15 16yaşında srsün sivilceleri çıkınca bıraktırırım sonra zaten sürmez ben öyle yaptım😎 annemler istemiyordu hevesim geçti makyaj yapmıyorum şuan😊

1|0
    0|0
  • 15-16 yaşında başlar
    Ama ondan once beş yasindayken bile oje sürmesine izin veririm :)

1|0
    0|0
    • Evet minik ellerde oje çok tatlı duruyo :)

• Mümkün mertebe kullanmasını istemem.
    Çocuğumun küçük yaştan başlayarak cildine zarar vermesini istemem çünkü.
    Bu konuda kendime de çok dikkat ediyorum..

0|0
    0|0
  • Makyaja karşıyım. Doğallık en güzeli

1|0
    0|0
  • makyaj yapmasın doğal güzellik önemli

1|0
    0|0
  • 18 iyidir ki ben şu an bile yapmıyorum pek

1|0
    0|0
  • ben 19 da göz kalemi ile başladım kızıma da aynı şekilde başlatırım

1|0
    0|0
  • olabılır makyaj yapmasında bır sıkıntı yok ama kucuk yaslarda yapmasına ızın vermem

1|0
    0|0
  • çok ağır olmamak kadıyla liseye geçtiği zaman yapabilir. :)

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    27
Yükleniyor...