Doğulu bir #Türk olmanın zorluğu?

DOĞU ANADOLU
Kars: %55 Türk
Iğdır: %60 Türk
Ardahan: %70 Türk
Bitlis: %25 Türk
Ağrı: %15 Türk
Muş: %15 Türk
Bingöl: %20 Türk
Van: %12 Türk
Elazığ: %75 Türk
Erzurum: %80 Türk
Erzincan: %80-85 Türk
Malatya: %65 Türk
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Adıyaman: %45 Türk
Diyarbakır: %8 Türk
Mardin: %3-4 Türk
Siirt: %8 Türk
Şanlıurfa: %35 Türk
Gaziantep-Kilis: %85 Türk

( Türk insanın yaşadığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin tahmini rakamlarıdır. Tunceli vs burada ki sayı bilinmemektedir. Göç nedeniyle Türk soyu yıllardır olduğu gibi bugünde asimilasyon tehlilesiyle karşı karşıyadır)

-Doğulu bir Türk yıllarca batılı Türke kürt olmadığını anlatmakla geçirir ömrünü, doğulu Türkler diğer halkların göçleriyle asimile olmuştur. Örneğin Diyarbakır Türk Begi Uzun Hasan'ın ilidir Türkçü Turancı şair Ziya Gökalp'in ilidir ama ne yazık ki zamanla asimile olmuşlardır saddamdan kaçanları esedden kaçanları aldıkça özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesi asimile olmaya açık bir bölge halini almıştır. Ne Doğu Anadolu ne de Güneydoğu Anadolu da yer almayan Sivas Kayseri K. maraş Adana gibi illerimizde ki insanlar da batılı Türkler tarafından yıllarca kürt sanılmıştır kendi kendimize kandaşlarımızı yabana atmışızdır. Unutulan bir konu var ki Türkler Anadoluya batıdan değil doğudan girmiştir doğuda ki Türk kardeşlerimiz kürt sanılırken batıda ki Türk sandığımız çoğu insan Türk değildir.

1|3
0|16

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Batıda yaşayıp da Türk'üm diyen insan, Ortaasya'dan Amerika'yı dolaşıp Avrupa üzerinden mi Türkiye'ye geldi? Eğer Türk isek hepimiz doğuluyuz. Hepimiz doğudan geldik. Ve bu ülkenin doğusu da batısı da bizim. Batıda doğmuş, batıda büyümüş Malatyalı biri olarak hayatım boyunca bende sık sık; Türk müsün? Ya da sen Malatyalı olamazsın. Ve ya batıda doğup büyüdüğün için değişmişsin tarzı sözlere maruz kaldım. İnsanlar gitmeden, görmeden, yaşamadan, o toprağı el toprağı gibi görebiliyor. Bu insanların yaptığı da bölücülüktür.

2|0
    0|0
  • Şu operasyonlar bitince şehre kaçan adamların yerine türk aileler koyulsunda o oranlar yükselir :) (Tamamen op. Bitince)

1|0
    0|0
  • Ben de Malatyalıyım tüm doğuluyu k*rt sananların avradına selam yolluyorum.

2|1
    0|0
  • Güzel bir konuya değinmişsin.

1|0
    0|0
  • Güzel tespitler. Inşallah herkes okuyup faydalanir. Seni bu konularda tek geçerim bilirsin sayın hocam. Seni takip etmeye devam :)

1|0
    0|0
  • Diyarbakır da yanılmadığımı ispatladın. Bu gidişle ülkede Türkten çok her soydan adam yaşayacak.

1|0
    0|0
  • %100 ü Türk olan memlekete sahip olduğum için mutluyum.. Hiç görmesemde çok yaşa yozgat :D

1|0
    0|0
  • İnsanlarımız okumadığı için birbirimize düşman oluyoruz ya :)

1|0
    0|0
  • Malatyada oran daha fazladır emin ol

1|0
    0|0
  • ben doğuluyum ve kürdüm yaşadığım köyde arap var ermenı var kürt var türk var bir kaç ailde suriyelı var kimsenın soırun yaşadıgını görmedım kımse kımseyıde ırkı ıle yadırgamıyor sadece batıda ırk ön planda doğuda öyle bişey yok

0|0
    0|0
    • Ne Mutlu Türküm Diyene !. Eski topraklarda yoktur tabi yeni nesilden korksaniz iyi edersiniz 😉

• EEE sen kendini türküm diye kanıtlamak zorunda hissediyorsan eğer kürtçe konuşmaszsın vs vs ya da kanıtlamana gerek yok anlatmada kimseye

0|0
    0|0
  • Böyle yüzdelik çıkararak ayrıştirmaya yardımcı olduğunun farkında mısın farzet ki rakamlar doğru ne fark edecek kürtler de bu ülkenin vatandaşı değil mi. Batıda asimile olan kürtlerin yerine say onları da al işte ödeştik 😋😉

0|0
    0|0
  • Yani Turk irki yok olma tehlikesi mi tasiyor

0|0
    0|0
  • Rakamlara tahmini rakamlar demişsin kim tahmin etmiş bu rakamları?

0|0
    0|0
  • doğru olabilir ama ırkçılık yapmayın bölmeyin böldürmeyin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...