Kadının toplumda değersizleştirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ortaçağda cadı diye yakılan kadınlar, savaş esiri kadınların köle diye satılması ve tüm bu utanç olaylara izin veren dinler! Nedir bu kadın nefreti? Neden Tanrılar kadını bu kadar aşağılıyor? Semavi din masallarına göre ilk kadın Havva Şeytana uyup Ademe elmayı yedirmiş ve cennetten kovulmuşlardır. Yani din masallarına göre kadında Şeytana yakınlık söz edilmiş kadınların arzuları şeytani olarak adlandırılmış ve onların özgür olmaları, aşkları, cinsellikleri hep şeytana mal edilmiştir. İslam ülkelerinde kadın yanlarında erkek olmadan dışarı çıkamaz. Katolik kadınları evlendikleri erkekten kocalarının isteği olmadan boşanamazlar. Müslüman kadın Müslüman olmayan bir erkekle evlenemez. Şurası kesindir ki kadın haklarına en çok zulüm eden din İslamdır ama kadınları en çok katleden insanlarda Hristiyandır. Kadınları cadı diye yakan, işkence aletlerinde sorguya çekerken öldüren ve küçük kızlara tecavüz eden papazlar ! Sevgi dolu İsanın yoluna uyanların geçmişte yaptıklarına bakın. İslama ne demeli? Kadının saçı erkekte şehvet uyandırır sebebiyle kadının kocasından başkasına saçını bile göstermesi yasak değil mi? Nasıl bir saç ki erkekte şehvet yaratır. Neden kadınla erkeği uzaklaştırıp eşcinselleri lanetledi? Müslüman erkeklerin mahremi göbek ve diz arası iken neden kadının mahremi elleri ve yüzü dışındaki her yeri oldu? Neden bir kadın bir erkekle evlenmek zorundaydı erkekler 4 ve fazlası kadınla evlenirken? Kadını satılık eşya gibi gösteren bir kavram daha var. Namus. Kadınların kapalı olmaları gerektiğini söyleyen İslama göre kadın kapalı iken güzeldir namuslu insandır. Ne bu namus olayı neden onlar hiçbir erkekle aşk yaşayamazlar? Neden bir erkeğe aşık olduklarında evlenmek zorundadırlar? Neden evlendiklerinde bkire olmak zorundadırlar. Sanki ambalajı hiç açılmamış eşya muamelesi yaparlar. Kadının değerli olması için kafasını kapatması gerekmez kadın zaten değerlidir çünkü annelik onundur. Neden bu kadın düşmanlığı?

#audincecomeback

Kadının toplumda değersizleştirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

8|1
5|4

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle katılıyorum, çok doğru. ama bence bir taraf eziliyorsa suç ondadır. bu izni karşıdakine o vermiştir. ki kadınlara bakınca gerçekten bunun ne kadar doğru olduğunu görebiliyorum. kadınlar ezilmeyi kabullendiler üstüne bir bununla gurur duyuyorlar. haklarını savunanlara düşman oluyorlar. elbette bütün kadınlar bu çürük zihniyette değil akıllı olup bu sisteme karşı çıkanda var ama çok az. eşitlikçi gibi görünen ama aslında hala cinsiyetçi olan insanlar dolu her yer

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yazıdan sonra isyan bile çıkartılır

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Fotoğrafımı ulu orta paylaşma😕

0|1
    0|0
  • Tam olarak bu. Bende anlam veremiyorum, bir geri kafalılık var. Eşitsizlik çok kötü.

0|1
    0|0
  • Bazen her b*kun içine dinleri katmayı bırakıp problemin İNSANLARDA olduğunu görmemiz gerekiyor. Bu 'kaderimde varmış, insan öldürdüm, ben değil kaderim yaptırdı.' gibi bir şey, bu, bu iğrenç. Göz göre göre bahaneler bularak kendini kurtarmak bu, su yüzüne çıkıp derin bir nefes almak.. Öyle bir şey yapmam, boğulurum daha iyi.

0|0
    0|0
    • kitaplarda yazan yasaklardan bahsediyorum yukarıda karışması lazım dinlerin , insanlardan zaten nefret eden birisiyim. Ama tanrıda öfkemin hedefinde.

• Herkesin canı cehenneme o zaman.

• Sonuna kadar okudum, çok haklısın

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sonuna kadar katılıyorum😊👍

0|1
    0|0
  • Tanrısız kadınları da gördük

Fahişe den farksız
    Demekki bıraksak daha beter oluyor

0|0
    0|0
    • algı sistemin ne kadar boş birisi olduğunu gösteriyor.

• Allaha bu denli bakan biri dünyanın en boş adamıdır
      Tiye alıp bir gerçeği söyledik lakin o da boş

• @1ze2fu3fe4su gerçek müslüman kadar temiz ve namuslu bir insan olamaz
      Gerek erkek gerek kadin

• Bunlar yanlış. Arap toplumu islamiyet gelmeden önce kızları diri diri gömüyordu islamiyetten sonra bu değişti, zaruriyet dışında birkaç eş alamaz kimse, eşi izin vermeden hay hay demeden de alamaz. Bilip bilmeden yorumlamak kolaydır, ilk önce öğrenin.

0|0
    0|0
    • Eski Türk'leri bir araştır bakalım. Kadına verdiği değeri öğren ! Arapları savunuyor gelmiş burada.

• Arapları savunmuyorum! İslamiyeti savunuyorum ırkçılıktan beyniniz kurudu be bu kadar insan kayırmayın, Türküm bu arada şimdi ateş püskürtürsün arap mısın kürt müsün diye

Yükleniyor...