İyi niyetinizin faturasını ödediniz mi?

Kime iyi davransam hep darbe yedim kız erkek herkes kullanmaya çalıştı bunu en yakın arkadaşım bile aynısını yapıyor sizde böyle sorunlar yaşıyor musunuz neler yapıyorsunuz böyle insanlara?

1|1
10|39

En İyi Erkek Görüşü

• Uzaklaşıyorum. İdim. Bu tip insanları analiz etmeye başlamamda hâlihazırda çok kazık atmışlardı benzerleri. Melek gibi olan insanlarla tanışana değin, şefkâtin birinin kendimize karşı hissedildiğinde kendimizi daha iyi hissettiğini düşünmeye başladım. Ardından ise "arkadaşlar"a sevgim azaldı azaldı... Öncelerden ben hâkim olmaya çalışyorum ancak sonraları, kazık atma konusunda ayak direyen, düzeltme çabalarımızın sonuçsuz olacağı tipler oldukları için içimden geçirmeye çalışsam da onlar için güzel duygular, geçmiyor işte... Geçmiyor, sevmek geçmiyor içimden. Geriye, sorduğunuz soru ile alakadar olan olgunun, posası kaldı: Yalnızca dostlar sevilmeyi hak eder, arkadaşlar değil. Siz faturayı sormuştunuz tabii... Annem ve babam dâhil olmak üzere tanıdığım insanların hemen hepsini oluşturduğu için, yazsak roman olur, diyebilirim. Böyle durumlarda, artık hiçbir şey yapmıyorum, otomatik olarak içimden geçiyor ya da geçmiyor zira. Önceden mi ne yaptım? Ben, yemin ederim ki bir şey yapmadım! O melek gibi 2-3 dostuma baktım da, sonradan karşıma çıkanlara ve müstakbel arkadaşlarıma (!) "Bunların ciğeri beş para etmezmiş" demiştim, dedim ve diyeceğim. Özetle, daha iyisinin varlığını algıladıkça, eskisinin değeri kalbimizde düşüyor. Şahsen, sıfıra indi bende; iş arkadaşım "Sigaram yok; geberiyorum..." dese bile üzülmem, yalnızca stratejik iş nedenlerinden dolayı bonus kaybına uğrayacağımdan dolayı gerekli olanı yerine getirebilirim. "Böyle sorunlar yaşıyor musunuz?" diye sormuşsunuz. Ohoooo, içinden çıkamıyoruz ki ne ben ne de aklı çalışan siz. Öteki aklı çalışmayanlar ise olayın mevcudiyetinin tanımını görmekten âciz oldukları için, olayın dışında tutulmalı; onlar, beş para etmez... Sadece paranızı değil, duygularınızı da alırlar, ruh emicidirler (bkz. Harry Potter midir nedir?); dikkatli ve temkinli olun.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 38

• Ohooo hem de çok..
    Her önüne gelen kazıklamaya çalışıyor.. Tabi başaramıyorlar genelde..
    İyi niyetliyim ama salak değilim.. Hepsi bunu denedikten sonra anlıyorlar.. Çünkü denemeden anlayacak kadar zekaları yok..
    Sevdiğim bir söz var;
    "Birinin yalan söylemesine kızmam da, yalan söylerken yakalanacak kadar salak bir insanın beni kandırmaya çalışmasına kızarım." SIGMUND FREUD

0|0
    0|0
  • Ödedim. Dürüst olduğum için terk edildim. Ama yine mutluyum. Yalan yerine doğruyu söylediğim için... En azından dürüstlüğümden kaybettim., mutluyum.

0|0
    0|0
  • Evet ama problem değil iyiliği karşılık bekleyerek yapmıyoruz ki yani sonuçları bu şekilde olunca insan ister istemez hayal kırıklığına uğruyor sana hak veriyorum ama iyi olmak çok ekstrem bir şey ve bu güzel özellikten asla feragat etme gibi bir düşüncem yok :)

0|0
    0|0
  • ben şu sıralar ciddi manada intihar etmeyi düşünüyorum ama acı çekmeden nasıl giderim onu düşünüyorum yoruldum artık yaşamaktan

0|0
    0|0
  • kimseye ederinden fazla değer verme

0|0
    0|0
  • Odemedim.

0|0
    0|0
  • İyi niyetten dolayı baya fatura ödedim. Sonra anladım ama, iyi niyet değerli birşey pahalı birşey. Öyle her önüne gelene gösterilip verilmemeai gereken birşey...

0|0
    0|0
  • iyi niyetim yok. fatura ödemeyide hiç sevmem

0|0
    0|0
  • cok yapıldı banada iyilik yaptıkca insan yalnız kalıyor bir soz vardır liderler hiçbir zaman sevilmez oda onun gibi bişiy

0|0
    0|0
  • faturasız iyi niyet olur mu iyiliği kaybedenler üzülün

0|0
    0|0
  • evet o yüzden iyi niyetli degilim artık

0|0
    0|0
  • he iyi niyetli oldum faturası konusunda bilgi sahibi değilim bazen suçlandım bazen terslendim bazen horgöründüm bazen kırıldım ama iyi niyetimden hiç uzaklaşmadım ben bazen imtihanım bile derim ne kadar içim yansa bile öyleyim ama acık sözlüyüm ...

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu garip varlık bilmezmış haddini kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini. .. hayır demeyi öğren kıymete binersin

0|0
    0|0
  • çook çok fazlasıyla.. ama artık iyi niyet yok.. gerçekten karsımdakinin beni sevidiğini anlayana kadar en azından

0|0
    0|0
  • Benim arkadaş çevrem internetten oluyo genelde bir sorunları oldugunda dinler yorum yaparım hem iyi şeyler sölemeye çalışırım

0|0
    0|0
  • Bende zamanında yaşadım bunları ama artık deveyi diken insanı... yaranır felsefesi ile ilerliyorum.

0|0
    0|0
  • evet ödedim çok çok

0|0
    0|0
  • Hala ödüyorum

0|0
    0|0
  • Tabi ki :(

0|0
    0|0
  • Herkes öder.

0|0
    0|0
  • İyi niyetli olman iyi ama sen karşındakinden de aynısını bekliyosun bu yanlış kim neyi ne kadar hak ediyorsa o kadar değer vericeksin

0|0
    0|0
  • çok ödedim ödüyorum da. ilişkimi direk kesiyorum mesafe koyuyorum bitti gitti.

0|0
    0|0
  • ödedim ve tecrbe edindim :D

0|0
    0|0
  • Bu söylediğin ve buna benzer tipleri ve benzeyecek olanları, hayatından hızlıca çıkar, bir süre sonra kafa rahatlayacak, tecrübe ile sabittir 😊

0|0
    0|0
  • Ödedim üstünü de bahşiş bıraktım

0|0
    0|0
  • Iýlikler cezasiz kalmiyo degilmi

0|0
    0|0
  • hemde nası

0|0
    0|0
  • Odeme aliskanligim yok

0|0
    0|0
  • faiziyle birlikte

0|0
    0|0
  • hemde çok iyi niyet iyi bir şey değil :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 9

• evet malesef

0|0
    0|0
  • Çok agır ödedim 😕

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla ödedim hemde mesela çocukluk arkadaşıma tavrımı koydum ve arkadaş değiliz artık sende yap kimseye muhtaç değiliz sonuçta kendini düşünceksin önce onlarda öyle yapıyor nasılsa

0|0
    0|0
  • Kimseyle yakın arkadaşlık kurmuyorum. Anca merhaba merhaba.

0|0
    0|0
  • umursamıyorum

0|0
    0|0
  • Fazlasiyla

0|0
    0|0
  • ödedim

0|0
    0|0
  • Odedik ama önemi kalmadı artık