Recep tayyip erdoğan neden atatürkü sevmiyor?

sadece merak ettiğim için soruyorum

0|0
14|38

En İyi Erkek Görüşü

• Dini Satan adam dini özgürleştireni sever mi ;)

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• Çünkü bu it gerici bir vatan haini, Atatürk ise devrimci ve ileri görüşlü bir vatansever.
    Bu amerikanın kuklası, Atatürk kendisiyle birlikte bütün Türkiyeye özgürlük getirmiş bir önder.
    Bu ülkeyi bölmeye çalışan bir terörist, Atatürk ise kendini Türk hisseden herkes Türk demiş bir lider.
    Bu veled-i zina ülkeyi parsel parsel satıp parasıyla gidip altın klozet yaptırıyo, kaçak elektriği bizim faturamıza yansıtıyo, ülkeyi din ile yönetmeye çalışıyo ve pozitif bilimleri siliyo. Atatürk ise ülkeyi onlarca devlete karşı koruyup savaşarak, her bir milimine litrelerce kan dökerek bize bırakmış, ülkede her dine mensup insanın refahını sağlamış, köylere köy enstitüleri yaparak halkın en cahil kalmış kesimini bile okutmayı amaçlamış ve DÜNYAYA GELMİŞ EN BÜYÜK DEVLET ADAMI kabul edilmektedir. Bu köpek leşi değerindeki herifle kıyaslanamaz bile.

2|0
    0|0
  • Olabilir bizde tayibi sevmiyoruz :D

3|2
    0|0
    • bende sevmiyorum nedense

• Atatürk'ün fikirleri halen dünya standartların fikirler. Üzerinden onlarca yıl geçmesine rahmen halen fikirleri baki şekilde kalıyor. Tayip amcaya okumamış ya da okuduğunu anlayamamış insanlar lazım. köy enstitülerinin bu ülkeye getirdiklerini araştırman bile ülke üzerindeki elleri görmene yeterli

• hain pkk sevicisinden ne bekliyorsunki. Ne Mutlu Türküm diyene

1|2
    0|0
  • 1934 yılındaki meclis ile daha evvelinden yine atatürk'ün feshetiği meclisin, ki önceden fesh ettiği mecliste muhaliflerini sindirme amaçlı, yine sindirdiği kişiler milletin vekili idiler..
    sevmek veya sevmemek kişinin kendi tercihidir, bunda kimse saçma sapan bir dil ile, "bu bir oyundur, kanmayın!.." demeye kalkmasın..

türkiye'de atatürk'ü sevmeme nedenleri vardır. bunlar yadsınamaz, kimse yadsıyamaz çünkü kör değil millet,
    sen yok dersin ama elbet buna sadece inanmakla kalmayan bizzat yaşayan kişiler sana götüyle güler ancak..

ezan ki asırlardır bu topraklar üstünde orijinali ile, arapça okunmuş. türkçe ezandan zevk alıyorum diyen bir insana saygı duyarım ama onu söylerken niyetinden de şüphe ederim..!
    sen bunu değiştirirsen eğer sonucuna, sevilmemeye de katlanacaksın.

şapka dediğin şey bir batı icadı, anadolu dili ile "gavur serpuşu", bunu getirip insanlara zorla giyeceksin deyip, sarığını çıkarmayan hocaları *da istiklal mahkemeleri ile asacaksan eğer?
    sonucuna, sevilmemeye de katlanacaksın..

bu topraklarda asırlardır alimlerin, osmanlıca ve tabii ki de arap harfleri ile yazdığı eserleri sen yok hükmüne getirip, 1 gecede tüm alimleri, kültür sahibi insanları kara cahil ilan edeceksen?
    sonucuna ve de sevilmemeye katlanacaksın...

dersimde suçlu suçsuz demeden katliam yapacaksan, camiye tıkarak insanları tutuşturacak ve cayır cayır yakacaksan? masum insanların tepesinden bombalar yağdıran kadının elini sıkacaksan?*
    sonuçlarına ve de sevilmemeye katlanacaksın!..

katlanacaksın..

eğitim sisteminde senin adını kullanarak, "laiklik" diyerek insanların eğitim hakkını elinden alacaksan?
    sonuçlarına ve de sevilmemeye katlanacaksın...

atatürk'ü tozpembe gören insanlar, okullarda "atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardı" diye koştururken, sessiz çoğunluk diyebileceğin insanlar da, dedelerinin, sırf arapça ezan okudu diye idam edilmesini izlediler gözleri yaşla..
    hesap soramazsın ki?

sanma ki bu kadar mesaj sigmadi

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün prensipleri ve ilkleri, kendi fikirlerini uymadığı için büyük ihtimal.

0|2
    0|0
  • Her kez sevmek zorunda degil

0|0
    0|0
  • tayyibin türk olmadığını biliyoruz, kızılacak, şaşırılacak bir durum değildir atatürk'ü sevmemesi. fakat tc sınırları içinde yaşıyorsa saygı duymak zorundadır. duymuyorsa birgün elbet duydurulur ya diğer bir deyişle Erdoğan şeriatı, yolsuluğu, yobazlığı savunurken Mustafa Kemal Atatürk laikliği, bilimi, vatanseverliği savunuyor zıtlar o yüzden :)

0|0
    0|0
  • Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Herkesin hayatına kimse karışamaz

0|1
    0|0
  • Kıskanma meselesi

1|1
    0|0
  • Ona sormak lazim.

0|0
    0|0
  • Sen olsan severmiydin zaten 20 milyondan fazla sehit verilmisken ingilizlede savasip lozan maglubiyetini almasa ölürmüydü ya da savasip kaybetse kimse ona yanlis yapti dermiydi

0|0
    0|0
  • Dedelerini halletmiş zamanında ondan sevmiyo

0|1
    0|0
  • Herkes sevmek zorunda degil. Ve sevip sevmedigi de belirsizz sadece ataturkculerii sevmiyor sozde ataturkculer yanii

0|0
    0|0
  • Bilmem kendisine sormak lazım

0|1
    0|0
  • Sevmeyebilir fakat saygı duyacak.

0|0
    0|0
  • Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü , herkesin anlamasını , doğru yorumlamasını beklemek en insaflı yorumla aşırı iyimserliktir.

0|0
    0|0
  • çünkü fareler kedileri sevmez.

1|0
    0|0
  • Nerden biliyorsun sevmediğini? şunu unutma Bence Fatih sultan Mehmet çok daha büyük işler yapmıştır ve dimine bağlı bir insandı Müslümanlık ona yakışıyordu tabi Atatürk bizde yeri ayrıdır ama Atatürk kadar fatih sultan mehmeti de ansalar

0|0
    0|0
    • bence çok iyi anıyoruz kaç bilmem milyonlarla kurtuluşu kutladık ama o parayla fakirler doyardı

• Sevmediğini nereden çıkardın
    Sanki Chp seviyorda ne oluyor
    Ülkemizde Atatürk prim amaçlı kulanıyor
    Mesela kılıçdaroklu Atatürk lafı ağzından düşmüyor örgütçülerle içli dışlı hdp ile kanki

0|0
    0|0
  • RTE kötü adam değil onuda severim. ATAMI daha çok severim.. Belkide Seviyor ama CHP nin kurucusu Atatürk olduğu için söyleyemiyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Seviyor ama söyleyemiyor

0|0
    0|0
  • unutturmaya çalışan serefsizlerden biri

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim

0|0
    0|0
  • Herkes kendin den üstün görülenleri sevmez bu bir gerçek :)

0|0
    0|0
  • tam olarak ben de bilmiyorum ama herhalde ideolojik uyuşmazlıktan dolayı tayyip eskiden şeriatçıydı ayrıca tayyip osmanlıcı bu yüzden olabilir

0|0
    0|0
  • Soyunu kazıdığı için

0|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum, kimse kimseyi sevmek zorunda değil

0|0
    0|0
  • vardır bir yarası

0|0
    0|0
  • mecbur değil sevmeye. sen neden sevmiyosum erdoğanı.

0|0
    0|0
  • cünkü atatürke karşı hazırola duruluyor o kendinin ilah olarak gösterilmesini istiyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 14

• Laiklik, kadınlara eşitlik, halka özgürlük ve toplumda ayrıstırılmayı yok ettigi için.. Şeriat varken bunlar ters işine gelmedi

2|2
    0|0
  • Çünkü hainliğini 90 yıl önce söylüyordu Atatürk. O yüzden sevmiyor.

0|3
    0|0
  • İkisi de tırt.

0|0
    0|0
  • Ona sor

1|0
    0|0
  • Sanki biz tayyibi çok seviyoruz :d

1|0
    0|0
  • aman onu bırak sevmesin onu kim sevsin acaba din sömürücüsü

1|0
    0|0
  • Kuyruk acısı👌

1|1
    0|0
  • Yaptıkları batıyor da ondan

0|0
    0|0
  • Herkes sevmek zorunda değil. Recep Tayyip Erdoğan aşktır❤

0|1
    0|0
  • çünkü o bir müslüm

0|0
    0|0
  • Atatürk halkı cahil bırakıp oylarını almaya çalışmadı çünkü. Dini herkes istediği gibi yaşasın dedi illa imam hatiplere gideceksiniz demedi. Her zaman aydınlanmadan yanaydı o yüzden işlerine gelmez. Çnkü halk aydınlanırsa asla oy alamazlar!!!

1|0
    0|0
  • Gerçekleri bildiği için.

0|0
    0|0
  • CHP illerden daha çok seviyor.

0|0
    0|0
  • Atatürk demokratik yönetim biçimi getirdi çünkü. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemi istiyor.

1|2
    0|0
Yükleniyor...