Mesubu bulunduğunuz il ile övünür müsünüz? Mesela Kırıkkaleli olmak bir ayrıcalık mıdır?

Şu hayatta en sevmediğim şeylerden biri de budur:
Bir ilin/şehrin/ilçenin mensubu olmakla övünmek...

Neden Yozgatlı olmak ankaralı olmaktan daha felaket olsun; ya da istanbullu olmak Eskişehirli olmaktan daha iyi?

memleketinizi sevebilirsiniz, buna asla lafım yok ama bu sizi başkasından aşağı ya da üstün kılmaz... bununla övünmek bana hem gereksiz hem de kompleks gibi geliyor; çünkü başka hiçbir argümana sahip olmayan biri tek bir argümana sığınır... ve bu pek sığdır...

en çok da izmirliler yapıyor bunu... şehir çok güzel, konumu şahane, bazı yerleri var ki sabaha kadar seyredersiniz de bu kibir, bu dünyayı ben yarattım tribi nedir, nedendir?

vallahi anlayamıyorum, anlayamayacağım...

2|3
16|34

En İyi Erkek Görüşü

• Aslen İstanbullu değilim burada doğdum büyüdüm ama severim istanbulu tüm övgülere layık olduğunu düşünürüm. Tabi tarihsel olarak zatende gerekli övgüyü imtiyazı önemi almış ama ben neden övüneyim ben övünmem anadoludaki herkes bana nasıl yaşıyorsun la orda diyor hakir görüyor haklı oldukları tarafta var. Adam diyorki bir nevi övünme cümlesi üsküdarlıyız ezelden dötümüz vazgeçmez dizelden dötüne bakıyorum colins yazıyor aslına bakıyorum 15 yaşında üsküdara fatihten taşınmış ne kot tutuyor ne ezel öyle bir acayip işte :/

1|0
    0|0
    • Bu bir nitelik değil onu anlatamıyorum ben de insanlara...

• Değil elbette bugün buradayım diye övünürken yarın bir sebep meydana gelir kendimi artvinde karsta yerleşmiş olarak bulabilirim küçümseme olarak değil alakam olmayan yer olarak örnek verdim:/

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• Ben de bu tür kişilerden irrite olurum. Çünkü kimse nereli olacağına karar veremez. Kendi kararı veya çabası olmayan şeyle övünenler, övünecek bir şeyi olmayanların yaptığı alt kültüre ait basit davranışlardır. Hal böyleyken sizin de ifade ettiğiniz gibi, bu durumu başkalarına karşı bir üstünlük olarak görürcesine ballandırmak, dillendirmek en hafif ifadeyle patavatsızlıktır.

1|0
    0|0
  • ne fark eder ki..
    Sen a şehrinde yaşıyorsam ben b şehrinde yaşıyorsam
    sonuçta hepimiz insan degilmiyiz
    memleketin taşı topragı bana ne katıyor neticede bunu çok saçma buluyorum ve anlamıyorum bende

Bu arada yine sizi görmek güzel sitede bayadır görmüyordum sorularınızı:)

0|0
    0|0
  • Tam baska bir soruya yorum icin tikladim, acaba yanlis mi gordum diye geri dondum. Cok uzun zaman oldu sanirim sizi sitede gormeyeli. Tekrar hos geldiniz :)
    Ulkede ki her birey, memleket farketmeksizin birbirinin aynasi aslinda. Gereksiz bir ego.

0|0
    0|0
  • Bu zekayla fazla uzağa gitmiş olamazlar.

0|0
    0|0
  • Ne meshep ne örgüt ne tarikat ne şuralı ne buralı umrumda değil tek bildiğim şu nlt olası dünyada herkesin eşit olması ama kör insanların bunu anlamaması

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • İnsan dediğimiz sebze sürekli bir mücadele içindedir, bunu kendine amaç edinmiştir. Bunun en zararsız örnekleri de toprakçılık ve futbol taraftarlığı. Bu bir çeşit ihtiyaçtır dünyanın her yanında. Elbette dünya insanı olup detaylara takılmamak icap eder ancak her insana bunu kabul ettiremezsiniz. Lise yıllarımda baya abidinpaşa hızlısıydım ben mesela, nasıl olduda çiçek çocuk oldum ilginçtir. Velhasıl takılmamak gerek. Tütün kullananla kullanmayan arasında uzlaşma sağlamak ne denli kolaysa,

0|0
    0|0
  • övünürüm

0|0
    0|0
  • Ovunurum

0|0
    0|0
  • Adanalı'yım ve bu takım tutmak gibi birşeydir. İnsanın memleketi kendisine cennettir. İllaki övecek. Sen ülkeni sevmiyor musun? Buda bir nevi öyle birşey.

0|0
    0|0
  • Seviyoruz.. ve ayrıcalıktır tabiki. cunku seni sen yapan o topraktır, oranın kültürüdür.

Sonuçta bu kendinle gurur duymak gibi birşey, kendini beğenmenin ötesinde.

O sebepten, İzmir kraldır 😎

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşıyor olmam onun manevi değerinin sebebinin ben olduğumu göstermeyeceğinden böyle bir yaklaşımda bulunmadım hiç. Ki ben bununla övünene de pek rastlamadım hayatımda.

0|0
    0|0
  • Hayır lakin Karadenizli olduğum için övünürüm.

0|0
    0|0
  • Hiç övünmüyorum. Hepimiz Biriz , Aynıyız

0|0
    0|0
  • Afyonlu olmak ayrıcalıktır kardeşş. Herşeyi ile meşhur ve bol insanı bir o kadar güzel bir şehir yok :D

0|0
    0|0
  • Yerden göğe kadar haklisin . mükemmel tarif. kendinde bir özelliği olmayan hayata dair damga vurmaya insan memleketi ile ovunur. tekrar tebrikler.

0|0
    0|0
  • Gereksiz isler hep

0|0
    0|0
  • Vatan topragi hepsi birbirinden güzel bana göre

0|0
    0|0
  • biraz övünürüm tabi Atatürk'ün övgüsünü almış ve TBBM ünvan vermiş

0|0
    0|0
  • Hiç anlamam o kafayi.. börekler soğudu..

0|0
    0|0
  • bana da övünmek hep ilginç gelmiştir

0|0
    0|0
  • Of dünyanın merkezidir diyen bir arkadaşım vardı :)

0|0
    0|0
  • Bülbülü. Altin kafese koymuşlar aah vatanim demiş

0|0
    0|0
  • Hemşerim Naber ya 😄

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • çok haklısın. kırklareli ni görmedim ama hep gözümde güzel bir yer olarak duruyıo

0|0
    0|0
  • gardaşşşş angara :D diyim sen anla :D

0|0
    0|0
  • Kardes o degil de her tarafi b o k goturuyor zaten :/

0|0
    0|0
  • Övünmem övüneni de pek sevmem açıkcası. Kendi kendini övmesi gibi bir şey insanın.

0|0
    0|0
  • Evet kanka kırık kale güzel

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 15

• Ovunecek daha önemli seylerim var.
    Bu hiç bir övgüye layık olmadıklarını düşünen kişilerin sigindigi bir durum

0|0
    0|0
  • Övünmüyorum, keyif alıyorum.
    Kendine has bir kültürü var çünkü ve başka illerde görülmeyecek bir sürü eğlenceli şey.

Diğer illerin mensuplarını da hakir gördüğüm yok sonuçta.

0|0
    0|0
  • Övünmem sevmiyorum zaten 😂 😂

0|0
    0|0
  • Nevşehir Kapadokya

0|0
    0|0
  • Ankarayı her şartta övünürüm. Güzel bir yer çünkü 😄

0|0
    0|0
  • Övünmem

0|0
    0|0
  • Tam tersi kötülerim

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/J2V8m5.jpg bizde böyle maalesef..

0|0
    0|0
  • Bazi insanlar gurur duyacak hic biseyleri olmadigi için boyle birşey bulmuşlar galiba.

0|0
    0|0
  • Sakarya guzeldir hoştur vs vs ama sadece bir şehir ya

0|0
    0|0
  • karadenizliler cok yapiyor bunu.. Karadenizin kadini harbidir falan halbuki abarti normal kadinlar iste gerci kime gore harbi de

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yasamak bir ayricallik değil. Herkes burali zaten :D

0|0
    0|0
  • Hayır övünmem

0|0
    0|0
  • Yine laf bize yaa pes

0|0
    0|0
  • asla