Alevilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Herkesin görüşüne saygım sonsuz ! Ama saygı çerçevesi içinde yorum yapmak zorundasınız ! Alevilik Hz. Ali ( R. A ) peygamber olarak görmek değildir ! İslam peygamberi Hz. Muhammed ( S. A. V ) hem damadı hem de amcası Ebu Talib'in oğlu olan Ali, Muhammed'in İslam'a davetini kabul eden ilk halifedir.

Alevilik hakkında ne düşünüyorsunuz ?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kopekleri bile haram yemeyen bir mezhep Alevilik

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Güzel bir şey.

1|0
    0|0
  • çok ufak kesimi pkkya yandaş gözüksede çok büyük kesimi bu ülkenin en sadık insanları cumhuriyetin en daimi koruyucularıdır Atatürke hakettigi degeri en iyi veren topluluktur alevilerin cogunluk oldugu yerde kimse kimseye karısmaz hoşgörü vardir din dil ırk ayrımı kisilik ayrımı yapmazlar kimse kimsenin inancını sorgulamaz alevilerde.

0|0
    0|0
  • İslam dini vede emir ile yasakları üzerine muhalefet vede çelişki içinde vede uygulamasında olıyan tüm alevilere saygım var vede ayrımcılık yapmam.

0|0
    0|0
  • evet yaşadıgım şehir nedeniyle çok alevi arkadaşım var geçen ay hacıbektaş ilçesindeydim. hatta yengemin biride alevidir. dükkana selamün aleykum dedim adam merhaba dedi. selam almak farzdır. başka bir alevi tanıdıgm ben arapları sevmiyorum Allah arapsa onu sevmiyorum dedi bende HZ Ali de araptı dedim olurmu öyle şey dedi:) en cok üzücü olan aleviligin siyasileşmesi ve sosyalimz ve komüniszm etkisinde kalmasıdır. eger HZ ali sag olsay ve bugun burda yanımızda olsaydı yukarıda örneklerini çogaltıcam abilerim bunları söyleyebilirmiydi. ya da solculuk gibi siyasi partilerin uzantısı durumunda olurmuydu. bu konu çok geniş bir mevzuu olmasına ragmen deginmek istedim. alevilik bir birdinse peygamber kim bir mezhepse imamı kim bir tarikatsa mürşidi kim bu soruyu sordugum zaman arkadaşım hepsidir alevilik din mezheptarikat... ben ilmin şehriyim Alide kapısı Muhammed mustafa sav yani alevilin ilk inanç sistemi bir metodududr nefsi terbiye etme yöntemidir. bu metod diger bir çok tarikatta hala devam ederken kurandan ve hz aliden ayrılmış bir alevilik gunuzde ortaya çıkmıştır. kısaca hz ali nekadar aleviyse bende odara aleviyim inanıyorumki hz aliyi temsil edenler çok buyuk vebaldedir. alevi olmamaragmen daha cok mudafa ediyor araştırıyorum çünkü il dışındada bizi alevi sanıp hakaret etyoalr öyle zoruma gidiyorki bende onlara gercek aleviligi anlatmaz zorunda hissediyorum kendimi üzdügüm kırdıgım olduysa affola

0|0
    0|0
  • isteyen istediği dini mezhebi tutabilir pkk lı ya da hdp li olmasın kafi vesselam

1|0
    0|0
  • Her türlü inanca saygılıyım.

1|0
    0|0
  • saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • Hz Ali Şah Hz Muhammet s. a. v efendimiz padişahdır yiğide iyisine Ali pusatın sağlamına zülfikar atın dirisine düldül derim yeterince açıknolmuştur herhalde
    Not ben sünüyüm bakış açım yukarıda

0|0
    0|0
  • bişey düşünmüyorum herkesin şeyi kendine

0|0
    0|0
  • 4 tane mezhep var diğerleri diğer tarafta geçerli sayılmayacak

0|0
    0|0
  • İnsanlar İsterse krem peynire tapsınlar bize ne?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• onun ne olduğunu bile bilmiyorum

0|0
    0|0
  • tamam da neden ozaman ibadet şekli ve oruç zamanları başka? Kur an da cem evi diye birşey geçmiyor sazlı ibadet falan? Bildiğim kadarıyla geçmiyor. Veya tek su tüketmemek şartıyla oruç tutmak ve değişik aylarda tutmak gibi?

0|0
    0|0
  • Ne kadar alevi tanıdıysam hepsi çok dürüst ve iyi insanlardı. İnançlarına da saygım sonsuz. Bırakın insanlar istediğine inansın, eleştirmek kimseye düşmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...