Bizim bu gençler de neden ''Türk değilim'' demenin ayrı bir havası olduğu algısı var?

Hiç dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum sürekli bir farklı olma çabası. Sanırım bunun havalı olduğunu düşünüyorlar. Aykırı görünme çabanızı anlıyorum, olabilir. Fakat başka bir şey seziyorum Soru paylaşıyor adeta Türkçe'yi katlediyor. Neden böyle yapıyorsun? diye sorulduğunda; ben falancalıyım. E git falancan da takıl o halde. Benim ülkem'de benim insanıma gelmiş laf sokuyor elin ecnebisi, işi gücü bırakmış. Türk'sün lan işte, kimi gömüyorsun burada, takdir mi edelim? Yani sen bozuk Türkçe ile İtalyan olunca fiziksel olarak çok daha müthiş mi oluyorsun? nedir yani.. Yani farklı bir ırk'a sahip gibi davranıp yukarıdan bakmalar. hayırdır la sümüklüler? Sözüm çakma olup farklı kişilik takınanlara. Farklı ırk'a mensup kişiler lütfen alınmasın.

0|1
4|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Farkli olma çabalari tamami ile özentilik. Öyle bir hale geldikki dost, bu Şu an gündemde olan herseyi içinde barındıyor.. dogrulari konusunca gerici etiketinin basilmamasi için ses çikaramaz olduk. Yanlışa yanliş demek bizim yanlışımız oldu. Böyle giderse ne birlik beraberlik kalıcak nede ahlak kalacak. Allah sonumuzu hayır etsin. Allah Türkü korusun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• cok haklısın =) türkiye gibi memleket var mı kurban olsunlar TÜRKİYEME

0|1
    0|0
  • sümüklüler ahhahahsdhhasgdh :D

0|1
    0|0
  • Kim sinirlendirdi bu minnoşu😆😆😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• sanırım bu politik ve siyasi olarak dış ülkelerdekei itibarsızlıktan.. Türk deyince herkes yaka silkiyor... bu bizim diyarlarada ulamı durumda.. Türk deyince krovari kaba yobaz insan algısı oluşuyor... buun yegane sebebi şuanki poltik durumdur... Allahtan kendilerie yeni osmanlı demeye başladılar... özentilerde batılılar gibi davranırsa Türklük berrak bir şekilde bize kalacak umarım...

0|0
    0|0
    • Böyle bir imaj olduğu konusunda haklısın. fakat, bu imajı gidip farklı etnik ırklara yapsınlar. Bize neden yapılıyor, bu psikolojiyi tam çözemedim. Yabancı olunca ne yapıyoruz biz? üzerlerine mi atlıyoruz, bayılıyoruz onlara galiba, öyle sanıyorlar.

• temelde zaten Türk değiliz aslında ortadoğu ırkıyız... arap rum pers melezleriyiz bir parça Türklükte var... gerçek saf Türkler Türklüğün gerçek gelenek ve kültürlriyle Hazar denizinin doğusunda

• Doğru. Elbette sarf ırk diye bir şey yoktur. Bu, tüm milletler için geçerli. Biz Türkiye cumhuriyetinin vatandaşıyız. Farklı birine bunu söylediğinde Türksün. Bu bizim kimliğimiz. Soy haritamıza bir amerikalı, yahudi, alman, ingiliz, fransız bakmaz. Türksün.

• Boşuna dememişler Atın üstündeki Türktür. Türk değilse yüktür. bunlarınki de o hesap işte.

0|1
    0|0
  • turkler turklugu sevmiyor

0|0
    0|0
    • sanırım var böyle bir grup. ben seviyorum

• avrupa da anlatiyorlar bir turk birsey sorsa ben yunanim italyanim diyorlarmis

• 2ay

Turklukle alakam olmadiğim halde Turklerin bu durumuna uzuluyorum

Yükleniyor...