Tanrıya İnanırmısın?

Açık ve net. İster Allah de ben Türk'üm Tanrı derim. Tek tanrıcıl sisteme inanırmısın?

1|1
29|48

En İyi Erkek Görüşü

• Allah = Arapça
    Rab = Yahudice
    Tanrı = Türkçe
    God = İngilizce
    Deyyuslar Tanrı dendiğinde kızıyorlar ancak , Yahudice Rab dendiğin de kızmıyorlar ne ayak anlamak imkansız.. İlla dini Arapçaya zorlayan köpeklerin maksadı insanları istedikleri gibi aldatsınlar.. Koskoca evreni yaratan yüce varlık her canlının dilini anlıyor.. Önemli olan ona yürekten hitap edebilmek.. Allah diyerek malı götüren, kul ve yetim hakkı yiyerek camiye alayişle giden köpeklerin peşinde değiliz.

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Tanrıcıl herhangi bir sisteme inanmıyorum.

3|2
    0|0
  • 1. Ben yarın her hangi bir yerde patlayacak olan bombada, ölen çocukları annesine geri verebilecek bir güç olunca buna inanacağım..

2. Şunu cahiller okusun, http://i.hizliresim.com/6nNW0k.png

İyi geceler.

3|0
    0|0
    • Hele şükür

• Benim yazdigim zoruna gidecegini bilip okumamissan ben niye okuyayım bre cahil. Okumaktan usenen insanlar yuzunden ulke cahil doldu.

• Bak dedim senin gibi olmayim okudum yazdigini o kadar acinasi ki hatta baska yerlere yazdiklarini da okudum düşünceleri ve bilgileri konusmaktan korkuyorsun zaten bilgin yok o yuzdendir. benim nickime laf atmissin gitmisin baska bir adamin yazdiklarini okuyup ordan yazmissin madem penis vajina ucusuyor sen niye buradasin 2. si madem karsisin neden bu soruya girdin? Kendi psikolojinle kendi pilsisikskdjjdheud djdjbdbdhjd uyusmuyor jdjdndnndnd komik ya hatta acinasi

• Peygamberimiz ( S. a. v. ) efendimiz : Rabbimize dua ederken, vede Rabbimizden bahsederken imana davette vede dini sohbetlerinde ( Allah ) dediğinden dolayı bende Allah derim ve imanım şükür sağlam.

0|2
    0|0
    • İman : Şurada görüşlerinde baktım, baştan aşağı kızlara görüş paylaşmışsın, sanırım onların imama ihtiyacı vardı. ( Kedicikler Vol. 2 ) İyi geceler.

• Sağolasın kardeşim :). Müsadenle sahur vakti yaklaştı, seni tanıdığıma memnun oldum.

Saygılarımla hayırlı geceler.

• Hayırlı geceler ben de memnun oldum.

• İnancın dili ırkı yok ama bizimkiler tanrı demenin dinsizlik oldupunu düşünüyor.. Taptığımız aynı yaratan farkında değiller..

2|0
    0|0
    • 👏👏👏

• @dumencihaydar Abicim sen de kusura bakma. Seni de rahatsız ettik :(

• @BgmBğr yok rahatsız olmadım hani sadece izledimde gerçekten boş konuluyor.. Polemikten başka bişi değil. Bide hakaret ediyor bundan öğrenicez sanki bizi yaratanı..

• inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum evet.

0|0
    0|0
  • canım .
    Türk lük le alakası yok bunun.
    Yüce yaradanın 99 ismi vardır ve 1 tanesi de allah tir. ulemaya göre ismi azam allah tir yani en makbulü.
    99 isimden herhangi birini zikredip hikmetlerinden faydalanmak varken sonradan uydurulmuş caiz olmayan tanrı kelimesini kullanmak müslümanım diyen birine yakışmaz

0|0
    0|0
  • Önemli olan insanın neyi kastettiğidir
    Biz Tanrıyı Allah la özleştirerek söylüyoruz
    Yani Tanrı kelimesini kullanıyorum
    Tek tanrıcıl sisteme inanırım

0|0
    0|0
  • Tanrı kelimesine alerji duyanlar Türklüğe ve Türkçeye alerjisi olanlar. Çoğu zaman niye Allah diye direttiklerini kendileri de bilmezler..

0|0
    0|0
  • Tanrıya inanmam. Tanrı oyuncak gibi yok zeus hades bilmem ne bilmem ne.
    Türk olmaynan ne alakası varsa :D

0|0
    0|0
  • En güzel isimler Allah’ındır, O’na o isimlerle dua edin, O’nun isimleri konusunda eğriliğe sapanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasını göreceklerdir.) [Araf 180]

1|0
    0|0
  • Tanricil sistem derken?

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum ve bu inancım kimsenin düşüncelerine ve inançlarına saygısızlık edeceğim anlamına gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Yoruma kopyala yapistir yapip durma. Ezan da Allah , Kuran da Allah geciyor ben de Allah diyorum. Nedense bazilarinin Turkculugu kelimelerle orantili

0|0
    0|0
  • Allaha inanırım

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ne kadar günahkar tanınsam da Allah cc. İnancım saygım sevgim sonsuz

0|1
    0|0
  • Allah'a inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet inanırımm

0|0
    0|0
  • elhamdülillah müslümanız ne yapcaktık ya başka zeusa mı tapak

0|0
    0|0
  • Allah ın isimleri arasinda tanrı diye bir şey yoktur. Ben kafkasya gocmeniyim fazlasiyla turkum ve ALLAH a inanirim

0|0
    0|0
    • Tanrı Türkçe Allah Arapça Rab ibranice Mevla farsça.. Toplumu aptal etmek için söylenenlere kanmayın

• Marjinallige gerek yok Allah in isimleri arasinda tanri yoktur bunun dili olmaz dogmatiktir. Allah in onlarca ismi var ama hicbirinde tanri yok.

• Allah kelimesi özel isimdir. Hiçbir dilde karşılığı olmaz. Allah kelimesinde müzekkerlik, müenneslik yoktur. İlah kelimesinin ise her dilde karşılığı, bazı dillerde de müzekker [erkek] ve müennes [dişi] şekli vardır. Mesela Arapça’da Mabud-Mabude, Türkçe’de Tanrı-Tanrıça, İngilizce God-Goddess, Fransızca Dieu-Deesse, Almanca Gott-Göttin gibi. Bu kelimelerin hiç biri Allah ismi yerine kullanılmaz. Allah manasına yalnız Allah kelimesini kullanmak gerekir. Çünkü Allahü teâlâ, (Benim ismim Allah’tır. Bana, Allah diye ibadet edin) buyuruyor. Kendisi ne bildirmişse onu kullanmak gerekir. İlah manasında her millet kendi dilindeki kelimeyi kullanır. Fakat Allah her dilde aynıdır.

Burada daha iyi aciklanmis yobaz değilsen okursun

• Allah'a inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır ne Tanrıya ne de herhangi bir yaratıcıya inancım yok

0|0
    0|0
  • allah a inanırım evet

0|0
    0|0
  • Allah a şükür

0|0
    0|0
  • Allaha inanırım ama ona saygı duymam...

0|0
    0|0
  • Evet inanirim. İnanilmayacak olan insanlardir.

0|0
    0|0
  • Bende türküm Allah diyorum.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 29

• ben dine inanmıyorum kitaplara ve peygamberlere inanmıyorum sadece herşeyin oluşumunu fişekleyici çok güçlü bir kuvvet bir yaratıcı olduğuna inanıyorum deistim yani

1|1
    0|0
  • Ben de bir Türk olarak Yaradan sözcüğünü kullanırım ^_^

1|0
    0|0
  • Elhamdülillah. Allah ve 99 isim dışında bir isimlede hitap etmiyorum. Müslümanlıkta ve islamda Tanrı yok. 😊

0|1
    0|0
    • Tanrı Türkçe Allah Arapça Rab ibranice Mevla farsça.. Toplumu aptal etmek için söylenenlere kanmayın

• @hasaneynir aynen cin kaynaklarında gecen tengri. Biliyorum ne oldugunu. Kullanmayı uygun bulmuyorum.

• İyiki yorum yaptık

• Inanmam

0|0
    0|0
  • Tanrıya inanırım evet

0|0
    0|0
  • İnanırım.

0|0
    0|0
  • tanrı tektir ordusu türktür

1|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Allah kelimesi özel isimdir ve hiç bir dilde karşılığı yoktur. Hindistandakilern tanrısı inek denir bak. İneğe tapıyolar. Tanrı put demek. Bize bildirilen 99 güzel ismi varken, Allah demek varken niye gidip tanrı diyeyim? Tanrıcıl sistem çok itici olmuş bu arada. Ne yapacağınızı şaşırdınız

0|0
    0|0
  • Kendi içimde bir tanrı inancım var ama sistem şeklinde değil.

0|1
    0|0
  • Allah'a inanıyorum evet

0|0
    0|0
  • Allah ın 99 ismi varken neden tanrı denir? Evet inanırım ❣

0|0
    0|0
  • Evet elbette

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah

0|0
    0|0
  • Allah a inanıyorum

0|0
    0|0
  • bir bitmediniz

0|0
    0|0
  • Inaniyorum

0|0
    0|0
  • İnaniyorm

0|0
    0|0
  • Bugun yasadigimdan sonra inanmiyorum net.

0|0
    0|0
  • inanirim

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Buz Türk değilmiyiz? Islamiyete yani Allah'a inanıyorum elhamdulillah

0|0
    0|0
  • tanrıya değilde ALLAHA inanırım evet

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • inanıyorum tabıkı

0|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • Ben türküm tanrı derim demişsin ama türkler tanrı der diye bir kaide yok. Hristiyanlar Tanrı der Müslümanlar Allah der.

0|0
    0|0

• Allah , Araplarca hitap edilen Yaradan veye Tanrı Türkler tarafından hitap edilen , God ise İngilizce kullananların hitap ettiği sözcüklerdir. Sözcüklere takılacak kadar dar düşünmeyelim. Sonuç olarak hepimiz aynı Yaradan'a iman ediyoruz.

• @BgmBğr sözcükler olmasa yaşamın anlamı olmaz zaten
      Ayrıca God İngilizce bir terim ne alaka şimdi burada

• Allah özel bir isim, tanrıdan çok fazlası.. Türk olman Allah demene engel değil araplara olan nefretinden dolayı kendini bu şekilde kısıtlamamalısın.. İslamiyet inancına sahip olduğumdan dolayı Allaha inanıyorum..

0|0
    0|0
  • İnanirim. Rabbime simdi tanri diyine noldu cokmu turksun komik cidden

0|0
    0|0

• Allahim Rabbim Mevlam ama tanri demekten pek haz etmiyorum

Yükleniyor...