Durumu iyi olanlara zengin, züppe damgası yapıştırılması sizce hoş mu?

Ülkemizde şu var Mercedes'e , Bmw'e ye çok parası olan insanlara. Hemen baba parası yiyor, zengin, züppe, havalı damgaları vuruyor insanlarımız.

Çok kötü bir durum değil mi?

Hani imkanları olmayanlara birşey demiyorum ancak. Kendi salaklığına okumayıp asgari ücret alıp. Veya tutumlu olmayıp har hur harcayan insanlar, başını bilgisayardan kaldırmayan insanlar vuruyor bu damgayı.
Durumu iyi olanlara zengin,züppe damgası yapıştırılması sizce hoş mu?
O parası olan adamın eğlenmeyip dişini sıkıp sağlam üniversitelerden mezun olmasını, ardından kaç sene boyunca kendini geliştirip, iş tecrübesini kazanmasını, ardından parası olduğunu hiç düşünmüyorlar.

Aslında bu durumu iyise , züppedir mantığını diziler bize lanse etmiştir.

Ne insanlar tanıyorum. İşçi "asgeri ücretle, vardiyalı" çalışıp ardından kendini geliştirerek belli bir yerlere gelen...

Sizce durum nedir bu açıdan baktınız hiç?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Zengin denilmesinden hoş olmayan bir durum yok yani zaten hakaret vasfında olan bir kelime de değil. Züppe kelimesine gelince kelime anlamı olarak seçkin görünmek için, bazı çevrelerdeki düşünceleri benimseyen, hayranlık duyan ve onlar gibi davranmaya özenen insanlara deniyor genelde toplumumuzda da zengin olup görgüsüz ve kendini parasıyla kanıtlamaya çalışan insanlara söylenir. Bu tür davranışlarda bulunmayıp sadece zengin olduğu için bu damgayı yiyen insan için hoş bir durum olmaz. Ama insan kendini bildikten ve sevdikleri onu bildikten sonra sorun etmemeli diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Ay gizli üye yaptım yanlışlıkla😄

• Hiç mesaj atmıyosun kırıyorsun benı marlabacım.

• Dur atcam şimdi😄

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Kimseye etiket yapıştırmıyorum şahsen.
    İnsanın para kaynağının tam olarak nereden veya kimden geldiği bir ölçüt değil aslında. Ailesinin imkanları ile iyi bir hayat süren ama gayet görgülü, kültürlü, makul biri de olabilir, Sonradan görme veya dar dünyalı boş bir tiki de...

Zaten kişi tavırları ile hangi kalibrede olduğunu belli ediyor.

0|2
    0|0
  • Hiç hoş değil

0|1
    0|0
    • Bencede.

• Okuyup görüş yazdığın için teşekkür ederim.

• zaten en önemlisi huy

0|1
    0|0
  • Hayir degil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Katılıyorum zengini parası züğürtün çenesini yorarmış ayıp ya kimsenin kimseden üstünlüğü yok tamamen kıskançlık onda var bende yok kavgası zengonde fakirde birbirine sevgi saygı duyarlarsa gül gibi geçinirler

0|1
    0|0
    • Öyle dostum. Hangi parfümü kullanıyorsunuz diye soru sordum. Ekledim altınada tom ford kullanıyorum dedım. Aşağıdan yazmışlar hemen yok zengin olduğunu bukadar bellı etme diye felan. Ulan parfumun zengınlımı olur belkı 6 taksitle aldım?

• Dostum sakın yanlış anlama allaha şükür durumumuz iyi. Sanayi sektöründe şirketimiz var. Bak sana yemin ediyorum babam 8 de işte olur akşam 7-8-9 bazen iş yemekleri olur 11 12. Ve babam çok seyehat eden biri. 2 yıldı 157. bin km yaptı düşün. Hani patron derler cart curt ama işçiden daha çok çalışır. İş çi 8-6 çalışır akşam olsunda eve gitsem diye düşünür. Babamı 2 hafta göremediğim 1 ay göremediğim zamanlar oldu. 2 senedir babam doğum günümde burda olamıyor. 2-3 tane iyi yerden giyiniyoruz, iyi parfüm alıyoruz. Züppe, havalı damgası yıyoruz.

Zoruma gidiyor usta. Babam bukadar çalışırken ben bukadar calısırken. 14 yaşımdan beri her yaz babamla çalışırım ben. Çoğu şeyimide yazın kazandığım parayla alırım.

• Anlıyorum benim babamı bir fırın cafesi bir restoran saybi brn geçe gümdüz çalışırdım arkadatlarım boş boş gezerken ben geçliğimin en güzel çağları çalışarak harçardım kimse bilmez bu adamlar nasıl bu duruma grldi ne emek harçadı iyi kıyafet giysen iyi atakabı kaliteli yemek yesen diren zengin çocuğu damgasını yiyorsun farklı gözle bakıyorlar ćok sahte insanlar seninle arkadaş olmak istiyor ben hayvan gibi çalışıyorum köpek gibi parayı tatilde yiyorum kimene çaldımı kendi çalışsaydı kafayı kulansaydı sen istediğini al kimene ağzı olan konuşur zaten boş insan piyasası çok

• Buraya takılanlar genelde züğürt tipler. durumu iyi olan zaten arabasına her gün 2-3 kız atıyor.

0|1
    0|0
    • Ben nıye atamıyom bende mı sorun var. Niye atamıyorum çunku paranın ucu bana dokunmuyor. Babam hayatı öğrenmem için köpek gibi çalıştırıyor.

• sen kendini zengin sanan züğürtsün.. ondan..

• Al işte.

Yükleniyor...