Derdi nedir anlamış değilim?

Malum biliyorsunuz ki ülkemiz mülteci kaynıyor. Afganlar ve Suriyeliler... Ve her geçen gün de sayıları artıyor. Sokağımız da kaçak olarak çalışan mülteci Afganlar var. Yalnız içlerinden biri sürekli bana bakıp gülüyor ve sürekli bana bakıyor. Geçen gün ailemle dışarıda gezerken bile baktı. Ailemin fark etmemesini istedim. Yoksa zor durumda kalacaktım. Şimdi, bu mahlukatın derdi nedir? Gidip, şikayet edeceğim yoksa.

Güncellemeler:
Erkek kullanıcıların yorumlarını alalım

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Mülteciler benim için dünyada ''Çaresizlik'' sembolüdür. Çünkü her an kendimizi dünyanın herhangi gibi bir yerinde çaresiz bulabiliriz. Konuyu bu gibi şeylere saptırmadan, tek değilde arkadaşlarınla bir ara orada gerekirse sırf bu konu yüzünden bulunup, aynı şeyi yapıp yapmayacağını gözlemle. Bu şekil rahatsız olduğun en küçük şeyde yanına yaklaşıp, kibar bir şekilde sor ''Senin sorunun ne o. çocuğu'' diye.. Ne kadar seni anlamazsa, beden dilin ona yetecek. Olur dersin, ''neden uğraşayım böyle bir şeyle'' sadece sana baktığı için birini şikayet edince de o kadar uğraşmazlar. Bu olaydan sonrası ama tacize girer.. Şikayet ettikten sonra, onu oradan gönderirler ve onun derdinin ne olduğu önemli değil, çünkü ne olursa olsun.. senin rahatsız olduğun gerçeğini değiştirmez. İyi geceler.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Niye şikayet edeceksin ki? Belki sana karşı birşeyler hissetmiş olabilir. Hoşlanmış olabilir. Ya da çok sevdiği birine benziyor olabilirsin. Ya da çok güzel olduğun için güzelliğini seyrediyor olabilir.

0|0
    0|0
    • Baktı kızlar arasında avucladi, vb şeyler yaptı gibi bir kod mu yoksa sadece gözleri ile seni algılayıp süzdü mü?

• Ne yapabilirler ki. Sonuçta sokakta seni tanıyan birisi vardır. Sana yanlış yaparlarsa (ki yapma ihtimalleri çok düşük) tanıdığın kişiler hemen yanına gelir felan birşey olmaz.

• Evet. Haklisin

• Haşlanmış senden

0|1
    0|0
    • Haşlanmış mı hoşlanmış mı artık bilemem. Ama sinirim bozuluyor. Bazen camdan bakıyorum perdenin arkasından dışarı çıkmıyorum. Eve baktığını görüyorum.

• Benım arkadaşıma baktı dıye hastanelık ettım aynısını yap bir şekil dayak herseyın dermanı onlarla konusarak olmaz

0|0
    0|0
  • AnnaP tanışmak istersen msg atar mısın?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...