Yakin çevremde arkadaş edinemiyorum sizce neden?

Başlıktakı gibi, ben yıllardır yakın çevremde pek kişiyle muhatab olmadım. Kuzenim ve çocukluk arkadaşlarım dışında. 4 yıldır okumuyorum liseye hiç baslamadim. Bu sure icerisinde calisiyodum ve aksamlari bilgisayar ortamindan sanal alemden konuştuğum kişilerle vakit geciriyordum ortam felan vardı.

Şimdide bilgisayarı ve sanal ortamı kendi iyiliğim için bıraktım fakat bunun bana getirdiği zarar arkadaşlık eksikliği.

Bunun yerini doldurmak istiyorum en azından bulunduğum semtte biyere gittiğimde tanıdık birinin olmasini istiyorum. Ama malesef bu konuda biraz zayıfim bu ortamlarda nasil kendimi ilerletebilirim.

Güncellemeler:
Nerede bu millet?
Cinsel bişey sorsaydim en az 30 cevap gelirdi. Akliniz fikriniz bel altinda aşta meşkte

1|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Kardeş ilk adım 19 yaşına kadar yanlış bilmiyorsam lise ya da açık lise oku mutlaka okumamış kalma zekan kapasiten müsait tam zamanları şimdi.

Kİtap en iyi dosttur ilçe kütüphanesi ya da o tarz bir yere git sık sık sosyal yardım faaliyetleri de olabilir.

Mahallende de görüştüğün arkadaş yok mu? Az öz de iyidir bence.

İnancını bilmiyorum ama selam ver etrafına komşulara ve esnafa selam güçlü bağ kurar bence zamanla yakınlaşmalar da olabilir gibi.

0|1
    0|0
    • şuanda çalışmıyorum 1.5 2 ay civarı oldu 3 ay daha çalışmayacağım elazığa gideceğim. dönüştete işe başlarım az olsun öz olsun aynen öyle ama ortam farkı var. 1 kuzenim 1 tane can dostum var 2 3 kişide normal mahalleden tanıdıgım var onun haricinde selamım olanlarda var ama onların yanında takılıp onlara uyum sağlamakta biraz zorluk çekiyorum çünkü onlardan farklı bir yapım var. okumadığım içinde aslında eksik hissetmiyorum çok güzel bilgisayar yazılımları geliştiriyorum kendim için her açıdan düşünerekten vs. açık liseyede bu sene başlıycam inşallah. yorumunuz için çok teşekkürler :)

• Çok sevindim kardeşim oku çok iyi yapmışsın aslında senin problem sayılmaz sadece yeni ortamlar istiyorsun bak tatilini yap dön inşallah yeni iş arkadaşlarınla böyle güzel yeni ortamların olur olmadı bu sabit arkadaşlarınla yeni ortamlara girin derim kardeş çok takılma buna geçici durum.

• daha yaşım 18 geç kalmış sayılmam kendimi toparlamam lazım. çok sağolun değerli yorumunuz için tekrardan teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Asosyal olduğun için oluyor.

0|1
    0|0
  • gençlerin gittiği yerlere git selamın aleyküm tanıdığım kimse yokta sizinle arkadaş olabilir miyim diye git otur masalarına. Bu kadar basit.

0|1
    0|0
    • Bilmiyorum herkes ayni değil burdakilerin ortamida biraz farklı

Yükleniyor...