Hukuk bilenler?

Facebookta birisi anama sövüp duruyor, bunun hukuki yoldan bir yaptırımı var mı?

1|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilişim suçları yanılmıyorsam kardeş hakkını arayabilirsin kayıtlıdır o mesajları savcılık işi halleder. Seviyesizlere haddini bildirmeli.

Geçmiş olsun.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Var yazışma kayıtları duruyorsa küfrettiği yerde (chat penceresi chat geçmişi v. s.) gidip dava açabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ss aldım küfürleri. Hepsi arşivde

• Ekran görüntüsü geçerli olmaz. Bu yazışmaların gerçekleştiği platformdan ulaşılması lazım. Ekran görüntüsü montaj ile değiştirilebilir olduğundan kanıt niteliği taşımaz. Yanlış biliyorsam aydınlatsın başka arkadaşlar. Silmediysen chat geçmişini başvur.

• Yok silmedim duruyor hala tamam bildiğim iyi oldu silmem

Kızlar Ne Diyor 3

• Konuşmalar duruyor ise dava açabilirsin.

0|0
    0|0
    • Duruyor hepsi silmedim

• Yalnız senin ona karşı tahrik ya da hakaret içerikli konuşmaların da varsa suç sana da yüklenebilir dikkat et derim ben. Sonra aynı konuşmaları gösterip beni tahrik etti demesin.

• Yok öyle birşey yapmadım. Sadece gel yüzüme söyle dedim o da yine sövdü

• Fake hesap olabilir eğer değilse delilleri alıp mahkemeye hakaret davası açabilirsin.

0|0
    0|0
  • Savcılığa git şikayet et.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hakaretle beraber genelde tehditte olur simdi icerikleri bilmiyorum direk isim filanda varsa bu is tamamdir. Sen simdi savciliga git sikayet et kimlik tespiti filan yapilir biraz zaman alir ama mutlaka kazanirsin davayii

0|0
    0|0
    • Herşey var. Benimde ona karşı bir tehditim, küfürüm yok sadece adres verdim yüzüme söyle dedim

• Tamam kardes sikinti olmaz konusmalar delildjr tepsit edilir facebooka yazi yazar bilgi islem icerkkler gonderirler. Hakim beyde geregini yapar korkma tehdite santaja papuc birakma

• para cezası alabilirsin tazminat davası açarsan

0|0
    0|0
    • Ne kadar mesela ceza? Gerçi işim para değil lafları ağzına sokmak ama parada gelse fena olmaz yani :)

• vallahi adamın parasına göre 20 bin bile olabilir 50 bin de olabilir daha azda olabilir

• Anladım sağolasın

• var :D da bole soyleyince komik oldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...