Sizde #Köylü'yü hor görenlerden misiniz?

Selamlar

Sizde #Köylü'yü hor görenlerden misiniz?

Anadolu halkının şivesi ile kıyafeti ile dalga geçen, önüme gelen meyve sebze organik olsun deyipte, o meyveyi sebzeyi yetiştiren insanı hor gören nankörler.
Hayatında tarla görmemiş 20 cm topuklu ile yolda yürümeye çalışanlar ve karı kız ayartmaktan başka işi olmayan vasıfsızlar.
Yediğin karpuzun domatesin emeği o hor gördüğün #Köylüye ait ! O #Köylü 1 yıl çalışmasa sen ne yiyeceksin? Hor gördüğün insan buğday yetiştirmese un olmasa #Ekmek yiyemezsin, çok sevdiğin yaş pastanı yiyemezsin. Dangalak !.

Köylünün önce elinden varı yoğu alınır; yetiştirdiği ürünler para etmez, yetiştirdiği hayvanı alan bulunmaz köyünde kıt kanat geçinirken bir miktar teşvik primi verilir kendisine ve tabi soğuk kış aylarında iki torba da kömür...
yıllık gelir hesaplanırken gelir dağılımına bakılmaksızın içine köylüsü de büyük sermaye sahipleri de katılarak toplanır, nüfusa bölünür. geliri artsın diye. (şerefsizliktir köküne kadar)
şefkatlidir sever vatanını, darılmaz
askere önce o gönderir evladını
onun çocuğu şehit olur, taş basar yüreğine.
Ona kalan sadece ama sadece çalışmaktan nasırlanan elleridir.

" Köylü Milletin Efendisidir "
Mustafa Kemal ATATÜRK

Taşına, toprağına, türküsüne, yörüğüne, dadaşına, gakkosuna, efesine gurban olduğum Anadolu sevenine #Cennet olur sevmeyenine #Cehennem !

Doğma büyüme İzmirli vs olup aslını, geldiği toprağı Atasını unutan acizler.

Sizde #Köylüyü hor görenlerden misiniz?

Güncellemeler:
Evet #Köylüyü hor gören bir kac dallama alınmış en kötüsüde anlamamış.
Büyük şehirdekilere laf atıyosun haklarına giriyosun falan ahahah len siz seçme misiniz ya 😂 Dogma buyume Izmirliyim ama aslımı unutmam ben dogma buyume Izmirli Istanbullu vs olup aslini unutanlardan bahsettim bir dahaki sefere beyninizi kullanarak ve anlayarak yorum yaparsaniz iyi olur. Anadoluya süzgeç gerek güzel memleketimden arındırılmalı siz ustun zekalilar 😂😂

0|5
19|41

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Köylü milletin efendisidir

1|0
    0|0
    • Bu arada benim de annem babam köylü evlenince İzmire gelmişler memleketimi daha çok seviyorum. İnsanları hoşgörülü iyi kalpli burada neredeyse komşuluk bile yok ki onlar olmasa aç kalırız aç sevmeyenlere anlam veremiyorum

• Aynen bende

Erkekler Ne Diyor 40

• ASla köylü efendimizdir Atatürkün söylediği gibi.. Ancakkkkkkkkkkkkkkkkkkk ürünü kaldırıp aldığı parayı götürüp orospuya veya pavyona yatıran köylü efendimiz değildir.. Birde AKP ye opy veren köylü benim köylüm değildir.

1|3
    0|0
    • Anadolu halkını şehit ve din siyaseti ile kandiriyorlar bu yuzden destekliyrlar koydeki adamin ugrasi tarlasi koyunu sehirde ki adam siyasetle ugrasacak vakit bulur biz koy halkina dogrusunu anlatmadan onlari akpkkya oy atiyorlar diye suclayamayiz hangi gun bir koylunun kapisini calip br seyler anlattik? Bu yuzden ben bu anlamda kizmam koyluye

• Yok yok ben çok köylülerle muhatap oldum meslek icabı..

• Mesleginiz geregi siyasetle fazla alakadar olmamissinizdir. Koylu isene yarayana oy atiyor adamlar koyluyu primlerle kandiriyor koylude oy atiyor. Insallah uykularindan uyanirlar...

• Param olmasa veya markete gidip yağımı, pirincimi, ekmeğimi alamasam, diplomamla aç kalırım. Yiyecek hiçbir şey yapamam da bulamam da. Ama köylünün cebinde para olmasın, markete hiç gitmesin; hem kendi karnını doyurur, hem de sizlerin karnını. Çünkü köylü ekmeğini marketten değil, taştan çıkarıyor. Köylüyü hor görenler; taştan, topraktan nimet çıkaran o ellerin tozuna toprağına kurban olsunlar.

1|1
    0|0
  • Köylulerin yaninda mutlu oluyorum. O ortam samimiyeti, havasi ve kokusu ile huzuru bulmamı sağlıyor.

2|0
    0|0
  • bende köylü cocuguyum
    hor gören kendisine baksın.. der geçerim

1|0
    0|0
  • Ben kendim köylüyüm, kimseyi köylü şehirli diye ayırmadım. İnsan olup olmadığına baktım ve ona göre ayırdım sadece.

1|0
    0|0
  • Gündemle alakalı sanki :) Köylüyü hor görmüyorum. Elbette başımızın tacı Atatürk'te noktayı koymuş zaten. Teşekkürler yazı için :)

1|0
    0|0
  • zarar gelmeyecek ter kişilerdir köylüler adresinizi yolunuzu kaybettiğiniz zaman tereddüt etmeden yoldan geçene ya da kapısını çalıp sorabilirsiniz her zaman ben bu güne kadar hiç bir sorun yaşamamıştım böyle insanlardan.

1|0
    0|0
  • Olur mu yaa, köyler bir ülkenin can damarıdır, Tarımıdır, kalkınmasıdır, çilekarıdır. Köyler, köylüler candır:)

1|0
    0|0
  • Her insanın özü köylüdür. Köylü olmanın ayıbı yok aksine çalışkan azimli insanlardır çalışkan insanı her daim destekler ve severim :) emekli olunca köye gideceğim ben huzur lu miss gibi dağ havası.

1|0
    0|0
  • Paylasim Efsane. Emek vermis ugrasmissin. Ama hic bir kimse kimseyi kucuk göremez kucumseyemez. bence böyle bir soru ya da tartisma ortami fayda getirmez. Cünkü hepimiz Allahın yarattığı kullarız. Allah herkesin kalbine göre versin. Tüm köylerse doğanlar ve hala köylerde oturanlar ile il ve ilceler de oturanlar arasinda hic bir fark yoktur. Hepimiz insanız hepimiz aynıyız.

1|0
    0|0
  • genelde ergen kızlarda görüyorum bu davranışı üzücü

1|1
    0|0
  • Kimseyi hor görmem.

1|0
    0|0
  • Şehirli züppe olacağıma Anadolu çocuğu kalmayı ve köylü olarak küçümsenmeyi yeğleyebilirim. Karakter sahibi hiç kimse , diğerini küçümsemez.

1|0
    0|0
  • Evet hor gormem onlar sayesinde türküz bu topraklarda yaşıyoruz allaha şükür geldigimuz yeride unutmayiz

1|0
    0|0
  • Hangimiz zenginiz ki..
    Hepimiz köylerimizden devletin kıt anlayışı yüzünden ayrıldık

1|1
    0|0
  • Geldiği yeri unutan insan değildir köy gibisi var mı temiz hava huzur insanlari yardım sever

1|0
    0|0
  • Köylü candır.

1|0
    0|0
  • Bunlar olmazsa aç kalırız

1|0
    0|0
  • Imkanım olsa köyde yaşamak isterdim. Eğitim iş falan .
    Bizim köy 1tkişiyfi ortalama. Smdi 3 😕

1|0
    0|0
  • Kendilerini bir şey sananlar yapıyor onu :)

1|0
    0|0
  • Ya bunları nasıl hor görcen ya nekadar sevimli güzel insanlar hepsi :D

1|1
    0|0
  • Bu toplumun kültürünün temel taşıdır o insanlar

1|1
    0|0
  • asla bir köylüyü düşürmem şehir insanlarından daha görgülüler

1|0
    0|0
  • Ben bizzat koyde doğdum orda büyüdüm sonradan ayrıldım köylüyü hor goreni ben insan yerine koymam unutmayın o köyü sevmeyenin kokude köye dayanir

1|0
    0|0
  • köylü milletin efendisidir.

2|1
    0|0
  • O davranışı zenginlerde görürsün bizde değil :)

1|1
    0|0
  • İzmitte yaşıyorum izmitin bir köyünde devlet su işlerinin arazisi vardı model uçak grubu olarak dsi den izin alarak uçuş yapmaya başladık o arazide ama köy halkının bize yaptıkları aşırı sinir bozucuydu ama diğer otlağını kullandığımız köyün halkı çok efendi idi ve dialoglarımız çok güzel köy insanıda olsa hepsi farklı

0|0
    0|0
    • Rahatsiz etmeseniz neden tepki versinler.

• Uzatmiyorum 😂

• tamam hep beraber uzatmayalım bende sana eşlik edeyim

• Atamın dediği gibi Köylü Milletin Efendisidir benim için hor görmem o yüzden iyi bir bence olmuş :)

1|0
    0|0
  • KÖYLÜYÜ HOR GÖREN BİZDEN DEĞİLDİRRR !!!

1|0
    0|0
  • Zaten köylüyüm ordan geldim derede çimdik ekin bictik saman bastık zor bir yaşam ama güzel geçti

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 18

• Yani klişe bir cümle olacak ama ben köylü çocuğuyum. İstanbul da yasadik ancak annem babam köyden gelmisler. Mis gibi tertemiz memleketimiz, suyumuz, topragimiz, ürünlerimiz var.

O köylüyü hor gören zihniyet at gözlüklerini çikartip bir kendine sormali ben neyim diye. Gerci oyle kisilerin cok fazla oldugunu zannetmiyorum. Türk milleti ceddine atasina vefalidir ileri geri konusmaz.

1|1
    0|0
  • Hayır tabiki köylüler ve işçilerin her zaman arkasındayım. Kendi emekleriyle islerini yapan insanlara saygı duymaktan başka yapılacak bişey yoktur

1|1
    0|0
  • Hiç bir insanı hor görmem

1|0
    0|0
  • 😊 hor gormek nedemek, sırf öyle bir hayat sürmek icin biz #sirkeli hobi bahçelerinden bahçe aldık. Dedikodudan, şehrin gürültüsünden uzak sade bir yaşam sürüyorlar hor gören kendi zavallılığına baksın. Herseyden mahrum olanlar asıl sehirdekiler...

1|1
    0|0
  • Ben köyluleri hor görmuyorum çünki bende koyde yetişdim ve aslimı inkar etmiyorum evet şu an şehirde yaşıyor olabilirim.
    Geldiği yeri unutan gittiği yeride unutur...
    Ve gayet de gururluyum bu durumdan...

1|0
    0|0
  • Ayyy ben cok severim tam tersine hatta keske bir köyde bir kac gun gecirebilsem onların yöresine uygun giyinsem cok merak ediyorum çokkk

1|0
    0|0
  • Asla

1|0
    0|0
  • Ya şunlar sevilmez mi yüreği güzel insanlar

1|1
    0|0
  • köylü milletin efendisidir

1|0
    0|0
  • Asla. O aşağılayanların hiçbirininde soyu saraydan gelmiyor insan aslını unutmamalı.

1|0
    0|0
  • Tam tersine Köylüyü cok severim ve saygi duyarim.

1|1
    0|0
  • 3 sınıfa kadar köydeydim o zamanlar mutlu olduğum kadar bir daha olmadım

1|0
    0|0
  • Hayır ya çok sevimli oluyolaar 😍

1|0
    0|0
  • Hayır hiçbir zaman öyle bir düşüncem olmadı. düşüncesi olanlarda karşıyım. Çünkü köylüler milletin efendisidir

1|0
    0|0
  • Koylu olmazsa sehirli kalkinamaz

1|0
    0|0
  • Köyde büyüdüm ve tekrar köye dönme planları yapıyorum.
    Köy insanı gibisi var mı ya :(

1|0
    0|0
  • Bu şekilde düşünen insanlara acıyorum.

1|0
    0|0
  • Öyle köylü aşkıyla yanıp tutuşmam, ama horda görmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...