Teseturluyum çok zor ne yapicam?

1: Birinci sorum ben aslinda çok gunahkar biriyim dinimi bilmezdim çunku ailem pek anlatmazdi ama ben öğrendim tövbe etim ve gerçekten teseture giriyorum ablam çok dar giyiniyor şimdi fark etim ben oyle ginmezdim eskiden en azindan uzun giyinirdim ama şimdi gunahimi örtemeye çalişiyormuş gibi görunmek istemiyorum bende çok gunahkarim sadece elbise değil teseturlu bir bayanin nasil davranmasini da bilmiyorum biri bana nasil davranacağimi söyleyebilir mi bu şekilde yazarsaniz sevinirim mesela:

1: erkeklerle konuşmaz
2: ağir başli olur gibi yazarsaniz mutlu olurum

2: ikinci sorum ben artik etek giymeye karar verdim yani pantolon gimek gunah çunku. Hani teseturlu bayanlarin giydiği uzun etekler varya onlardan 1 tane buldum bir yerden ve ilk defa etekle dişari çiktim çunku kendimi test etmek için okul başladiğinda etekle gidicem ve kendimi eteğe aliştirmaya çaliştim sonra çiktim ama etekle gitmek çok zor teseturlu bayanlar nasil gidiyorsunuz anlamiyorum 1 sorunum herkes bana bakiyor uzayli görmuş gibi çunku biz yurt dişindayiz ve burda nerdeyse hiç kimse ortulu değil 2 inci sorunum surekli o etekle duşuyorum rezil oluyorum nasil yuruğucem onlarla?

3: uçuncu sorum benim dindar arkadaş bulmam gerek kafir değil çunku peygamberimiz böyle diyor bide nerden bulucam onu bilmiyorum nasil çevremi yenilicem?

Lutfen cevaplayin

0|0
14|20

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim birincisi biraz kitap oku.. çok safi bir dünyan var şu anda.. ama bu düşüncelerin ve yaşam tarzın zamanla oturur.. Günah kavramını ve günahkar olmayı zihninde yanlış öğretilere dayalı olarak yerleştirme.. İnsan sevaplarıyla Allaha yakın olmadığı gibi günahlarıyla da uzak olmaz.. Hiçbir zaman ben günahkarım ne olacak şu mu olacak bu mu olacak diye endişe panik olma.. İnanan sakindir, huzurludur.. Ne zaman ki huzursuz panik haldesin o zman yanlış düşüncelerin var demektir.. Hemen o kafanda çok doğru zannettiğin düşünceyi sorgula.. sonra her zaman dua et.. her sorun için ayrı ayrı dua et.. hepsine güzel cevaplar bulursun.. Giyimini kendi iç dünyandaki bu hislerle yavaş yavaş düzelt onar... ve hiçbir zaman kalıplara girme.. yani şunu yaptım iyiyim bunu yaptım kötüyüm deme... insan yapa yapa.. hata yapa yapa öğrenir.. sende böyle yap.. :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben de yeni tesetture girdim bence etek hic rahat degil ben pantolonun uzerine dizimin altinda bol tunikler giyiyorum rahat ve uygun bence. Tesetture girince gercekten dikkat etmek gerekiyor basindaki ayeti taşımak ornek bir musluman olmayi gerektiriyor bence. Ama hataya dusebiliyoruz cunku insaniz. makyaj yapmamak mutevazi giyinmek ve agir basli olmak gerekiyor sahiden. Erkeklerle de hic konusmamak olmaz ama gereksiz samimiyete geyik muhabbetlere girmemeye çalışıyorum. Yani yurtdisinda musluman arkadas bulmak zordur ama dini ortamlari arastirip belki yeni arkadasliklar edinebilirsin cevrende. Arkadas ortami gercekten cok onemli ben de Türkiyedeyim ama muslumanligi tam anlamiyla yasayan arkadas bulamadigimdan genellikle bireysel takılıyorum. Ve hani kendini gunahkar hissedip kafanda soru isaretleri yaratiyorsun ya seytan vesvesesi sadece onlar. Bir kere yanlisa dustuk diye pes edip vazgecmemeliyiz gercekten samimi bir sekilde tovbe edip tesetture girersen Allah yardimci olacaktir bence. Hic birimiz gunahsiz degiliz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Merhaba,

1. Davranislar hakkinda kitaplar bulabilirsin. Ama icinden geldigi gibi ol ve sivri karakterlerini duzelt.
    2. Etek cesitleri vardir. Nasil'ki evde tessetur veya misafirlige yazma ile gidebilirsin sorun etmemelisin. Ayrica tessetur magzalari var.
    3. Okulunda veya cevrende zamanla olur inan'ki.

0|0
    0|0
  • 1. Sorunuza cevap din millet için değil allah ile senin aranda yaptığın bir iletişim biçimi diyelim en büyük günahları tövbe edenleri bile kabul eden muazzam bir yaradanımız var.
    2. Sorunuza cevap etek zor olabilir bilemem ama insan zamanla alışır bence ayağım kırıldığında değnekleri kullanamıyordum sonra bir baktım merdiven falan çıkmaya başladım sadece zaman gerekiyor doğru yoldasınız bu yoldan devam edin.
    3. Sorunuza cevap açıkçası bulunduğunuz bölge de türk arkdaş bulun ve bunlarda tabi müslüman olsun buna tam bişiy diyemem.

0|0
    0|0
  • Kadinlar icin sadece el ve yuz haric heryerini ortmesi farzir. O hiydigi minik etek aciktir caiz degildir.

0|0
    0|0
    • Nasil davranicağimi sordum bide o mini etek değil uzun tesetur eteklerden yani anlaman zor mu?

• Derman arardım derdime derdim bana derman imiş...

hep boyle dertlerın olsun kardeşim. dermanı bulunur

https://www.youtube.com/watch?v=sTsvhsYDgUY

0|0
    0|0
  • Aman Allah'ım konuya bak. Tesettüre girince ben sana buradan ''erkekler ile konuşma, göz göze bakma vs. vs''. diye söylesem bunu yapacak mısın?

Diğer sorulara ne demeli peki, onlar daha vahim. Yazık vallahi yazık. :(

0|0
    0|0
  • din konusunda baya bilğim var isterseniz size nasıl düşünmeniz nasıl namaz kılnması gerektigini öğretebilirim...

0|0
    0|0
    • Nasil namaz kilindiğini biliyorum

• ohoo sen çok yanlış gelmişsin buraya geliyorsak cehennem de 3-5 tanıdık olsun diye. Kafir kaynıyo burası...

0|0
    0|0
  • sohbetler dinle illaki cevrede vardır müslüman kapalı bayanlar onlarla arkadaş ol edebini koru fazla lakayit olma bol bol dini kitaplar oku

0|0
    0|0
    • Lakayit ne? Aslinda var bir tane kapali arkadaşim ama o arkadaş değil bildiğin yilan ayrica doğru duzgun kapanmiyor ve din hakinda bilgisi yok!

• Ben bazı konularda arkadaşın olmak isterim belirli bir seviyeye kadar konuşup ihtiyacın olan bilgi vs alana kadar sonrasında muhabbeti kesebiliriz senin yararına bir durum olmuş olur herşeyi öğrenmek açısından

0|0
    0|0
  • 1. Buradaki tatli dilli abazalara aldanma yani sanal alemdeki.
    2. Dini konuda da dinimizislam. com ve bu adreste bulunan Hakikat Kitapevinin kitaplarini okumani tavsiye ederim Mesela Islam Ahlaki gibi. Kitaplari getittirebilirsinde

0|0
    0|0
  • Arkadas cevresi icin dini sohbetler verilen yerlere katilip ordakilerle tanisa bikirsin veya duan ramazan kadinlarda teravihye gidiyo camida birileriyle tanisabilirsin

0|0
    0|0
  • bir bitmediniz ya...

1|0
    0|0
  • Bak Google arastir hangi ulkede yasiyorsun orda sohpetlere katil

0|0
    0|0
  • Hayat senin tercihlerin doğrultusunda istediğin gibi yaşamak hakkın

0|0
    0|0
  • Baana yazarmisin

0|0
    0|0
  • 1ve 2şıkkı kendinde biliyosun sorunun cevabı soruda gelmiş birde bize soruyosun..

0|0
    0|0
  • okuyamadım cok uzun. hayırlısı

0|0
    0|0
  • Hahaha sana yeni kitap indirelim?

0|0
    0|0
  • Zina da yaptınmı

0|0
    0|0
    • Tabikide hayir

• Allah yarımcın olsun doğru yola girmişsin vszgeçme

Kızlar Ne Diyor 13

• Canim oncelikle kimseyi degil, Kurani klavuz al.
    Yazdiklarindan dusundugun kati kurallar fazla abarti. Erkeklerle konusmamak nedir? Ne anlamda konusmamak? Komsu, arkadas vs erkek gordugunde yuz cevirip selamini almamaksa sacmalik. Edebinle konustugun surece bunun nesi gunah olsun. Pantolon giymek gunah demissin, o fetvayi hangi hoca verdi? O hoca o eteklerin az bir rüzgarda bacaklara nasi yapistigini veya havalanmasin diye, giyenin nasi tutacagini sasirdigini hic mi gormemis? Pantolon ustu tunikler bence daha mantikli.
    3. su, kafir olanin (inkar edenin) seni de etkilemesinden endise ediyorsan ya da bu konuda surekli tartisiyorsan uzak durmk mantikli. Ancak acikca senle din konusunda catismiyorsa, karsilikli cizgilerinize saygi gosteriyorsaniz da bagi koparmaya gerek yok bence hem belki o senden gore gore etkilenir dine yaklasir, sevaba girersin.

1|0
    0|0
  • Sen artık tövbe etmişsin o günahları hiç işlememiş gibisin inşallah. Sakın islamı örtünmeyi müslümanlardan öğrenme. Nerde yanlış var onu anlatırlar. Kuranı oku ilmihal kitapları bu konuda çok faydalı onları oku bol bol. Heleki bizim sosyetik müslümanları hiç örnek alma örtünme konusunda. Bol pantolon üzerine uzunca tunikler giyebilirsin etek zorladysa. Bence Avrupada daha rahat edebilirsin giyim konusunda orada çok yargılayıcı olcaklarını sanmıyorum. Dilersen mesajda yazabilirsin merak ettklerin varsa.

0|0
    0|0
  • şimdi bende kapalıyım ama pantolon giyiyorum yani tunik giyiyorum herşey ustrubuyla helal sen dapdar giyersen tabi günah neyse

1. şal çok kolay oluyo onu denemelisin
    2 etekle düşüyosan dışarda pantolon evde etek giy ama kıyafetlerin vücud hatlarını göstermeyecek şekilde kıyafet ve tunik pantolon
    3 elbise uzun elbiselerde eteğe yardımcı olur
    4 insanlara bakma sen banada çok tepki geliyo ama sen aldırma
    arkadaş konusuna bişey diyemeyeceğim

0|1
    0|0
  • Her haltı yiyin sonra erkeklerle konuşmayın biz konuşunca "yanacaksınız" olsun. Günah çıkarmanın en tez yolu olmuş zaten tesettür. Ben açığım, hep de böyle kalacağım fakat hangimiz daha ahlaklı tartışmayalım istersen. (Cevabına karşılık vermicem sorun çok çok saçma bilesin!! l

1|0
    0|0
  • ablacım iman kılık kıyafetle değil insanın kalbiyle olur. giydiğin kıyafetler seni daha da inançlı yapmaz. sen kıyafetini değil kalbini düzeltmeye bak. usturuplu giyin yeter. pantolon giymekte niye günah olsun hem? Allah sana ve senin gibi düşünen herkesin yardımcısı olsun ben çok üzülüyorum sizler için.

0|0
    0|0
  • :) sadece bir soruna cevap vericem, eteğinin yerlere sürünmesi gerekmiyor.

0|0
    0|0
  • Hangi şehirdesin

0|0
    0|0
  • özele yazsan da ordan sana yardımcı olabilir miyim?

0|0
    0|0
  • Harbi cahıl bir aileden geldgn belli. karşi dairemde sofiler var kuzenime çılgnca baktıklarını górdüm kac kez. ben modernim kimseye onlar gbi bakmiom. ne ayaksıniz siz ya

1|0
    0|0
  • Irana taşın :D şuna bak yurt disinda onlari begenmiyo kafir diye. O zaman yasamicaksin

0|0
    0|0
    • Ben istemedim ki burda yaşamak burda doğdum ayrica iranlilar hakinda doğru konuş! Ben 12% iranliğim!

• Pantolon giymek günah mı? Yurdışında oturuyorsan müslüman ve dindar arkadaş bulman zor olabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • pantolon günah değil ya bol giyin yeter ama etekte olur

0|0
    0|0
  • Ya burdan saçma sapan yorumlar okuyacağna aç kuranın türkçesini oku anla orda ne yazıyosa onu yap en doğrusu kuranda yazıyo nasl kapanman gerektigi de nasl davranman gerektigi de burdaki insanlarla kafa yorma

0|0
    0|0
Yükleniyor...