Arkadaşlar, bazı ülkelerde insanlar kaçak yaşıyorlar 5-6 yıl. Peki polis gibi olaylara karıştığında belli olmuyor mu ülkede gözükmediği mesela ehliyet konusunda bir sorun çıktı belli olmaz mı kaçak olduğu? Ve bu kişiler ihbar edilir mi?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Herhangi bir olaya karıştığı anda Ülkesine geri gönderilir
    O yüzden kaçak çalışanlar genelde gizli kuytu islerde çalışır bulaşıkçılık gibi ve ev is arası gidip gelir baska bisey yapmaz
    Aksi takdirde yakalanma riski olur
    Ama yabancıların cok yaşadığı ülkelerde pek fazla sikinti yasamazlar
    Örneğin Fransa
    Arabida turku de kurdu de her turlusu cok var
    Hristiyani da muslumani da var

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Amerikada bir arkadşım var suç işlemediğin sürece sorun olmuyor tabikide devlet biliyor ama görmezden geliyor demisti kaçak yaşıyordu baya bir süre. Hatta kardesi okul bile okuyordu 15 yaşında

1|0
    0|0
    • ülkeden giriş çıkışı yaptığı zaman anlaşılır herhalde? Benimde arkadaşım aynı şekil o yüzden merak ettim

• aynen tatil için türkiye cennet. tek pişmanlığım ingiltere yerine amerikaya gitmemek oldu. ingilterede tanıdık var diye babam oraya git dedi. amerikada olsaydım belki gelmezdim türkiyeye. ingiltereden kendi isteğimle geldim. yakalanmadım yani...

• @JohnMacTavish Valla benim için her yer aynı ABD gibi bir ülkeyide filmlerde ki gibi övmek çok yanlış alakası yok. Eğitim açasından tartışmasız önce olan bir ülke benim için sadece. oysa ki bana göre Santa Monica'dan başka güzel bir yeri olmayan ülke.

Erkekler Ne Diyor 4

• ingilterede 3.5 ay falan kaçak kaldım. olaya karışmazsan polis nerden bilecek kaçak olup olmadığını. resmi hiç bir iş yaptıramazsın. hastahaneye gidemezsin. hemen home office e haber ediyorlar. ehliyet alamazsın kaçaksın zaten nereye alıyorsun. banka hesabı açtıramayıp para akışı sağlayamazsın. amele gibi yaşarsın yani. kaçak çalışırsın. kimsede iş vermek istemez. kaçak yaşamak zaman kaybıdır. biriyle evlen. yerleşerek yaşa. en azından oturma iznin olur vatandaşlığın olmasada...

0|0
    0|0
    • Benim arkadaşım Los Angeles da yaşıyor. Kendi işi var ehliyeti var ve banka hesabı filan da var ama ben kaçak yaşıyorum diyor. Yani zamanında gitmiş okulunu okumuş herhalde vizesi bitince de kalmış çünkü kendisi ailemin yanına gidemiyorum filan demişti. Belki İngiltere de daha sıkı güvenlik alıyorlardır bu durum için

• işini ayarlamıştır o. imkan yok oturumu olmayan adamın banka hesabı, ehliyet vb. sahip olmasına. ingiltere en zor vize veren ülke zaten. ya dil okulu ile gideceksin ya da evlenerek. başka türlü vize almak, atomu parçalamaktan zor. amerika kalabalık. takip oranı bir hayli zor. amerikada okuduğu için belki tolerans göstermişte olabilirler...

• Kacak oldugu belli olur hatta otele gitse otele bile polis gelip o kisileri alir

0|0
    0|0
  • adam kaçak zaten ikametgahı yokki gidip evinden alasın

0|0
    0|0
    • Ya benim arkadaş, abd yaşıyor 2 gün ehliyet yüzünden California ehliyet biriminde kalmış. Bende sormaya çekindim kendisi kaçak nasıl anlaşılmıyor ülkede olmadığı anlayamadım.

• amerika kaçağı sınır dışı etmede baya zorlanıyo hani ülkesinin sınırına bırakamıyoki uçağa bindirip postalaması lazım çok diplomatik iş gerekiyo uğraşmıyorlar

• Hııı anladım.. Teşekkürler

• Olaya karışsalar sanırım anlaşılır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...