Hayatınızın amacını buldunuz mu?

Yaşamak için bir nedeniniz var mı?

Güncellemeler:
Huzuru bulur mu insan
Sana hayatın ne demek olduğunu anlatsaydim. Hayat denen bir şey kalmazdı

0|0
44|23

En İyi Kız Görüşü

• Allah rızasını kazanmak

0|1
    0|0
    • Bu çok güzel ama dünya ile savaşmak bizi yoruyor. Sen ALLAHA yakın olabilmek için ne yapiyorsun

• Hayır başkası mutsuz olabilir ama sen olmamalısın. Neyin var

• Niye ben olmayayım

En İyi Erkek Görüşü

• Yasama amacimiz Allaha kul olmaktir. Yaptigimiz ve yapacagimiz isleri Allah icin yapmak. Diger nedenlerin hepsi bostur ve biter. Bitmeyen baki kalan sadece ve sadece Allah dir. Mevlayi bulamadiktan sonra hayatta asla huzur bulamazsin. Huzurlu görünürsün fakat kalbinde devamli bir hastalik vardir. Ufak tefek seylerle ve dünyevi seylerle kendini avutmaya calisirsin. Yasamak icin nedenimiz ALLAH a kulluk baska yerde arama.

0|1
    0|0
    • Peki ne önerirsin dostum ufakta olsa dünya hayatından uzaklaşmak için ne yapmak gerek

• @amonyaknitrat kimin yarin ne olacagi belli olmaz kimin son raddeleri yasadigi, kimin ne zaman veda edecegini ancak Allah bilir ayni düsüncedeyim, yasantima aynen devam ederim hic bisey olmamis gibi.

• Senin durumda olsaydım bnde böyle derdim herhâlde. Bide benim durumda olsan

Kızlar Ne Diyor 43

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 22

• Annem ardımdan üzülmesin diye ölmüyorum o kadar.

0|1
    0|0
    • Dinlerim kardeşim anlatirsan

• Kendime yetiyorum kendimi hiç sorun etmiyorum ama sorumluluklarıma yetemiyorum. Başkaları için yaşayan biri o başkalarıa yetemediğini düşündüğünde böyle çaresiz oluyor işte. Yoksa kendimle bir sorunum yok sorunum 5000 kazandığımda da kendim için harcamıyordum tek kurusunu 2000 kaandığımda da 1500 kazandığımda da ama sorumluluklarımın olduğu kişileri memnun etmemek başlı başına bir yetersizliktir. Amin cümlemize yardımcı olsun rabbim

• Elinden gelennkadar yaşarsın dostum. Fazlası Kendini tuketmedir

• 0|1
    0|0
  • beni hayata bağlayan tek annemdi, şimdiyse sevdiğim ve doğacak çocuklarım da dahil oldu bu gruba. :)

0|1
    0|0
  • Yok yasamak için nedenin. Mecbur iste

0|0
    0|0
  • Arkamda olan ailem ve hayallerim

0|1
    0|0
  • allah ömür vermiş yaşıyoruz

0|0
    0|0
  • Şöyle düşününce hayatta beklediğim 2 şey var 1. Kızıl elma 2. Ölüm

1|0
    0|0
  • Bulmadim knk

0|0
    0|0
  • Annem ve kardeslerim için.

0|0
    0|0
  • bundan 1 ay öncesine kadar eski sevgilimi elde etmekti çünkü çok aşıktım
    şu an Allah aşkı ile yanıp tutuşuyorum

0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Doğduk bir kere, napalım bu deve güdülecek. İnsanlar bencil bu diyardan gitmek gibi bir hak vermiyorlar insana. Hâlbuki ben bu deveyi güdemiyorum artık bana izin verin de acımı bitireyim deyip gidebilmeli insan, ama öyle bir hak vermiyorlar.

0|0
    0|0
    • Sonuna kadar sabretmemiz ve doğru yola gitmemiz için bir şans verildi dostum

• evet buldum hayallerim amacım

0|0
    0|0
  • Evet dunya dovus sampiyonu olmak iyi bir kismet ve kayallerimi gerceklestirmek

0|0
    0|0
  • yarın kabre girecekmiş gibi mezarlığa koşmak, hiç kabre girmeyecekmiş gibi ölümden kaçmak...

0|0
    0|0
  • Karşıma nedense kendine güvenemeyen insanlar çıktı

0|0
    0|0
  • Bulamadım :D

0|0
    0|0
  • Kulluk

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • var dünya turu atmak sonra intihar

0|0
    0|0
  • Yeni amaçlarım
    1Sıgarayı bırakmak
    2 ibadete yönelmwk
    3Sabah kalkıp spor yapmak
    4 iyi bir üni kaxansna kadar çalışmak
    5 iyi insanalr donatmak
    6Çevremi değiştiripneski Arkadaşlarımı Tek Kalemde silmwk
    7Kendi işimin Patronu olmak
    8Engelli çocuklara yardım etmek
    9 En önemliside Anneme ve Babama Karşı yaptığım Kötülükten dolayı onları Ayaklarına Kapanıp özür dilemek.
    10Entelektüel bir insan olmak
    11Kuranı Kerimi. Yasini şerifide olsa ezberlemek
    12 Pilneyrummmm

0|0
    0|0
  • Hayatımın amacı hayatı çözmek ama öyle durumdayimki bir türlü çıkamıyorum bir cikmazin içindeyim bu bir sınav mi bilmiyorum ama yolun sonuna geldim gibi...

0|0
    0|0
    • Anlat dostum

• Sorunda bu zaten kime anlatsam anlamayacak kendine gore öğüt verecek. . bnmi stedigin şey bana yasadigim durumdan nasıl kurtulacagimi Allah (c. c) tarafından ilahi bir güçle görme istiyorum mesela rüyamda falan ancak öyle guvenirim. Sanki kabus yaşıyorum ama cozunce herşey için çok geç olacak

Yükleniyor...