Dinciler ya da dindarlar neden başkalarına karışma gereği duyar?

İnkar edilemez, su götürmez bir gerçek.

Dekolteli giyen kızın namusunu koruma göreviyle donatılmış gibi davranmaları. İçki-sigara içen, özellikle ramazanda sokak ortasında su içen adamlara müdahele etmek istemeleri. Öpüşen, sarılan gençlere laf atmaları. Kendilerine göre daha az ibadet eden Müslümanlara hatta Alevilere bile psikolojik baskı yapmaları..

Bunlar bir yerden sonra insanların sabrını taşırır ve onlara karşı ağır bir ön yargı oluşmakla kalmaz, çok vahşi bir tepki de verilir gibi geliyor.

0|4
5|21

En İyi Kız Görüşü

• Barbar olduklarindan dolayi

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kimisi kendilerinin en dogru oldugunu ve herkesin kendileri gibi yasamasini istedigi icin yapuyor.

Ciddi cogunlugu ise hasedinden. Karsi tarafin kendisini enayi olarak gordugunu biliyor, o kadar bastirilmisligi kendisi kabul ederken baskalarinin hic umursamamasi kibrine dokunuyor, 'Ben yapmiyorum onlar da yapamasin' ezikligi yani

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• onlar yobaz kısım işte, aşırıcılığa kaçanlar. bırakın herkes kendinden sorumlu, dinde zorlama olmaz ki.

0|1
    0|0
    • Yok yok. Hafif tesirli din bile bu davranışlara yöneltiyor insanı. Benim namazında niyazında, gerçekten de uysal arkadaşlarım var. Ama adamlar fetva verip dini ibadetlere yöneltmek konusunda 3-5 kelime yapmaktan asla vazgeçmiyorlar çevrelerine.

• Onların uysal olmayanları da kafa kesip mekan basıyor işte

• @Marmoulek aldığı niceke dikkat bile etmedim -ki onun sorunu. evet kemalistim ama müslümanım herşeyden önce. senide bu edepsizliğinden ötürü allaha havale ediyorum bu ramazan akşamında hakkımıda helal etmiyorum!

• Hepimiz öleceğiz hiç gerek yok böyle şeylere

0|0
    0|0
    • Senin bu kafayla yaşıyor olman önemsiz. Ben de bu kafayla yaşıyorum. O da önemsiz. Herkes aynı felsefeyi tutturmalı

• Böyle tip insanlar insanı dinden soğutuyor. Ölüm var mı var. Gerisi yalan. İsteyen istediğine inanmayı, onun görevlerini yerine getirmeyi seçsin Başkasına karışarak onu daha çok soğutuyorlar

0|0
    0|0
  • Uyarması bizden günahı sizden :D
    demem o ki bir mümin bir mümini uyarmak zorunda ama baskı yaparak değil ve güzel tatlı sözle tabiki. :) sen doğruyu anlatacaksan inanmak karşıdakine kalmış. dinde zorlama yoktur.
    aman banane naparsa yapsın diye birşey olmaz olmamalı da.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Alevimisin hayır? Aleviler müslümandır diye sorsak evet dersin? Aleviler ateistmidir Evet hayır deisttir filan felan şekilden şekile girmeyin. Dürüst olun safınızı bellli edin anlıyalım. Senin gibi yobazlar dinle imanla alay ederken hiçbirşey yok adam senin iyiliğini istiyor diye sorun var. He bana kalırsa umrumda bile değilsiniz. İstediğinizi yapın yiyin için, sevişin ,. Sonuçta kendi hesabınız ateşinizi artırırsınız. Nicklede çok ironik bir soru olmuş bari gizli olaydında samimiyetini anlıyaydık. Fatih portakallarla ,4LLAH diyen portakallar kini ve nefreti biterse ozaman samimiyetinizi anlarız.

1|1
    0|0
    • Sokakta dayak yiyen bir kadın görsen "ben kadın değilim" deyip yardım etmeyecek misin

Alevileri korumaya çok meraklı değilim ama sunnilerle asla bir tutmam. Gerekirse sunnilere karşı savunurum. Onlara karşı bir antipatim de yok.

• Şöyle sıradan gidecem
    Galiba bende o sınıfa dahil oluyorum ama bende söyle bir olay var
    Dekolte giyen kıza karışmam iki gün sonra tecavüze uğrar yine karışmam ben sigara içerim içki içmem içene karışmam yolda ayyaşın birinin öldüğünü görsem yine karışmam Ramazanda oruç tutarım biri yolda su içtiğini görsem canım çekmez çeksede karışmam iki gün sonra yağmurlu havada du istese vermem opuşen sarılan çiftlere gelince karışmam ama tasvip te etmem herkesin bacisi var ibadet et veya etme karışmam Allah la senin aranda ister bu dünya da yanarsın ister öbür dünyada ama Alevileride Günahım kadar sevmem onuda belirteyim yanlız alevi derken bütün Aleviler değil şu peygamberlik Hz. ALİ ye gelecekti yanlışlıkla Hz. Muhammed e geldi diyen Aleviler

0|1
    0|0
  • çünkü günaha girmelerını ıstemeyız.

0|2
    0|0
  • herkes birbirine karışma geregi duyar be. çayla şeker gibiyiz şu hayatta karışıp karışıp duruyoruz birbirimize..

0|0
    0|0
    • Birinin davranışını onaylamayabilirsin ama sana ve başkasına zararı dokunmuyorsa dokunamazsın.

• da , da işte.. düşüncede söylenen her dogru sözden sonra gerçek hayata geçince bir da eki getirilir... da işte böyle degil..

• doğru söylüyorsun işte bu tür zır cahiller yüzünden millet taraf alıyor. Kimin ne yaptığı kimi ilgilendirir. Ama gelenek ve göreneklerimize de ters olan bir durum var milletin içinde öpüşmesi falan onlar toplumca da ters. Ahlaksızlık dışında milletin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Dinciler karışır dindarlar karışmaz.

0|0
    0|0
  • çünkü yaşadıkları toplum parçalandığında yaşayacak daha iyi bir yer bulamıyacaklar

ben bunun yerine özgürlüklerini yaşamalarımı ama aşmamalarını tercih ederim
    tüm insanlığın

0|0
    0|0
  • Simdi sunu bir dusun. Mesela iki kisi kavga ediyor. Simdi dersem banane ya kavga ederse etsin bizede derse sence gunah giren kim olur? Mudahale etmedigim icin gunahi banada oluyor. Iste bunu gibi misal benzeri.

0|0
    0|0
  • Enteresan bir duygu oyle yapibca dini kurtardigini dusunuyor adam

0|0
    0|0
  • Biz Müslümanlara göre bile bile günah işleyenleri uyarmak zorundayız.. Mahşerde Allah Hesabını sorarken Banada uyarmadığım için sorar.. Sonrada o günahı işleyen bana yapışır neden uyarmadın diye..

0|0
    0|0
    • bir kere de dininizin cercevesonden bakmasaniz. Insanlara rahatsizlik veriyorsunuz, 'ama dinim emrediyor' dersen, birilerinin anca o dine kufretmesine sebep olursun.

• Anlaşılan o ki kapasite meselesi.. Neyse bir boy büyüğün gelsin.. Anlamıyorsun.. Kafanı daracık bir pencerede sıkıştırmışsın ve farkında değilsin..

• @Ragnar_Lodbrok Hala öğrenemedin şunlarla muhabbetin boş olduğunu

İlkeleri sırasıyla;
      -Müslüman olduğunu belli et
      -En Müslüman benim
      -Müslüman olmayanlar ölsün
      -Hep iyi niyetimizden
      -Fetva
      -Hakaret
      -Kapanış

• Bu dediklerini dindarlar yapmaz. Fakat dinci, yobaz ve koyun kesim yapar.

0|0
    0|0
  • Onlara gerçek dinci ya da dindar demek sorundur asıl.

0|0
    0|0
  • Muhalefet olmak sadece.

0|0
    0|0
  • cunku senin gibi ateistlik propogandası yapıolar ve kimsenin durumu cakmadgnı sanıolar zekki degiller degilsiniz

0|0
    0|0
  • Sorun İslam'da değil, islamı yanlış anlayanlarda.

0|0
    0|0
  • Gerçekler bu kardeşim dinleride bunu red etmiyor ayetleri açık açık gösteriyor (ateistim)

0|0
    0|0
  • Çomarland e hosgeldiniz. Buralar boyle hep

0|0
    0|0
  • Sadece Escinsellik konusunda haklı sayılırlar Kuranda Karışma şansları olup Karışmayanlarda cezalandırılmıştı.

0|0
    0|0
  • Biz Müslümanlara göre bile bile günah işleyenleri uyarmak zorundayız. senin de nickinden ne oldugun belli zaten

0|0
    0|0
  • Çünkü öteki tarafda onların neyi beklediğini bilir bir iylik yapmak isterler ama heo yanlış anlaşılırlar.

#ikizleretaklr

0|1
    0|0
Yükleniyor...