Sizce Bir Topluma Kimler Yön Verir?

Soru Gayet Açık Arkadaşlar.. Sizce o Topluma Kimler Yön verir..

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Çok basit güçsüz insan 1 üstündeki insanın hareketlerine göre hareket eder onun üstündeki bir üstündekinin davranışlarına göre hareket eder onun üstündekinin altı aynı şekilde yapar ve en üst ( zeki zengin ) sıfatı alan kişi yönlendirmeyi yapar yani toplumu aslında 1 kişi yönetir ancak alt sınıfa gelene kadar bu toplum olur çünkü 1 2 3 4 5 6 diye gider alt sınıfa yaklaştıkça sınıf yükselir iş gibi düşün müdür bir tanedir amir 5 tane işçi 30 tane bunların tamamı topluluğu oluşturur ve toplum yukarıdan aşağı bir ok gibi yönelmeye başlar oku üst düzey çizer

0|0
    0|0
    • Bu bahsettiğin biraz ekonomik yönünden bahsediliyor. Peki eğitim sağlık vs?

• Eğitimde öyle sağlıkta böyle her alanın bir yönetim kurulu var bu kurullar ile yönetiliyor tüm dünya aslında hiç bir fark yok ekonomik olarak güçlü insanlar zayıf insanların ilgisini çekiyor ve zayıf insanlar onlar gibi olmak için onları taklit etmeye çalışıyor ve dediklerini yapıp gözlerine girmeye çalışıyor aslında öyle sanıyorlar farketmiyorlar yönetildiklerini bile gözleri kararıyor insanların diyebiliriz. Ve güçlü insanlar bunu kullanarak onlara yön veriyor. Zayıf insanlarda bir gün böyle oluruz umuduyla bu döngüde dönüp duruyorlar

• Orası öyle yani kısaca İktidar diyebiliriz :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• kıt beyinlili köyden gelmiş babadan yetişmiş ihtiyatlar yön verir onlarda çocuklarını ve evlatlarını eğtitiri böylece yobaz saygu duymayan kafa kesen bir toplum doğar

0|0
    0|0
    • O ihtiyarlar bazen tecrübeleri sayesinde birşeyler biliyorlar peki eğitim sağlık ekonomik vs?

• Devleti yönetenler ve zenginler normal halk sadece seçimlerde etkili

0|0
    0|0
    • Tamamda sadece ekonomik yönden ele almışsın.. Eğitim aağlık kültür vs?

• Türkiye için deseydik istinasız iktidar ve par mal mülk sahipleri diyebilirdik.. Fakat ben biraz daha global bakmak istiyorum.. Eğitimi olmayan bir toplum cahilleşmeye köledir.. Şuanda benim görebildiğim eğitin sistemi çökmüş bir türkiye ve gelecek yok..

• Maalesef ama eğitimde parayla oluyor turkiyede maalesef devlet okulları üniversiteler vs. vasat bundan 10 yıl önce dahada kötüydü şimdi biraz daha iyi ama yinede yetersiz emin ol mesele para hangi devlet daha zenginse daha güçlü olur eğitimi daha iyi olur eğitimcileri daha iyi olur çünkü bunların hepsi parayla türkiyenin 1 numarası Boğaziçi Üniversitesi dünya sıralamasında 390. inci sadece buradan olay ortada maalesef türkiyenin ekonomik olarak çok daha büyümesi lazım şu an harvard Üniversitesinin bütçesi bizim 1 yıllık askeri bütçemizin fazla olay bu parada bitiyor maalesef tabi yöneticilerde çok önemli

Yükleniyor...