Namaz kılan arkadaşlar bakabilir mi?

Namazda sürekli bir şeyler düşünmekten yoruldum artık. Ne yaparsam yapayım engel olamıyorum. Sürekli uğraşıyorum, kendimi namaza vermeye çalışıyorum. Okuduklarımı düşünüyorum ama bir türlü kafamı toplayamıyorum. Kendi kendime dalıp gidiyorum. Gözlerim sürekli dalıyor. Çünkü bir noktaya sabit bakmak dikkatimi dağıtıyor. Namazdan çıkınca da bana kalan o inanılmaz yorgunluk sadece... Ne yapmam gerek? Aynı durumu yaşayıp aşmış olanlar var mı aranızda?

Güncellemeler:
Aurora sen it sksin. Miktiğimin eşeğin doğurduğu.

0|1
9|36

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• okuduklarının türkçesini de ezberle , ayeti okurken mealini de aklından geçir ve düşün :)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• ben abdeste bile niyet edemeyecek unutacak şaşıracak nerede kalmıştım diyecek hale geldim saatlerce abdest almaya çalıştığımı bilirim namazıda şaşırıyor niyet edemiyor nerede kaldığımı unutuyor okumuşmuydum acaba diyorum sonra 1 sene içinde oldu nedense anlamadım...

0|0
    0|0
  • Normaldir özellikle yeni başladığında çok olur bu. Peygamber efendimiz ( sav ) e sormuşlar böyle bişeyi namaz kılarken hep aklımıza bişeyler geliyor namazınımız kabul olur mu diye. O, buna rağmen namazınızı bitiyorsanız o en hayırlı namazlardandır demiş. Yani aklıına gelen şeyler şeytanın bir oyunu sen kılmaya devam et rahat olmaya çalış tamamen geçtiğini söyleyemem ama azalıyor kesinlikle :)

0|0
    0|0
  • Bu konuda yardım edemem ama şunu söylemek istiyorum. Sen namazdan sonra yorgunluk hissediyosunya düşünsene sen daha zor kıldıgın için daha çok sevap alacaksın. Bunu düşünmek bile güzel. Ve cemaatle kılmaya gayret et sabah akşam ve yatsıda hoca okurken çok dikkat dağılmaz

0|0
    0|0
  • Şeytan en fazla namazda insan ile uğraşır...
    Şeytanın hilelerine aldanma namaza devam...
    Bir zaman sonra namaz yüreğine hücrelerine işliyor..
    Şeytanın çabaları tesirsiz kalıyor...

0|0
    0|0
  • Aklina ne geliyorsa gelsin namaza devam. Cunku bu seytanin vesvesesidir. Tamam husu icinde kilinmali ama kilamiyorsa ne yapmali? Namazi birakirsa bu kez seytani sevdirmis olursun.

0|0
    0|0
  • Bakabilir.

0|0
    0|0
  • Dualarina bunu da ekleyebilirsin ikinci olarak olayin derinligini düşün sanki bir kapida beklemissin zamani gelince huzura davet edilmissin gibi bir müdürün patronun karsisinda ezile buzule durup namazda istifimizi bozmuyorsak bu namazin manasini kavrayamadigimiz icin olabilir

0|0
    0|0
    • Gördüğün bir varlığın karşısında eğilip bükülmek kolayken görmediğin, duymadığın bir varlığın rızası için eğilip bükülmek insana zor geliyor. Yani tabi ki içimden gelerek yapıyorum ama görmemek insanı zorluyor.

• Biraz özel hale getirmek gerekiyo yani en sevdiğin kıyafeti giymek veya özlem duymak birgün namaz kılmayı teklif ettim arkadaşıma önce yemek yiyelim dedi yemeği aradan cikaralim agiz tadıyla namz kilalim dedi biz genelde namazi aradan cikariyoruz

• Çok hoş demiş! Hem güldürdü, hem de düsündürdü...

• Hidayete ulaşmayı dilemek e Kuran'a göre amel etmek.😀

0|0
    0|0
  • Eger bir seyin yerini unuttuysan namaza dur derler ozaman gelir aklina. Sen de ki bu durum cok normal. Peygamber zamaninda bile sahabeler sikayetci olmus bu durumdan.

0|0
    0|0
  • zamanla geçer

0|0
    0|0
  • Bence senin amacın soru sormak değil namaz kıldığını göstermek.
    Böyle riyakarlık yaptığın zaman kıldığın namazın da bir anlamı kalmıyor benden söylemesi.

0|0
    0|0
    • Sadece görüşümü söyledim ve bu kadar sinirlendiğine göre haklıyım.
      Ayrıca ben sana küfür ettim mi?

• He he kesin öyledir

• Cidden bela arıyorsun. Tek derdin birilerinin sinirini bozup sana hakaret etmelerini sağlamak. Sana istediğini vermeyeceğim artık. Biraz gururlu, onurlu olmaya çalışıp sorumu terk edersen sevinirim...

• Hepimiz aynıyız. Arada bir kendine geliyor san aynı rekat içinde yine iyi sayılır

0|0
    0|0
  • Seytanin vesveseleri Eskiden kilardim artik cumadan cumaya kiliyorum. Genelde bende boyle bir seyler aklima geliyo kacinci rekatta oldugunu unutuyorsun bazen

0|0
    0|0
  • bende de oluyor o günlük hayatta lüzumsuz işlerle çok meşgul olduğumuzdan kalbimizle hissederek namaz kılamıyoz

0|0
    0|0
  • Yeni başladıysan şeytanin vesveselerindendir.

Sessiz bir ortam seç.

0|0
    0|0
  • Vesvese var sende. Sana tavsiyem bunlara hiç aldırma. Namazım kabul olmuyor endişesine asla kapılma. namazını kılmaya devam et. Olabildiğince bu tür düşünceleri kafandan atmaya çalış. Nas süresini sık sık okumaya çalış.

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarı ile abdesti iyi almamandan kaynaklı olabilir. Süpe et kendinden şeytani yanımda gezdiriyorum diye. Yaptığın şeyler doğrumu kontrol et alışkanlıklarını gözden gecir

0|0
    0|0
  • Herkezin aklına geliyor yalnız degilsin

0|1
    0|0
  • bol bol tefekkür.. zamanla geçer, herkesin kafası dağılır namazda..

0|0
    0|0
  • sen kıl. kabul olursa olur, olmazsa en azından senin huzurunda secdede durdum dersin...

0|0
    0|0
  • vesvese o... yaşıyom

0|0
    0|0
  • ıcınden besmele cek

0|0
    0|0
  • Duaların türkçelerini de oku. Duayı okurken türkçesini düşün. O zaman odaklanırsın

0|0
    0|0
  • içine cin kaçmış senin. domestosla iyice bir çitilen zemzemle durulan geçer geçmesse beni bul

0|0
    0|0
  • Herkez de olan şeyler

0|0
    0|0
  • kaçıncı rekatta olduğunu unuttup tekrar kıldığında oluyo mu?

0|0
    0|0
  • Şeytan vesvese veriyor sana.
    Namazını sakatlamaya çalışıyor.
    Namaz kılmadan önce evuzu besleme çek. namaz sırasındada dualar arasında bu besmeleyi çek. faydası olur.. namazı kılarkende sanki allahın huzurundaki makamda olduğunu düşün.

0|0
    0|0
  • Senin bu durumunu her namaz kılan yaşıyor şeytan son ana kadsr uğraşcak cehenneme çekmek için son ana kadar

0|0
    0|0
  • zaten bişey düşünmesen kabeyi gösterirler sana : DD yok öyle dusunceni engelleyemezsin en azından maddi konuları dusunme

0|0
    0|0
    • Yav normalde hiç düşünmediğim şeyler namazda aklıma üşüşüyor. Deli olacağım artık. 😱

• astral seyahat konusunda zihni boşaltmak konusunda bir noktaya 15 dk sabit bakın diyor . çok zamanını alır bunu yapsan ama için rahat etcekse dene bir .

• Herkes de öyle oluyor. Zor geliyor tabi ama kıldıkça ve önemini anladıkça emin ol çok daha rahat kılacaksın.

0|0
    0|0

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Kelime - i şehadet getirmeni tavsiye ederim ve Allah' a odaklan kardeş. Dualarında özellikle namaz sonları Allah' a sığın tüm şeytanların şerrinden.

0|0
    0|0
  • Okuduğun dua ların anlamlarına bak onları düşün

0|0
    0|0
  • Seytan seni vesveseleyip biraaktirmaya calisiyor. Asla birakma iradeli olup yogunlasmaya calis zamanla azalacaktir bence

0|0
    0|0
  • Duların mealini öğren ve namazda hangi duayı okuyorsan kafandanda meailini oku.

0|0
    0|0
  • Kendini kilmaya zorunlu hissettigin icin olabilir bu. Kalpten gelmiyordur niyet.. benim de böyle bir problemim vardi bir aralar

0|0
    0|0
  • dualarin turkce mealini aklina getimeyi calis

0|0
    0|0
  • namaza odaklan bende oluyor o ama inşallah düzelir.

0|0
    0|0
  • Bende çok yaşıyorum hersey geliyo aklıma bazen seccadeye takılı kalıyorum o zaman pek gelmiyo aklıma

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...