Din ile ilgili anlamadığım bazı şeyler var bilen varsa?

Cennet dünyada yapamadığımız sabrettiğimiz işte her şeyin mükafatını aldığımız bir yer. İşte şarap içki falan haram ama kuranda serbest orada her istediğimiz var burada yapamadığımz yer şey var. Cennette erkeğede huri verileceği yazıyor ve kıskaçlık duygusu olmayacağı yazıyor bütün kötü duygulardan arınılacağı yazıyor o zaman neden kadına da böyle bir şey verilme güdüsü insanları kudurtuyor yok kadın olmaz o zaten kıskanmıcak deniliyor da erkeğin de duygularının iyi olacağı anlaşılmıyor ve hadislerde hurilerden bahsediliyor hurileri soran erkekler falan hep geçiyorda bir tane kadın çıkıpta neden niye diye sormuyor neden bununla ilgili hadis yok kafam çok karışık yani eğer sadece erkeklereyse haksızlık olmaz mı kadın mutlu olsa da orda istemez paylaşmayı ya da adalet ister?

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• Hanım efendi selamın aleyküm, Öncelikle bu tür sorulara bakarken bence şunu düşünün öncelikle Cennete gidebilecek miyiz? Cenneti kazanmak için iyi güzel yaşıyor muyuz? Cenneti eşim ile beraber kazanabilecek miyim? Beraber cennete girebilecek miyiz? Öncelikle bu yönden kendinizi bir tartın Rabbinize karşı ibadetleri ne derece yapabiliyorsunuz ondan sonra Cennete girdikten sonra inşallah bunları düşünürsünüz çünkü kimse garanti de değil Cennete girmede şuanda bir kişi cehenneme girecek dense dahi bütün Ümmet telaşta olur acaba ben miyim diye? Sorunuza gelecek olursak erkeklere huri verilecek ama cennette herkes ne isterse Rabbimin izni ile olacak Erkek ister zaten sadece eşi olacak ona isterse de huri olacak. Yani gene eşinizde iş bitecek o isterse herşey olacak nasıl dünyada irademiz ile seçim yapıyorsak örneğin sizin ve eşinizin evlenmesi orada da sanırım öyle olacak. İnsanların dünya da ki en büyük imtihani şehvet nefis arzularıdır. Zaten bunlar olmasa sınavın ne anlamı kalacak ki? Önemli olan bunları bastırmak ve kontrol altında tutabilmek. Yine herşey insan da olacak dünya da ahiretin için ne ekersen onu biçeceksin Cennetin için de evet orada bütün mükafatlar güzellikler olacak ama seçim yapma yine insanlarda olacak. Örneğin ben sadece eşimi istiyeyim (tabi ki eşimin de cennete girmesi gerek ) sadece onunla olurum. Bu konuda kafanızı pek karıştırmasın bence önceliğiniz Eşiniz ile Allahın Rızasını kazanmak ve inşallah Cenneti kazanmak olmalı. Zaten ondan sonrası Allah Kerim kafanız karışmasın hiç bir zaman Allta ki görüşlere bakıyorum Dinimiz her zaman Kuran-ı Kerim, Sünnetlerle olur. Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin. Amellerinizi boşa çıkarmayın. Muhammed suresi 33. ayet Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik. Nisa 80. ayet Peygamber efendimiz Vahi ile konusurdu her zaman onun her hareketi bizim için yol gösterici rehberdir. Selamin Aleyküm kardeşim.

0|1
    0|0
    • Aleyküm selam Siz beni anlamıyorsunuz ben aşırı kıskanç birisiyim ve artk bize dinimzde verilmeyen hakları geçtim erkeğe verilen üstün hakları geçtim kıskaçlık krizlerine giriyorum ve cennete eğer girersem eşimi paylaşmak istemiyorum hurinin benden alçak olması bir şey değiştirmiyor sizlerin en büyük hatası cevapları verirken empati kuramamanız

• Kardeşim empati kuruyoruz tabi ki eşini paylaşmak istemiyorsun ama eşinin hür iradesi var seçim onda olacak zaten seni gerçekten seviyorsa huri almaz bu kadar basit bu tür şeyler sadece senin elinde olmuyor malesef sende istersen gılman alabilirsin mesela. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah ama bu konuları düşünmeden Cennete girebilecek misiniz bu konu daha önemli çünkü bu işin yolu Cennete girmekte geçiyor unutmayın giremezsseniz hiç biri olmayacak malesef Allah bütün Mü'min kardeşlerimin Günahlarini affetsin hepsine mağrifet dilesin inşallah. Saygılarla kardeşim

• Eğer sizi kalpten seviyor size gerçekten bağlı ise zaten kimseyi sevmez bence komik bir cevap değil herkesin hür iradesi var işte o yüzden cevap eşinizde aslında ona sormanızda fayda var bence ona danışın bu konuda korkularınızı dile getirin ve empati kurmasını isteyin ve size en güzel cevabı verecektir emin olun :) ALlahın selami üzerinize olsun kardeşim saygılar.

En İyi Kız Görüşü

• Bunu ben de çok merak ederdim ve bunu izledikten sonra tatmin oldum. Başka merak eden varsa paylaşabilirsin onlarla da.
    https://www.youtube.com/watch?v=MTcL2t-ZtZE

0|1
    0|0
    • Ben bunu dinledim ve dediklerinin bir kısmı saçma bir kısmı mantıklı geldi. Mesela 100 öğrenciye soru sordukları zaman erkekler her zaman rahat oldukları için tabiki istediklerini yazcaklar kızlar erkek yazsa sence neler olur namussuz damgasından ne damgalarıa vurulurlar

• O zaman sana şunu soracağım gerçekten düşünerek ve bu videoyu da katarak cevap ver. Cennete giren bir kadın çok erkek istemiş olacak mı?

• Bir kadın olacak mı nereden bileyim gelecekten haber veren birine mi benziyorum? Ama isteyebilir elbette. O kadar güzellikler arasında aklına gelirse tabii :D

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadaşım merhaba,

Tüm dinlerde olduğu gibi İslam dinini de sapık erkekler kendilerine göre yorumlayıp dini bozuyor...

Allah'ın vaadetmediklerini kim vaadedebilir...

0|0
    0|0
    • huriler var diyor kuranda

• Bilmiyorum buna inanmak istiyorum aslında demek istediğim eşimi paylaşmak istememem ama eğer bir şey varsada adalet olsun istiyorum sonra bizim bu dünya için çok fazla kısıtlandığımız erkeğin özgürlüğü ve üstün hakları geliyor aklıma

• Arkadaşım din kul ile Allah arasındadır... İbadet dışında iyi insan olmakla yükümlüyüz bir de... Bunlardan başkaca tüm dünya nimetleri bizim için yaratıldı... Kadınlar ve erkekler için... Bize olan her serbestlik size de var...

• Şöyle bir laf vardır.
    " Yarım doktor candan yarım imam dinden eder. "

Sen kulaktan dolma bilgilerle gelmissin..
    Allah katında kadınlar daha üstündür. Çünkü onlar anne o yüzden cennet onların ayağının altında..

Devam edeyim cennette ise cinsiyet ayrımı yok , erkekler ne alacaksa kadınlarda alacak aynısını, peygamber efendimiz s. a. v zamanında bilirsin cahiliye dönemi vardı ve bu tabular öylece kolay yıkılmaz o yüzden etrafında erkekler daha çok olduğu için genellikle onlar için öğüt ve hadisler soylensede kadınlar için de bir çok hadis vardır. Lakin ortalığı batıranlar erkekler olduğundan pek günümüzede ulaşması imkansız olmuş olabilir. Burada sadece mantık devreye girer.
    1- merhametlilerin en merhametlisi yani senin annen ve babamdan bile sana karşı affedici.
    2- en adaletli olan Allah.

Şu iki madde ile düşün şimdi. Allah sana haksızlık yapar mı?
    Cennet ile dünya tamamen farklı boyut. Dünya da zaman kavramı var iken orada yok vs... yani bir nevi 5. ya da 6. Boyut gibi düşün.
    Sen bakma günümüz yobazlarına herkes işine geleni söyler ama sebinde kabahatin var çünkü gerçekten ciddiye almıyor ve Okumuyorsunuz oysa ki kuran ilk indiğinde oku diye inmesine rağmen!

0|0
    0|0
    • Okuyorum meali ama yaşıt dilberler göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var falan yazıyor hadislere inanmasam desem de bunlar kafamı karıştırıyor acaba yanlış mı çevirildi diye sürekli ağlıyorum bunları düşünmekten ben eşimi üstün olsam da sultan olsam paylaşmak istemiyorum huriyle falan ama kimse benimle empati yapamıyor

• Öyle birşey yok. Eğer cennete gireceksen esinde dahil olmak üzere kimle kalmak istiyorsan öyle olacak... orada herkes eşit ve yok yok. umutsuzluk mutsuzluk vs.. yok :))

• inşallah

• E kadınlara ne verilecek?

0|0
    0|0
  • Erkek harama daha cok yatkin nefs olarak ondan; o yuzden de kadini daha albenili tasvir ederler; tomurcuklanmis goguslerle 18 yaş gibi gibi seyler..

0|0
    0|0
  • Bayanlarada gilman var tabiki iyi oku kurani bir cumle. okuyupda bura gelip sen. kurabi keeimi elestircek kapisetede biri degilsin tamam ne zannediyrosunuz acaba bu kadar. kutsali hu kadar basit elestirebiliyorsunuz iyice arastir kardesim iyice http://m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=479

0|0
    0|0
    • Bunları okudum da çok okudum hemde her siteyi okudum ve her yerde yazdığı gibi burda da hizmetçi diyor

• Zaten esini paylasmicaksin yanlis bilmiyorsam. eger huri ler sadece orda dunyada hic iliskiye girmemis. bakir insanlara verilecek evli insan isterse eside cennetteyse yine birlkde olabilcekler anliyormusun

• Hiç kimse öyle demiyor erkeklere eş hizmet kadınlara ise sadece hizmet için verilen kadinlar diyorlar

• huri meselesi çok yanlış anlaşılıyor aslında :D huriler hizmetkar olarak veriliyor senin el ayak işlerini gören hizmet amaçlı kız erkek farketmiyor genelde huri diyince cinsellige çekdikleri için toplumda yanlış anlaşılıyor

0|0
    0|0
  • Ötelere ait olan şeyler,
    Buralara ait olan akıl ile anlaşılamaz.
    Ve dinde esas olan, inanmaktır.
    Akıl inanmak için değil, inandıklarını anlamak için vardır.

0|0
    0|0
  • Erkeklere Huri Kadınlara Nuri verilecek ama saklanıyor

0|0
    0|0
  • 'Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
    cennet-i alâ meyhane midir?
    'her mümin'e iki huri' diyorsun
    cennet-i alâ kerhane midir? devamını oku

0|0
    0|0
  • dininin emirlerini yerine getirmeye çalış, ahiret hayatına geçtiğinde aklındaki soruların cevabını görürsün, şu an için senden istenenleri yerine getirmeye çalış bu dünyadaki imtihanını en iyi şekilde vermeye çalış

0|0
    0|0
  • sevgılı kardesım ısteyen sevdıgıyle beraber olucak esıyle sevgılısyle korkma kımse bos kalmaz orda allahu teala cok adaletlıdır. haram konusunda Allahu teala haram dıyorsxa yapmıcaksın dunya ımtıhandır asıl gercek dunya ahırettedır

0|0
    0|0
  • Orucluykende her şey yasak ama iftardan sonra serbest oluyosun

0|0
    0|0
  • Nouman Ali khan diye arat youtube ta neden erkeklere huri var diye emınım verecegı cevaplardan tatmın olacaksn

0|0
    0|0
    • dinledim ve olmadım bazıalrı saçma geldi bazıları mantıklı

• artık senın ınancına kalmıs gerısı. soylenenler ortada sana vaad edılenler ortada. inş bir cennete gırelımde gerısı kolay. Cehennemdekı azabını tamamlayıp Cennete gırecek son musluman ıcın Allah bu dunyanın 10 katını lutuf ettıgınde o kul şaşkınlıktan Ben senın rabbınım sen benım kulumsun dıyor hatırladıgım bı hadıste. mukafat cok gırmek zor. sen takılma bunlara. orda hıc bıseyın eksık olmıcak merak etme.

• dünya içi boş cennettir.

0|0
    0|0
  • kadınların ayakları altınca cennet bundan büyülk mükafatmı olur

0|0
    0|0
  • İşte saçmalıkları var kuranın

0|0
    0|0
    • Müslüman değilmisin?

• @Kayaskr Bana şu ana kadar saygı duyan bir müslüman çıkmadı kusura bakma

• Sana su an saygi duyduqum icin ters bir cevap vermiyorum dikkat edersen senden saygi duymani rica ettim su anda sana ben sana saygi duyduqum icin 😉😉

Kızlar Ne Diyor 11

• Ya şöyle bir şey var. Biz dünyada nefsle imtihan oluyoruz. Yani bu haramlar her şey aslında bizim nefsimizi kontrol etmemizden geçiyor. Cennette ise bu kontrolu yaptıgımız için artık ebedi mutluluga ulaşıyoruz. Orda istekler sınırsız. Kadında erkekte istediğini dileyebilir. :)

0|0
    0|0
  • güzel kardeşim. hadislere bakarak dini hadislere bağlarsan ohhoo o kafa karışıklığın hiç gitmez. dini Kuran'dan ayetleri türkçe manalarını okuyarak öğrenin. mealini araştırın. hadis gibi şeylere ve kafasınca din uyduran hoca adı altında gereksiz şahsiyetlere itibar etmeyin. herşey açıkça Kuran da BELİRTİLMİŞTİR. ayrıca bakınız murselat-50 ayetinde ''artık onlar bundan sonra hangi hadise (söze) inanacaklar'' unutmayalım lütfen HADİSLER DİNİN KAYNAĞI DEĞİLDİR. kaynak KURANDIR.

0|0
    0|0
    • Kardesim. gercek hadislerde var bole soyleme uyduranlari Allah kahretsin

• Sen daha dinde zorlama yoktur kısmını anlamadan hadislere geçmişsin çitlembik. Kur'an yeter Kur'an yeter diye bas bas bağırıyorsun ama sen onu bile anlayamamışsın. Neden peki? Çünkü hadisler olmadan Kur'an'ı tam olarak anlayamazsın. Evet Kur'an yeter ama biz neyin ne zaman ne üzerine indirildiğini bilmeden Kur'an'ı an-la-ya-ma-yız. Şekil çitlembikte de görüldüğü gibi.

• @Muallime__ kanıt olmadan anca lafla konusuyorsun böyle devam et. verdiğim örnekte değindiğim noktaya bak haticeye değil neticeye bak.. muallime hangi kafayı yaşıyorsanız artık ayılın bence.. mesajları okuduğunu bile sanmıyorum muallime__ gibiler direkt haticeye bakar anlayamaz örneği anca ben gibilere isim verip laf atar anca yapacak birşey yok.

• Orda esi istediği gibi olur?

0|0
    0|0
    • nasıl ?

• Ben tutturmuyorum huri diye üstün olup olmaması da beni bağlamıyor ben sadece eşimi mutlu olsamda paylaşmak istemiyorum

• Canim hersey istediğin gibi olacak.
      Ama cennete layık olduğunu düşünecek kadar dusuyoesun

Tüm yılları ibadetle gecirsen Allah rızası olmadan tek gözün bile giremez.
      Ama kendimize bu kadar güvenelim dimi nolacak.
      Neyse vaktim yok Cevaplamayacagim

• Celiskilerle dolu bir kitap iste. Sanki sevgi dolu bir tanri tarafından degil de bir erkek tarafindan yazilmis gibi.

0|0
    0|0
    • elinize kuran aldınız mı hiç sonuna kadar okudunuz mu güvenilir bir mealini ve okuduktan sonra size verilen aklınızı kullanıp düşündünüz mü derin derin acaba Allah ne demek istemiştir bu ayet nedir diye? yoksa önüne gelen hocayım diyen şahsiyetsizleri dinleyerek mi bu karara vardınız?

• Her mü'mine iki huri diyorsun Cennet-i Ala kerhane midir?
    Cennette bu dünyada ahlaksızlık olarak nitelendirilen şey vaadediliyor. Takıldığın nokta kadınlara olmaması mı?

0|0
    0|0
  • Öncelikle bu konuyu doğru düzgün araştırman lazım tatlım buradaki insanlarin bu konuda bilgi sahibi olduğunu hiç sanmam

0|0
    0|0
  • Kuranin bir erkek tarafindan yazıldığı apaçık. :)))

0|0
    0|0
  • cennete cinsellik olmayacakmış. Kadınlar bunu düşünerek deliriyor.

0|0
    0|0
  • Ben esimi kısknrdm

0|0
    0|0
  • Erkeklere haramdan uzak durmalari gerektigi icin yaninhani baskasina bakiyoya kadinlara falan zina etmemesi icin Rabbimde diyokinsenhelalinden baskasina bakma ben sana verecegim cennette erkelerin sehvet duygusu daha yigun oldugunicin bole bisey denilmis
    Ama sende istersin nolcak

0|0
    0|0
    • Evlenirsem cennete gidersem eşimi paylaşmak istemiyorum mutlu olsam bile haksızlık oluyor gibi geliyor o kadar huriden üstün olsam da olmasam da istemiyorum paylaşmak ama hep nimet erkeklere

• Kardesim bole dusunme seni ondan alan yokki esin istemese Allah vermez bole dusune dusune kufre gidersin hep erkeklere deme yukaridakini bir daha izlemeni tavsiye ederim selametle

• Erkeklere huri kadınlara gılman bebeğim.

0|2
    0|0
Yükleniyor...