Çilem Doğan tahliye oldu! Peki ya 50 bin lira neyin nesi?

Adana’da kendisini fuhuşa sürüklemek istediğini öne sürdüğü eşi 33 yaşındaki Hasan Karabulut’u tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılan 24 yaşındaki Çilem Doğan’ın, 50 bin lira kefaletle tahliyesine karar verildi. Çilem Doğan'ın ailesinin 50 bin lirayı topladığı öğrenilirken, Doğan akşam saatlerinde cezaevinden çıktı.
Çilem Doğan tahliye oldu peki ya 50 bin lira neyin nesi?

Kefalet bedeli olan 50 bin lira neyin nesi? Fuhuşa zorlanan kadın, psikolojisi bozulup elini kana bulayan kadın mağdur olan yine kadın.

22|8
97|155

En İyi Erkek Görüşü

• Bu güne kadar bu tür bir çok örnekler var eşini bu sebeple öldürüp cinayetle yargılanan ama ne yazık ki adalet yerini bu şekilde buldu ve geçmiştekilere böyle imkan sağlanamamıştı bu sebeple tahliye edilip bir miktar para cezası verilmiş bence oldukça iyi bir karar.
    Ama şöyle bir şeyde var ki bu ülkede kadınlara çok kez haksızlık edildiği çok doğru ne yazık ki önüne geçmek bir hayli zor ama bir çok ahlakı şerefi bozuk kadın, kadınlara tanınan imkanları kötü emellere alet edebiliyor mesela aynı konuyu düşünün eşini bir sebeple öldürüp fuhuşa zorlandığını öne sürüp böyle cezaları hafifletip belki de bu şekilde tahliye olabilir erkekler cinayet işliyor tecavüz ediyor diye yargılandığı için bir çok kadın böyle ifade kullanıp işin içinden de kolay çıkabilir umarım adalet en doğrusu ile her zaman yerini bulur

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok sevindim yine de tahliye olmasına

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 154

• Çok sevindim tahliye olmasına :) çokta üzülmüştüm haksız yere hapise atılmasına adalet geçte olsa yerini bulmuş. :)

8|0
    0|0
  • Yargılaması henüz bitmedi, kefalet mahkemeyi tutuksuz geçirmesi için, hukuk denen şeyin ne olduğunu anlayın bir zahmet.

4|1
    0|0
    • Peki tecavuzculer tahliye olurken kefaret ödüyorlar mı

• @Uzaylimeri bakın si zbu işleri hiç bilmiyorsunuz. tecavüzcü ve katil; eğer tutuksuz yargılanacaksa kaçmaması için kefalet tespit edilir. Şu an itibariyle yargının verdiği karar kendisinin bir katil olduğu yönünde ama yargıtay aşaması olduğu için kefaletle serbest bırakıldı. tecavüz davalarında da durum aynıdır.

• hayır kardeşim o iş de öyle değil. kefalet dava devam ederken verilir; beraat başka bir şey. beraat edenden para filan alınmaz üzerine bir de tazminat verilir. Bu kadın beraat etmedi, aksine mahkum oldu ama daha kesinleşmediği için kesinleşinceye kadar kefaletle serbest. kesinleştikten sonra kaçarsa yatan para yanacak. ayağıyla gelip hapse girerse para geri verilecek

• Normal, ne olursa olsun bir insanı öldürmenin cezası olmalı. Gerekçesi geçerli olabilir ama hukuk öyle bakmıyor, bundan kurtulmanın diğer yollarını deneyip denemediğine de bakıyor. İlk tercih öldürmek olunca, içinde bulunduğu ruh hali vs. Belirli bir kefalet ödemek zorunlu.

1|2
    0|0
  • 50 milyarın sadece formalite olduğunu bilmesen de olur. Yasin büyükçe geniş pencereden bakmayi aliskanlik edinirsin

2|1
    0|0
  • bundan sonra kocalarınızı öldürün

5|2
    0|0
    • O beni öldürecekse tabi ki öldürürüm

• Bak haklısın bu konuda, kadın kocamdır yok döver sever bilmem ne diyor ama sebep yine aynı. Ben ayrılıcam diyemiyor ki. Adam yine öldürcek kadını. Insan neden dayak yemeyi sevsin.
      Ya neden adam gibi bosanamiyor neden adam gibi ayrilamiyor bu insanlar ya

• @Uzaylimeri kızlar duygusallıgı bıraksın artık burda kaçkere uyarıyoz sevgilim tokat attı küfür etti sövüyor sinirli diyorumki evlenince fazlasını yapar bosanamazsında ama cevap seviyorum diyor ben ne yapaım sonra bu haberler cıkar

• öyle kadına 50 değil 100 bin feda olsun..

5|1
    0|0
  • Iste Türkiyenin Adalet Sistemi, bence bu kadinin o süre zarfinda icerde kaldigi güne para ödemeli devlet..

5|0
    0|0
  • Ay bn bu habere şok oldum

1|1
    0|0
  • Hayır öyle değil. Inanın benim gönlümde de kadının ceza almaması yatar ama malesef hukuka uygun olanı bu. Aksi takdirde zaten herkes kendi adaletini sağlamaya çalışır. Bir gün haberiniz yokken bir başkasının adaletine kurban gitmek istemezsiniz. Yani mağdur bile olsa hukuka uygun davranmak zorunda. Ayrıca en çok tartışılanlardan birisi de meşru müdafaa olduğu hâlde ceza indirimi yapılmamasıydı ancak müebbet hapisten oraya kadar zaten olayın gereklerinden dolayi indirim yapıldı ve meşru müdafaanın şartları oluşmadı. Sevgiler.

0|0
    0|0
  • Adam öldürüp hapiste yatmaması güzel bir örnek oldu. Bundan sonra bütün kadınlar zor durumda kaldığında yardım istemek yerine kocasını öldürsün. Bu olay çok su götürür...

3|1
    0|0
    • herzaman kadınlar öldüğü zamanda böyle yorum yaptın mı peki?
      ve fuhuşa zorlayıp öldürmüş eline sağlıkkk.. alnından öpülecek kadın.!

• @cabukisim kardeşim aynı şey mi ya sen neden bahsediyorsun. Ben burda zorla yapılan bir şeyden bahsediyorum. Kişisel bir saldırı var burda.

• @Uzaylimeri yahu ben size daha nasıl anlatayım. zorla olmayan br örnek verdim. bu durumda bile yani kızın rızasıyla kaçtığı olayda bile kızın kaçtığı erkek ceza alıyor, yıllarca hapis yatıyor... bu durumda bile yıllarca hapis cezası veren mahkemeler tecavüzde ceza vermiyor diye iddia ediyorsunuz öyle mi?

• bence bu adalet değil. adam öldürme en ağır suçtur hukukta. şimdi düşün öldürülenin ailesi yerine koy kendini. katil yani öldürüleni öldüren kişi 50 milyara yırtıyor 15 seneden. zaten 15 senede ayrı bir sıkıntı. ne kadar da olsa kimse kimseyi öldüremez. o zaman bende seni öldüreyim arabayı satarım ne olcak. 50 milyar eder o. fuhuşa zorlanması onu masum kılmaz. olayın maddiyata dökülmesi de nahoş. öldürülenin ailesi olsam ben 1 milyar veririm adama öldür bunu derim. yakalanınca beni tanımasın diye de yüzümü sesimi göstermem. iş bitince 49 bin tl yi vericem sana bildiricem. zaten bin tl ye bu işi yapacak adam var. 50 bine tamamlama biraz mesaj niteliğinde. canın bedeli bu demek. ya kimbilir olay nasıl yaşandı. cinsiyet ayrımcılıgı yapmaya gerek yok. bu dünyada kimse masum değil. parasını yimeye gelince yiyordur ama. sonrada o hakimi öldürttürürdüm. adalet işte böyle iki ucu boklu.

0|0
    0|0
  • Olayin gercegini bilmeden atip tutmam oyuzden birsey diyemem
    Ama cinayet var beraat var o olmamali iste

0|3
    0|0
    • Ben acıkladım hanfendıye durumu anladıgını ümit ettim. #Dasdfghjkl

• Ben sadece kendi görüşümü belirttim. Ayrıca feminist değilim olsaydım da cekinmeden söylerdim bunu neden gizleyeyim ki?
      Ama haklısın Allah in adaleti büyük

• @HellEsm bacım sana demedim yorumu yapan arkadaşı seksi görünce ondan dedim erkekmiş meğer

• Adalet yerini geç de olsa buluyor

2|0
    0|0
  • fuhşa zorlandığı kanıtlanmış ise haklısın.

0|0
    0|0
  • Şiddet gördüğünde tecavüz ve taciz edildiğinde de yine kadın diyorsunuz. Kadınların direniş sembolü oldu resmen ama bu caniler azalır mı? Orası meçhul.

0|0
    0|0
  • İşte bunun adı adaletsizliktir. Çilem Doğan şiddet gören kadınların sembol ismi oldu bir kaç günde. Fakat maruz kaldığı adaletsizlik devam ediyor.. Çilem Doğan'ın cezasının affedilmesi için daha farklı sesimizi duyurmamız gerek.

0|0
    0|0
  • Pardon ama adalet yokmuş gibi bir yorum yapmışsınız sonuçta bir cinayet var ortada kefalet vermiş mahkeme daha ne yapsın o şeref yoksunu bile olsa ölünce insan yerine koyuluyor çünkü öldürmek cinayet ve dinimizde cinayeti haram kılmıştır ceza verilmesi gerekir az bir ceza bile olsa verilmeli direk beraat kararı vermesi beklenemezdi zaten adalet yerini bence buldu bu defa 50.000 tl kefalet vermiş benim kuzenim nefsi müdafa olduğu halde 4 yıl yattı yoğun bakımda 1 hafta yattı bıçaklamıştı oda yerdeyken bıçakladı 17 yaşında vurdu ve nefsi müdafa 4 yıl yattı keske bizede 50.000 verselerdi

0|0
    0|0
  • Çilem Doğan mahkum oldu... bazılarının zannettiği gibi kendini savunmak kastıyla cinayet işlediğine dair mahkeme bir delil bulamadı. Yani mahkeme bunun bir nefsi müdafaa olduğu kanattaine varmadı ve kendisine 15 sene ceza verdi. Ancak bu işin bir de yargıtay tarafı olduğu için kefaletle serbest bırakıldı. Yani yargıtay bu kararı onaylarsa 15 sene hapis cezasını çekmek üzere katil cezaevine telkrar girecek. O zaman o 50 bin lira iade edilecek. Yok eğer bir çok katil gibi kendisine verilen cezayı yatmamak için kaçarsa 50 bin lira yanacak

0|0
    0|0
  • Fuhuşa zorlandıysa polise gidip şikayette bulunabilirdi tamam mağdur durumda ama öldürmesi ceza almasını gerektiriyor.

2|0
    0|0
    • polis bişey yapıyo sanki geri yolluyolar o karakola giden kadınlardan kaçı sence polis tarafından korunuyor i

• Eger dava ıle ılgılı bılgın olsaydı polıse gıdıp sıkayetdı oldugunu bilirdin , ama olaya düz mantık yaklasınca senın verdıgın cevaplar gıbı cevapların cıkmasını kımse yadırgamıyor.

• Ben sapıģa sahit olup karakola gittim sapık çok bir daha görürsen dikkat et diyip geri yolladılar halkaten ilgilenen yok. Iyi yapmış kadın

• İnsan öldürmenin cezasi olmali elbette, nedeni ne olursa olsun nihayetinde birini öldürmüş...

0|2
    0|0
    • ali ismailleir oldurenler bedel odedimi ki bu kadın odesin

• sonucta aynı..(eger insan olumunden dolayı ceza verilecekse) he ne durumda olursa olsun.
      ali ismailinde katiline verilmeliydi sonucta ınsan oluyor

İnsan öldürmenin cezasi olmali elbette, nedeni ne olursa olsun nihayetinde birini öldürmüş...

bunu yazan sensin "nedeni ne olursa olsun diye de eklemissin"

• @thestrain anlatamadim galiba, ben diyormuyum onu olduren/ler ceza almasin, olaylar farkli.. Bunu yapan bir kisi, onu yapan cogul kisi.. Asil sucu yapani yarginin ayiklamasi gerek.. Elbetteki hic bir suc cezasiz kalmasin ama kimi tasarlar oldurur, kimi kazayla oldurur, kimi kim vurduya gider, ok?

• İyi canım sen de, canı sıkılan herkes bu beni fuhuşa zorladı diye adam vursun

1|1
    0|0
  • 50 bin lira da devletin p*zevevenk olduğunun kanıtı.

3|0
    0|0
  • Ablacım ne olursa olsun bir can gitti bu adam o. Cocuk olsada anayasada adam öldürmek şuç ve zaten okumussan durusmada olanları müebbet değil 18 yıl ve bunu da hakım 15 e ındırıyor ve sonuc olarak kefalet ıle serbest bırakılmasına karar veriyor reza sarraf da kefalet ıle serbest bırakılmak ıcın basvurdu ama red cevabı aldı o adam da oldurmedı anladın dımı en basıt sekılde yazdım.

0|0
    0|0
    • Ve reza cok cok yuklu mıktarda kefalet trklıf ettı , ev hapsı talep ettı hepsıne red cevap verıldı..

• Cinayetin adım adım gelişi de, ceza alması da, serbest bırakılması da hukuk sistemimizin rezaletidir. Merak ediyorum acaba olay basına yansımasaydı, yine aynı sonuca mı ulaşacaktı... daha önce yaşanmış onlarca olay var.. hepsinde aynısı mı uygulandı... ?

0|0
    0|0
  • Kocası ölmeseydi de keşke onu da dinleyebilseydik..
    Kadın belki de ruh hastasıdır, nereden biliyorsunuz fuhuşa zorlandığını?
    Piyasada türlü türlü manyak var..

0|0
    0|0
    • 10 defa koruma tedbırı cıkmıs adam hakkında ayrıca 19 kez sabıkalı. uyuşturucu darp suçları var

• @melinoloji varsayalım ki fuhuşa zorladı ve adam tu kaka... bu cinayeti haklı göstermez. bir cinayetin nasıl haklı görülebileceğinin kanunda yeri bellidir. nefsi müdafaa iddiası var ve mahkeme o nefsi müdafaanın olmadığına karar vermiş. peki siz neden koruma tedbiri çıkmış belki hakkında yakalama kararı bile olan bir adamın neden yanındaydı, neden kaçıp ailesine sığınmadı da öldürmeyi seçti diye düşünmezsiniz?

• Kadınlar ölmesin deyip erkek öldürmek nedir...

Bu olay için demiyorum bu olayda hanım haklı. Fakat başka birçok olay için söyledim bunu, gereken yere ulaşacak umarım.

0|0
    0|0
  • Namusunu korumakta suc.
    Modern diye savundugunuz sistemin sonuclari. o parayi bulamasalar ne olacakti peki?
    Islamda ucur kafasini gec..
    Bide vahsilik diyorsunuz. hakedene her turlu ceza yakisir.

0|0
    0|0
  • adalet denen bir sistem var ve asayiş için işletilmek zorunda. sonuç olarak ortada bir cinayet bir ölü bir can kaybı var. kadın yerden göğe kadar haklı ama hemen öyle sığ ve banel düşünmeyin.

0|0
    0|0
  • elleri dert görmesin Çikem Doğanın öyle kocayı bırak öldürmeyi hergün işkence etse yeri.

Ona ceza veren sistemin ne kadar yozlaştığını tartışmaya gerek yok.

O 50 bin de kalkacak bu kadar kamuoyu baskısı varken ceza falan veremezler verselerde en fazla 10 bin

0|0
    0|0
  • Olacak o kadar artık yasalar, bilmem neler falan. Belkide o kefareti istemediler kamuoyuna böyle lanse ettiler.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    124

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 96

• Bu soru sorulmuştu ona verdiğim cevabı vericem. Doğru bulmuyorum. Hatta tamamen yanlış. O kadının verdiği ifadeyi okudum. Cezasını çekmeliydi. Adamı şikayet edip boşanmak, onu terketmek ve sonradan serbest kalmak varken öldürüp serbest kalmayı seçmiş. Böyle bir zihniyeti savunamam.

3|3
    0|0
    • Sorulduğunu gormedim ama gorusun icin tesekku r ederim tekrar. bilemiyorum her acidan bakmak lazim tabi ama insanlarin ne yasadigini ne gordugumu neye maruz kaldiginu bilemiyoruz malesef umarim hakkiyla kazandigi birsey olmustur kimse kimseyi sebepsiz oldurmez kadinlar bence oldurmeye degil besleme ve buyuymeye yinelik yetistiriliyor kadinlarda erkekleede suclu olabiliyor

• @Uzaylimeri evet bilmiyoruz ama sokak ortasında öldürülecekti diyorsunuz. olayın gerçekten ne olduğunu bilmiyorsunuz ama öldürülenin katil ruhlu olduğundan eminsiniz, çünkü katili olan kişi öyle diyor. Ve bunu diyen kadınsa evet haklıdır ve ölen kişi katil ruhludur. Peki bu kadının söylediklerinin hepsinin doğru olduğunu bilmeden bu sonuca nasıl varıyorsunuz? Bakın boşanmak istediği için öldürülen kadınlarla bu kadının durumu hiç aynı değil. Ölen şahsın kendisini pazarlamak istediğini yoksa öldüreceğini söylüyor. Bu bir kere mantıksız ve çelişkili. Bakın karısı tarafından terk edilen erkekler eski tip bir zihniyetle bu durmu kendilerine yapılmış bir hakaret olarak algılıyor (yanlış ama böyle) ve kendilerince onrları kırılıyor, bu cinayeti mazur göstermez tabi ki benim dediğim o değil ama bu ölen kişinin durumu bu değil. İddia doğrysa Adam kadını zaten para kazanabileceği bir meta olarak görmüş, derdi para kazanmak olan kişi o parayı kazanamadı diye cinayet işleyip hapse girer mi?

• @Uzaylimeri şiddet gören erkekler veya kadınlar değil. Bu bir meydan kavgası değil ki çoğul konuşuyorsnuz. Şiddet gören bireydir ve elbette ki şiddet gören erkek sayısı kadınlardan fazladır. Erkek ustasından dayak yer, askerde komutanından dayak yer, trafik magandasının haydarını yer, iş cinayete geldiğinde bu ülkede öldürülen her 1 kadına karşın 4 erkek öldürülüyor. Ama şiddete maruz kalan erkekler değil kadınlar. Burada tek mevzu şu ki döven ve öldrenlerin de büyük çoğunluğu erkek. Bu zaten doğanın bir cilvesi. bak sana bir anektot anlatayım. Çok yakınım bir kadın bir keresinde eve geç geldiği çok sinirlendiği sarhoş kocasının boğazını sıktığını ve neredeyse öldüreceğini ama gücüyetmediği için bıraktığını söylemişti. Eğer erkek olsa ve karısına kızsaydı bu fiilin sonunda karısı ölürdü. SOnra al sana kadın cinayeti. sana soru : 1 kadına karşı 4 erkek öldürülüyorsa yani benim öldürülme rskim sizinkinden 4 kat daha fazlysa nasıl olyor da sz benden daha tehlikede oluyorsunuz?

• Kadın en iyisini yapmış. Bu kadına ceza verilmez taktir edilir

5|1
    0|0
  • kadının durumuna gerçekten çok üzüldüm ama ben cezayı yerinde buluyorum. öbür türlü de erkekleri öldürmeye yönelik bir algı oluşacaktı toplum üzerinde. bu şekilde ne kadın içeride kalıp mağdur oldu ne de cinayet masum gösterildi. devlet ne olursa olsun cinayet işlemiş bir insanı kahraman ilan edemez.

bana sorsan şu ceza mı kalksın yoksa kadını koruyan yasalar mı gelsin diye ben kadını koruyan yasaları tercih ederim ki bir daha hiç bir kadın böyle bir şey yaşamasın.

0|0
    0|0
  • 50'bin tl "kadınları korumak cok masraflı oluyor, parası ciksin gereksizler" demek oluyo.

Cocugunun gelecegini kurtaran guzel kadin...

0|0
    0|0
  • Her yerde farklı bişey diyorlar.
    Kimi ailesi kimi ise Hayır sever biri ödedi deniliyor.
    Cikmasina sevindim

0|0
    0|0
  • Biraz mantıklı düşünün, bu kadını savunuyorum, yaptığına da hak veriyorum eğer anlattığı gibiyse ama şöyle bir gerçek var ki direk salarlarsa daha fazla cinayet işlenebilir. Şiddetin her türlüsünün ağır cezası olmalı. Kadına da erkeğede. yani bizim bekleyeceğimiz şey kadınlara imtiyaz değil, erkeklere daha ağır cezalar verilmesi yönünde olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Bu zaten hukukta var olan bir şey. Hapis cezası para cezasına çevrilebilir. Tecavüzcülerin serbest kaldığı ülkemizde her ne gerekçeyle olursa olsun bir cinayetin para cezasına çevrilmesi de güzel bir şey sadece çilem hanım için. Onun adına sevindim ben kefaletle serbest kaldığını duyunca

0|0
    0|0
  • Parayı bir hayırsever vermiş diye duydum ama ne kadar doğru bilemem tabi. Öte yandan haklısın ama işte bizde adalet bu kadar işliyor maalesef -_- Serbest kaldığına sevinelim en azından yapıcak bişi yok, kızına kavuştu

0|0
    0|0
  • Bizim ukkemizin sacma sapan yasalari kadini cikartiyorsun 50 bin tl neden aliyorsun.

1|0
    0|0
    • Çilem Doğan mahkum oldu... bazılarının zannettiği gibi kendini savunmak kastıyla cinayet işlediğine dair mahkeme bir delil bulamadı. Yani mahkeme bunun bir nefsi müdafaa olduğu kanattaine varmadı ve kendisine 15 sene ceza verdi. Ancak bu işin bir de yargıtay tarafı olduğu için kefaletle serbest bırakıldı. Yani yargıtay bu kararı onaylarsa 15 sene hapis cezasını çekmek üzere katil cezaevine telkrar girecek. O zaman o 50 bin lira iade edilecek. Yok eğer bir çok katil gibi kendisine verilen cezayı yatmamak için kaçarsa 50 bin lira yanacak

• Peki bende sorayım, adaletin merhameti olmalı mıdır? Ortada öldürülen bir insan var. Ne olursa olsun, bu yönde bir karar verilmemelidir. Hoş daha dava sonuçlanmadı.
    Türkiyedeki yargı sistemi beni gerçekten şaşırtıyor.

0|1
    0|0
    • Haklısın hakim bence baskıdan kararını vrrdi

• @erksen baskı altında ya da değil. Eğer kadın madursa zaten ceza indirimi uygulanır. Ama Kefaretle tutuksuz yargılanmak, aklım almıyor. Bu kişi ne olursa olsun, ne şartlarda işlerse işlesin, bir insanı öldürdu. Unutulmamali bu.

• Bundan sonra bu olaylar böyle geçeklesir böyle süs verilir

• evet gerçekten o kadın çok haklı. ve adam pisliğin tekiymiş. kendini korumak için bunu yapması dünyanın belkide en doğal hakkı kendimce. ama bir yandan bakarsanız ölen biri var ortada ölen bir can var. tamam isterseniz leş deyin ama yine de birini öldürdüğü gerçeğini değiştirmiyor. (yanlış anlaşılma olmasın ben Çilem'i sonuna kadar destekliyorum ve onun cezaevinden kurtulmasına çok sevindim.-ki inşallah bundan sonraki hayatında istediği gibi özgür ve hür yaşayıp mutlu olur :) )

0|0
    0|0
  • 5P bini nerden buldular acaba

0|0
    0|0
  • Ne güzel iş efendim!
    Hangi devirde yaşıyoruz? Türkiye vahşi batı olmalı ki, sırf "madur kadın" olduğu için cinayetten serbest kalabilen bir insana kahraman damgası yapıştırıyorlar!

Erkek olsa, kadın bu adamı senetlerle borçlara sürüklese, küçücük kızını parayla evlendirse, adamı birsürü kişiyle aldatsa, hatta fuhuş yapsa. Sonra adam bunu öldürse herkes adama küfür eder. Neden peki? Aaa, kadın cinayeti, kötü adam pis adam!

Böyle adaletsizliği yiyeyim ben. Aman efendim Türkiye'de cinsiyetçiliğe son. Kadın erkek eşit olmalı, o yüzden kadınlar erkeklerden üstün olmalı sanırım.

0|0
    0|0
  • sonuç olarak bir cana kıymış gözü kara biri cezasını çekmeliydi. Bu adalet değil.

1|0
    0|0
  • posedür gereği oyle

0|0
    0|0
  • Birazda gavatlar ölsün

4|0
    0|0
  • Güzel haber, artık daha umutluyuz adaletten

1|0
    0|0
  • Kadın kocasını öldürmüş ve kocasının kendisini fuhuşa zorladığı ve o ölüdrmezse onu öldüreceğini iddia etmiş. Doğrudur yanlıştır. Hakim incelemiş ve nefsi müdafaa yok bu bir cinayettir demiş. Şimdi sırf kadınız diye mi bu iddiaya inanacağız? cinsiyetçilikten kurtulacaksak önce biz kendimize çeki düzen vermekle başlamalıyız

0|0
    0|0
  • Tuhaf

0|0
    0|0
  • Kadına 50.000 tl vermeleri gerekiyodu.

0|0
    0|0
  • Sebebi ne olursa olsun cinayetin bir bedeli var. Neyse ki kefaleti çabucak toparladı aile, biz de Çilem ile beraber rahat bir nefes aldık.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Adalet yok kardeşim bu dünyada. Bak ben 18 yaşındayım. 4 yaşımdayken öz babam öz annemi bıçaklayarak gözlerimin önünde öldürüp kaçtı. Herşeyi an ve an hatırlıyorum. Ama noldu 14 yıl ceza yiyip çıktı. Bu adalet mi diye sorarsan tabiki de değil. Kadınlarımızın canı onların gözünde 3 kuruş. Adalet denen hiç bir şey yok. Okuyorlar savcı hakim oluyorlar. Güya devlete halka yararları olacak. Ama yok daha kötüsünü yapıyorlar. Benim bu yaşadığım olaydan tek anladığım şey babam annemi öldürdü hakim '' 14 yıl veririm ben gerisi siz çıkınca o adam halledersiniz'' demek istiyor ben bunu anladım i. Adalet devlet tarafından olmadı ama halk tarafından olacak. Çilem doğan da aynı keza. Bizim mahallede oturuyor. O kadın kocasını öldürdüğün de o kadar mutlu oldum ki. Çok kötü şeyler yaşadı. O kadının çektiğini hiç kimse bilmiyor. Ama en sonunda helal olsun yapacağını yaptı. Benim annem fevri davranmadı, toprak aldı onu. Ama bu iş burda bitmeyecek!! Çilem doğana ve nice kadınlarımıza Özgürlük 🗽

0|0
    0|0
  • Şimdi hukukta şöyle bir şey vardır kendini kurtarmak için karşındakini öldürebilirsin hani nefsi müdafaa olayı ama detayları vardır mesela saldırı anında değilde planlayıp cinayet işlemek veya o an öldürürken nefretle 10 15 defa bıçaklamak ya da silahla vuruyorsa sadece o an kurtulmak için 1 el ateş etmesi gerekir vs vs vs bunun gibi durumlar var iste ne yazikki kanun böyle işliyor

0|0
    0|0
    • niye ne yazık ki? yaralanmış ve tehdit olmaktan çıkmış birine tekrar ateş eden birine sizce katil denmez mi?

• @Diablo00 hayır savcı olacam ben:)

• Daha az kazanırsın ama :) Klasik memurlar gibi olursun.

• @kizlarsoruyor @yine_burdayım gibi o. cocuklarını burda barındıracakmısınız şikayetlere ragmen. ve biz bu sitede rahat takılamıcazkmıyız. mal mal mesaj atıp karşılıgını alınca anasnınkıcındna çktıgını sergileyen bu itlere bir çare bulun bence.
    http://i.hizliresim.com/o7Vv67.png

0|1
    0|0
  • Yine de can aldigi icin para az bile. Tamam o insan demeye dil gelmeyen yaratik kadini biseylere zorlamis kadin da hakli burda ama yine de Allahin yarattigi cana kiymanin bedeli paradan daha fazladir bence. boyle yani.

0|0
    0|0
  • iyi ki çıkmış

0|0
    0|0
  • Saçmalıktan başka bişey değil kadın neler çekti bide üstüne para cezası ödüyor bu ülkede adalet bu kadar oluyor işte

0|0
    0|0
  • Adalet yerini buldu diyecekken, yine yaniltmadilar bizi.

1|1
    0|0
  • Abi cikmasi bile oylr mucize ki bu ulkede para sorun degil destekleyen her kadin 1 lira verse yine toplariz o parayi

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    66
Yükleniyor...