Engellilere yönelik gazete kurulsa sizce nasıl olur ve ismini ne koyardınız?

Engellilere yönelik gazete kurulsa sizce nasıl olur engellilerin sorunlarını anlatan gazete ve aynı zamanda ismi ne olmalı engelli sorunlarının topluma duyurulması açısından bir gazete oluşturulsa bizim ülkemizde toplum nasıl karşılar engelli insanlara faydası olur mu?
Engellilere yönelik gazete kurulsa sizce nasıl olur ve ismini ne koyardınız?

• Güzel olur bence faydası olur
    57% (4)0% (0)40% (4)Oy Ver
  • Pek faydası olacağını zannetmiyorum
    43% (3)100% (3)60% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Normal gazetelerde yer verilmesi gerekiyo her ne kadar kabul etmesende okunacagini pek sanmıyorum sahsen yaşadıkları sıkıntıları yazmak yerine o sıkıntıları kaldıran haberler yapılsın insanlarin sıkıntısı belli bence işsizlik... topluma kazandırılmadigi sürece istedikleri gibi tekerlekli akülü vs kaldırımdan inip çıkmadığı sürece istediğin kadar yaz çiz lafta kalacağını aci da olsa herkes bilir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Onları ayırıyor gibi olur olmamalı bence

0|0
    0|0
    • hayır onları ayırmak değil maksat engellilerin yaşadıkları sıkıntıları anlatmak mesele bu tabii normal haberler ve spor haberleri de olacak sırf engellilere hitap etmeyecek ör: engelli rampasına park eden araçlar kimse engelli rampasına araç park edilmeyeceğini bilmiyor buna benzer sorunlar halka anlatılsa belki toplum olarak daha duyarlı oluruz diye düşünüyorum engelli konusunda pek ilerde sayılmayız

• Bunjn için ayrı gazete çıkarmak yerine var olan gazetelerde haber yapsalar çok daha iyi olur ama bizimkiler hakkını haydar dümenden yana kullanıyor...

• @cukulletta orası öyle ama normal medya buna yanaşmaz kardeşim ancak boş ve faydasız işlerle uğraşır senin dediğin de mantıklı mesela işçilerin nasıl ki Aydınlık gibi Evrensel gibi gazeteleri varsa bunun gibi gazeteler oluşturulabilir tabii ayrımcılık olmasın diye normal gündem de aktarılmalı aynı zamanda engelli sporlarına da yer verilebilir normal sporun yanında ama medya buna yanaşmıyor yanaşması zor

• Ayrımcılık gibi olur bence gerek yok

0|0
    0|0
    • @tomrisintorunu maksat ayırmak değil maksat engellilerin sorunlarını anlatmak şöyle düşün hem engelli insanların sorunlarını anlatacak hemde normal gündemi siyaset ekonomi vs. gibi konuları verebilir engelli sporlarına yer verilebilir Mesela Aydınlık gazetesi okudun mu bilmiyorum orada normal gündem veriliyor yani normal haber aynı zamanda işçilerin de sesi oluyor o gazetede işçi haberleri de var bunun gibi anı zamanda Evrensel gazetesi içinde geçerli orada da işçilerin haberleri yer alıyor bunun gibi

Erkekler Ne Diyor 2

• Niye engellerilere yonelik gazete engelliler normal gazeteleri okuyamiyormu. Biye engellerileri boyle difer insanlardan ayririyorusunuz.
    South parkin Nurse gollum isimli bir bolumu var onu izleyin ne demek istedigimi anlarsiniz.
    Engelli engelsiz diye ayirmayin insanlari.

0|0
    0|0
    • @SiberianMouse benim dediğimi anlayamamışsın kardeşim maksat ayırmak değil maksat engellilerin sorunlarını anlatmak mesela şöyle düşün nasıl ki engelliler ile ilgili İnternet siteleri oluyorsa ör: engelliler. gen. tr gibi onlarca site oluyorsa engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatan bir gazete oluşturulabilir diye düşünüyorum Engelli haberleri EKPSS haberleri iş ilanları patronlar engelliler için iş ilanı verebilir ya da reklam verilebilir engelli malzemeleri satan bir kuruluşun reklamı verilebilir bunun gibi nasıl ki işçilerin gazetesi oluyorsa ör:Aydınlık gibi Evrensel gibi gazeteler oluyorsa bunun gibi gazeteler oluşturulabilir diye düşünüyorum sence bu iyi fikir değil mi?

• Bence ayrımcılık yapılmamalı engelli diye dışlanmamalı herkesin okuduğunu okuyabilirler

0|0
    0|0
    • @OuzAlim orası öyle tabii ayrımcılık gibi gözükse de öyle değil engellilerin sorunlarını anlatmak mesela şöyle düşün nasıl ki engelliler ile ilgili İnternet siteleri oluyorsa ör: engelliler. gen. tr gibi onlarca site oluyorsa engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatan bir gazete oluşturulabilir diye düşünüyorum Engelli haberleri EKPSS haberleri iş ilanları patronlar engelliler için iş ilanı verebilir ya da reklam verilebilir engelli malzemeleri satan bir kuruluşun reklamı verilebilir bunun gibi nasıl ki işçilerin gazetesi oluyorsa ör:Aydınlık gibi Evrensel gibi gazeteler oluyorsa bunun gibi gazeteler oluşturulabilir diye düşünüyorum sence bu iyi fikir değil mi?

• Böyle bişey çıkarırsan engellilerden başka kim okur yani insanlar normal gazetelerde böyle haberleri görmezden gelirken

• @OuzAlim orası öyle tabii ama aynı zamanda yırt ve dünya gündemini de verecek aynı zamanda normal insanların da okuyabilmesi sağlanacak ama senin dediğin de doğru pek kimse engellilerin sorunlarını kimse gündeme almaz (eğitimli ve vicdanlı kişiler hariç)

Yükleniyor...