Gerek sitede veya çevremizde karşılaştığımız benzer sorular.. Bu sıcakta oruç tutulurmu.. tutmak zorunda değilim herkes bildiğini okuyor ama ben oruç tutanların ne için tuttuğunu anlatıyım..

1 senede 12 ay var bunun sadece 1 ayında sabah ezanından akşam ezanına kadar oruçlu kalmak sizce zormu..

Hiç şüphesiz ki yüce Allah emrettiği için orucumuzu tutarız. Ama ne var ki Allah'u Teala hiçbir işi manasız ve boş olarak insanlara yaptırmaz. Öyleyse sabahtan akşama kadar yemeden, içmeden kesilmenin insan için birtakım faydaları vardır. Bugünkü tıp ilmi orucun birçok faydasını saymıştır. Nitekim modern tıp da birçok hastalık için perhizi tavsiye etmektedir

Üstelik yüce Allah insana taşıyamayacağı, yapamayacağı hiçbir yükü üzerine yüklemez. Eğer insanlar oruç tutamayacak yapıya sahip olsaydılar onlara orucu emretmezdi.

Ama hala asıl soru neden oruç tutmak zorundayız.. oruçluyken inanın 1 bardak su için neler vermezdim lafını kaç kere söyledim.. Açlık yokluk insanlara hata yaptırabilir.. durumunuz iyi olabilir asla kimseden kendinizi üstün görmeyin.. veren Allah almasınıda bilir..

Neden Oruç Tutuyoruz ?
Afrikada açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk işte.. hemen arkasındaki ak baba.. biz sadece sabah ezanından akşam ezanına kadar zor dayanıyoruz peki ya o çocuk?

0|1
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Allah emir edip buyurdugu icin

0|1
    0|0
  • Oruçla ilgili aklımda bir soru var cevap bulamıyorum cevaplarsan sevinirim

Kutuplardaki insanlar nasıl oruç tutacak orada 6 ay güneş batmıyor birilerine sordum ama cevap bulacağım dediler haber vermediler hala sen bilgili birine benziyorsun

0|0
    0|0
    • norveç veya bir çok yerde yaşam olan yerden bahsediyoruz.. 22 saat boyunca tutuyorlar..

• olaya şu açıdan bak.. Güney kısmı sıcaktırr.. insanlar zor dayanıyor.. oruç süresi kısa ama.. kuzey ise serin susuzluk fazla yok ondan 22 saat dayanabilirler..

• O da doğru tabi

• Bu fotoğraf ben ortaokula başlarken vardı lan halen duruyor mu yemiş mi o kartal çocuğu nolmuş sonu?

0|0
    0|0
    • kartal değil ak baba bu resmi çekip nobel ödülü kazanan koca yürekli adama sormak lazım..

Yükleniyor...