Gerek sitede veya çevremizde karşılaştığımız benzer sorular.. Bu sıcakta oruç tutulurmu.. tutmak zorunda değilim herkes bildiğini okuyor ama ben oruç tutanların ne için tuttuğunu anlatıyım..

1 senede 12 ay var bunun sadece 1 ayında sabah ezanından akşam ezanına kadar oruçlu kalmak sizce zormu..

Hiç şüphesiz ki yüce Allah emrettiği için orucumuzu tutarız. Ama ne var ki Allah'u Teala hiçbir işi manasız ve boş olarak insanlara yaptırmaz. Öyleyse sabahtan akşama kadar yemeden, içmeden kesilmenin insan için birtakım faydaları vardır. Bugünkü tıp ilmi orucun birçok faydasını saymıştır. Nitekim modern tıp da birçok hastalık için perhizi tavsiye etmektedir

Üstelik yüce Allah insana taşıyamayacağı, yapamayacağı hiçbir yükü üzerine yüklemez. Eğer insanlar oruç tutamayacak yapıya sahip olsaydılar onlara orucu emretmezdi.

Ama hala asıl soru neden oruç tutmak zorundayız.. oruçluyken inanın 1 bardak su için neler vermezdim lafını kaç kere söyledim.. Açlık yokluk insanlara hata yaptırabilir.. durumunuz iyi olabilir asla kimseden kendinizi üstün görmeyin.. veren Allah almasınıda bilir..

Neden Oruç Tutuyoruz ?
Afrikada açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk işte.. hemen arkasındaki ak baba.. biz sadece sabah ezanından akşam ezanına kadar zor dayanıyoruz peki ya o çocuk?


0|1
03

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...