100 TL buldum. Siz ne yapardınız?

Dün Açık hava AVM'de gezerken yerde 100TL buldum.
Aldım parayı hemen az ilerideki kafeye gittim bir masaya oturdum. Etrafı yokladım para arayan var mı diye 15 dk boyunca öylece baktım, kimseyi göremedim.
Sonrasında parayı bulduğum yerdeki dükkanlara girdim para kaybeden kimse var mı diye sordum cevap çıkmadı.
Hiç kimseden bir haber çıkmayınca da parayı cebe indirdim..
Yapmış olduğum davranış doğru mu? Siz olsanız ne yapardınız?

0|1
11|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• En doğrusunu yapmışsın kanka. Ben bir ara metro durağında buldum 50 tl lan herkeze sordum para düşürdünüz mü diye birisi bakiyim 100 tlm düşmüş dedi. Bir diğer 30 kağıdım düşmüş dedi. Vallahi billahi bitanesi 50 kağıt düşmüş dedi benim bulduğum 50 değil oalmaz heralde dedim heaa o zaman benim değildir o dedi. Bitanesine para düşürdünüz mü dedim ne kadar buldun dedi sen napcaksın ne kadar olduğunu düşürdüysen ne kadar düşürdüğünü söyle dedim bilmiyorum da düşürdüm dedi. Tamam bilmediğin gibi kal o zaman dedim. İnsanları piçliğe kafaları süper çalışıyor. İndirdim cebe köfte piyaz falan alıp yedim arkadaşlarla. O paranın sahibini biraz beklersin sorarsın kimse değilse alırsın budur yani. Güvenliğe götürsen sahibi çıkmayınca onlar sahipleniyorlar. En doğrusunu yapmışsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• yanlış değil. polise gitmeye değmeyecek bir para, sen çevrede mümkün mertebe aranmışsın yani görevini yerine getirmişsin.

ama benyapmazdım. kendi kazanmadığım parayı alır da kullanırsam, mislinin cebimden çıkacağına dair bir batıl inancım var. o yüzden bir yere bağışlarım veya meğlağına göre bir dilenciye veririm.

0|0
    0|0
  • Harcarım adfd

0|0
    0|0
  • Yanlış yapmışsın

0|0
    0|0
  • Haram para belki ihtiyacı vardır kayıp bölümüne güvenliğe birakirm ya da biyere bağı$ların bn altın tekta$ bulmu$tüm burda okuyan çocuklara bıraktım

0|0
    0|0
  • Doğru değil haram o para😄

0|0
    0|0
  • Ben almam.

0|0
    0|0
  • Hic almazdim para benim degil ama paranin sahibini bulamiyacagin icin haram olmaz

0|0
    0|0
  • yanlıştı

0|0
    0|0
  • Eskıden buldugum parayı bende alırdım ama sonra cebımden daha fazlasının cıktıgını farkettım hayır geıtrmıyor belkı dusurenın ihtiyacı vardı o paraya senden cıkmasın camıye ver

0|0
    0|0
  • Karakola teslim ederd... Şaka la şaka ayaklabı kıyafet felan al kndine 😄😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben olsam parayı bulduğum bölgenin resmini çeker. Sonra gidip japon yapıştırıcı alıp. Paranın arkasına sürer yapıştırır giderdim. Can sıkıntısı işte :)

0|0
    0|0
  • Bulduğum parayı hayır için kullanırım. Hak edilmemiş para o , varsa çevremde ihtiyaç sahibi birisi ona verirdim.

0|0
    0|0
  • Elleme knk

0|0
    0|0
  • Ona versen o cebine atar buna versen o atar diye yorumlar yapılmış ama sonuçta sana cebine at demişler. Bence yanlış yapmışsın en kötü ihtimalle yönetime veya güvenliğe verebilirdin sorumluluğu atardın üzerinden.

0|0
    0|0
  • Bence çok yanlış. Kimseye çaktırmadan hemen almalıydın parayı :D

0|0
    0|0
  • Doğru yapmışın iyi harcamalar

0|0
    0|0
  • guvenlıge teslım etseydınn

0|0
    0|0
  • Ben camiye verirdim veya bir fakire

0|0
    0|0
  • Bir öğrenciye parayı düşürenin adına hayır da bulunurdum.

0|0
    0|0
  • o 100 tl yi avm de ben düşürmüştüm, ver çabuk para mı yoksa sen bilirsin.

0|0
    0|0
  • ben olsam parayı olduğu yerde bırakır giderim

0|0
    0|0
Yükleniyor...