Ihtiyaci olmayan dilenciye para verdim, sizce fark eder mi?

Almanyada macaristandan gelen dilenci yolda beni durdurdu yardim ister gibi yapip dilendi. Param yok dedim, para degil ekmek almam gerek dört cocugum var dedi. Giysileri düzgündü ve almanca ögrenmis. O ara akil etmedim ihtiyaci olmadigini. Ramazan ayindayiz diye yardim etmek istedim. 5 lira cikti cebimden sadece. Bankamatik var ileride dedi 30 lira istedi. Bu kadar var bende dedim gittim. Sizce fark eder mi ihtiyaci olup olmadigi? Önemli olan yardim etmek degil mi? Ben sadece ara sira az para veriyorum. Ögrenci oldugum icin kendime de param yok cünkü.

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• 5 TL ye okey ama 30 TL ye okey değil. Allah der ki eğer karnını doyuracak ekmeği dahi varsa insanın dilenmesi uygunsuzdur. Ha bu şu demek değildir kirasını ödeyemiyor bunun için yardım istiyor falan ise o ayrı. Ama normalde karnım aç diye dilenen insanlara para vermiyorum artık. Benim gibi her boka acıyan bir insan bunu yapabiliyor yani düşün artık :)

0|0
    0|0
  • Allah rızası için istemiş sende vermişin allah kabul etsin ameller niyetlere göredir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• senin niyetin önemli sonuçta sen ona yardım etmek için verdin ve sevabını alırsın bu iyi niyetini suistimal edip etmemek ona kalmış günahı ona

0|0
    0|0
Yükleniyor...