Hani̇ di̇nde zorlama yoktu?

+Yarın oruç tut Naz
-Sahur yapmadım
+Yarın yap tut o zaman oruç nasıl tutulmaz 😡

Benim tuttuğum orucun sana ne faydası var tatlım? Hani dinde zorlama yoktu? Günah benim suç benim. Cehennemde benimle birlikte yanmayacaksın. Sanane bu durumdan? Siz ne düşünüyorsunuz? Tutmayan arkadaşlarınızı zorlar mısınız? Zorlarsanız neden?

Güncellemeler:
Şunu da belirteyim; geçen gün whatsapp grubumuzda oruç tutan bir arkadaş bir gün tutmadı. Ben de tutmuyordum. Gruba sigara resmi attı herkes büyük tepki gösterdi. Kaldı ki Naz tutmuyor ama saygısı var atmıyor resim diye beni desteklemeye başladılar. Bu işler biraz da düşünce meselesi. Hani aşağıda ateist falan ilan edildim ya, yazayım dedim.

0|0
20|61

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 60

• Dinde zorlama yoktur diye birsey yok. eger birisi seni zorla musluman yapmaya kalkisirsa o zaman bu durum gecerli olur.
    Fakat sen muslumansan yapacaksin.
    Eskiden muslumanim deyipte gereklerini icab etmeyenleri cezalandirirlardi. veya musluman olupta allaha kufredenleri filan. simdi sizi cok serbest biraktilar ondan bu durumdasiniz.
    Ve evet , ortada bir ceza var. olumden sonra gerceklesecek olan. kucumsediginiz azabdan allaha siginirim. zira allahin azabi baska hicbir azaba benzemez. tekrar dusun derim.3 gunluk dunya.5 dk sonramizin garantisi yok

2|4
    0|0
  • Zorlamam... Öneride de bulunmam... Din kul ile Allah arasındadır...

1|0
    0|0
  • Bakara suresi 256
    Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O hâlde, kim tâğûtu tanımayıp Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Görüyorsun ki yokmuş, arkadaşının seni zorlaması dinde olduğu anlamına gelmez. Bir dayanağı olmadan yaptığı salakca bir davranış sadece

1|0
    0|0
  • Askim gel ateistlige rahatla

1|0
    0|0
  • İslamda zorlama yoktur.

İslam gibi güzel bir dinde yok.

0|5
    0|0
  • bence zeka seviyesi düşük insanlardan uzak dur. oruç tutmak zorunda değil kimse. ben yarı yarıya tuttum şimdiye kadar mesela. kimin ne dediği de umrumda değil. seninde olmamalı

1|0
    0|0
  • Ben tutuyorum, tutmayan umurumda değil açıkçası. Tutmayan arkadaşlarımla lokantaya gider otururum. Yanımda yer , içerler etkilenmem. Bu beni mutlu eder, kendime hakim olabiliyorum.

1|0
    0|0
  • Herkes müslüman olmak zorunda değil

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama yok arkadaşında var sanırım

3|1
    0|0
  • Niye zorlayayım benena. Hatta kim tutmasın tek ben tutayım örnek kul olur cennete giderim

1|0
    0|0
  • aynen kiz

1|0
    0|0
  • özet geç de görüş atayım

0|1
    0|0
    • Kısaca diyorum ki, dinde zorlama yoktur dimi? Madem öyle bana neden karışıyor? Benim günahım ona mı? Sen tutmayanı zorluyor musun?

• saçmalamış o, ne kafana takıyosun allasen

• Zorla güzellik olmaz. Lakin yanlışa düşmüşü de uykusundan uyarmak gerekir. Ben görevimi yapayım ikaz da bulunayım sonra amel defterine yazmasınlar ey kulum sen neden doğruyu ona göstermedin diye

2|0
    0|0
  • sende bendensin herkes tutturmuş oruç namaz diye bende sizene diyom hesap benim hesabım 1 kere söyleseler tamam da defalarca bıktırıyolar insanı

1|0
    0|0
  • Hayır umrumda bile olmaz tutmayanlar. Banane ya

1|1
    0|0
  • Oruc tutmamak gunahtir ama baskasini sana zorla oruc tutturamaz

1|0
    0|0
  • Arkadaşını zaten tüm İslam alemi adına temsilci seçmiştik biz. Yanlış yapmış.

1|0
    0|0
  • Sevgiden kaynaklanarak baslayan bir sey insan sevdigini yaninda ister cehennemin dibinde degil

1|0
    0|0
  • Yanlış olan insandır, İSLAM değildir..
    İslam dinini bilmeden, anlamadan sırf birkaç cahil yüzünden kimse kötüleyemez!
    Sırf oruç tutmuyorsun diye kimse sana zorla oruç tutturamaz, ibadet etmek zorunda da değilsin, tabi ahir zamanda Yüce Allah'ın gazabından korkmuyorsan istersen inançsız da olabilirsin. Ancak asla dinimize hakaret edemezsin ve saygısızlık yapamazsın..
    Herkes bu dünyada ne ekerse, ahirette onu biçer..
    Son olarak da "Ateşe dayanabildiğiniz kadar günah işleyiniz" der Yüce Allah..

0|0
    0|0
    • Ben İslamı kötülemedim, gömmedim sövmedim. Neden böyle bir ironi var onu sormak istedim. Önce sen düzgün oku derim, daha çok arkadaşımın yaptığına anlam veremedim. Hakaret etmedim, küfür mü etmişim? İnançsız da değilim. Ama hayatımda hiç oruç tutmadım da demedim. Saygısızlığı yapan sensin. Yapmadığım şeyler yüzünden suçlayamazsın.

• Senin altta yazdığın yorumlar ve ateistlerin yorumlarını beğenmelerinden çıkardığım sonuca göre yazdım bunları sana. Konuşurken de sokak kızı ağzıyla konuşma edepli ol..

• Sokak ağzını bilmiyorsun önce bunu da öğren derim. Gayet seviyeli bir yorum yaptım. Ne sana ne de İslama küfrettim. Katıldığım ve saygı çerçevesinde yapılan yorumları beğendim. Abi Allahını seversen beni daha fazla uğraştırma. Küçük çocuğa anlatır gibi sabahtan beri aynı şeyi tekrarlatıp yanlışlarını düzelttiriyorsun. Yorumu da altta beğendiklerimden yola çıkarak değil detayı inceleyip öyle yazman gerekirdi.

• kim naparsa yapsın

1|0
    0|0
  • Aynı evlilik gibi Evlenir ken zorlama yok 😉😃
    Dinde öyle kabul ettikten sonra şartlarına uymak zorundadn

1|1
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=mtNGq0kebbM
    Mislumansan dinde zorlama vardir, mahiserde uyarmayanla hesaba birlikte cekileceksiniz
    Kafir isen dinde zorlama yoktur. Ille musluman ol diye soyleyemez ama ille namaz kil oruc tut diye farz olan seylere zorlamak her muslumanin boynunun borcudur.
    Helak olan kavim vardir uyarmadigi icin

0|1
    0|0
  • annen ders calıs dediğindede aynısını söyle

0|3
    0|0
    • Annem bana ders çalış demez ben sorumluluklarımı bilirim.

• müslümanmısın bilniyorum ama Allaha karşı sorumluluklarından neden kacıyosun sadece dünya mı var?

• iyiliğe zorlarım tabi ama illaki tutmıycam dıyosa bişiy demem

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama gayrimüslümanlar içindir. Müslümanın yapması gerekeni yapmadığı hususda zorlanabilir. İşinize gleince müslüman ama işinize gelmeyince hani zorlama yoktu. Yapacaksın bilader tutacaksın orucunu üstüne vazifedir çünkü. İşlediğin günaha başkalarını neden ortak ediyorsun.

0|1
    0|0
  • Dine girerken zorlama yoktur.

0|0
    0|0
  • Zorlamam, herkesin günahı kendine :D

1|0
    0|0
  • Bilmem yaşamadım böyle birşey. Satanizm'de oruç yok. Gerçi Satanizm'de zorunlu bir ibadet yok. Teşekkürler Lucifer anlayışın için ^^

0|0
    0|0
  • ben orada zorlama değil bir tavsiye görüyorum.

tutmazsan senden ayrılırım deseydi zorlama olurdu. tebliğ farzdır

0|1
    0|0
  • dinde zorlama öyle değil. bir insana zorla müslüman demezsin ama çocuğunu zorlayabilirsin. tabi bunu yaparken sevdirmen nefret ettirmemen lazım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• İnsan sevdiklerini sadece bu dünya da mı düşünmeli?
    Evet zorlama yok haklısın kime ne herkes kendi bacağından diyebilirsiniz ama seviyorsan ahirwtte de yanmasını istemezsin o kişinin bunu da mı düşünmek suç yani?

3|3
    0|0
    • Bu şekilde söyleyemez. Ben kendim için uygun olanı bilirim. Kaldı ki defalarca dedim yapmayın diye. Sorguya çeker gibi konuşuyorlar.

• Yanlışları şurda belki emir kipi kullanmaları tatlı dil her zaman daha iyidir netice de

• Kimseye ne tut derim neden zorladılar herkes kendine içinden geliyorsa tutar

1|0
    0|0
  • Yalan zorlama olmadigi dinden cikanin kellesini kesmek gerek mesela

1|0
    0|0
  • Zorlamam

1|0
    0|0
  • Banana yaaa

1|0
    0|0
  • bunu söyleyenler sana değer veren ve senin azap görmenden korkan insanlardır sen sevdiğin birinin acı çektiğini görmek ister misin? Aynı şekilde düşün yoksa sana kalmış cehennem cennet hangisinde mutlu olucaksan o tarafı seç tatlım

1|0
    0|0
  • Herkes kendi bilir

1|0
    0|0
  • kesinlikle iyiliğin için söylüyordur dinde zorlama yok tutsan da tutmasan da sana toplumda herkes tutmalı tutmayan kafir düşüncesi var. bence bu bir saygı diye düşünüyorum tutanda tutmayanda birbirine saygı göstermeli ben tutuyorum tutmayana saygım var onlarında tutana saygısı olmalı ve ortalık yerde insanların gözüne soka soka yiyip içmemeliler. sana söyleyen senin iyiliğine diyor yapacak bişey yok regli döneminde bile olsan neden tutmuyorsun gibi şeyler düşünüyorlar bazen insanları anlamak zor neden tutmadığını sorabilirmiyim özel değilse?

0|0
    0|0
  • tabiki zorlamm. kndi tercihi.
    namz kilmayan arkadaşlarım da var. namaza giderkn hay hay sen de namaz kilsaydin dahi demem.
    esek kadar insanlar ibadet yükümlüsü oldugunu bildigi halde kasten terkediyo. bn onun icin ne yapabilirim ki. haaa ama bilmedigi konulrda uyaririm. yanlış yapmasına göz yummam

0|0
    0|0
  • Olsun tut yinede sen

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama yok. Oruc tutmayabilirsin ama yemek yersen saldirabilirler.

0|0
    0|0
  • Zorlamam herkesin dini kendine din kişiseldir bunu bazilarinin anlamasi zor

1|0
    0|0
  • Zorlayan şahısla islam dinini yanyana bile getirme
    Ben zorlamam hatta tebessüm eder geçerim o onun hatası ya da seni düşndüğünden

0|0
    0|0
  • İyiliğinizi düşünüyoruz bebeğim bilgili olunca içinde diğerlerine de yardım etmeliyim hissi oluşuyo ama abartanla da var

0|0
    0|0
  • Biraz da tutanlar tutmayana saygı gösterse iyi olacak.

0|0
    0|0
  • Zorlamam

0|0
    0|0
  • Kurdum birak bu dus benim.👿

0|0
    0|0
  • Yoo umrumda degiller. Ahirette görüşcez 😄

1|0
    0|0
  • Oda bişe mi sabah namazına kaldırırlardı beni bitanesine bağırmıştım baya snra uyandırmadılar

0|0
    0|0
  • Evet dinde zorlama yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...