Ezandan sonra su içiyor musunuz?

Oruç tutan arkadaşlar Allah kabul etsin. Ben ezan bitene kadar içiyorum hatta ezan bitince bile içiyorum üç beş dk. 50 dk fazla tutuyoruz sonuçta...

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• Yurtdışında olduğum için malesef ezan okunmuyor😐 onun için saat gelince yemeyi içmeyi bırakıyoruz

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• kabul olmaz ki. Ezan bitince su içmemen gerekiyor. Ezan bitene kadar içebilirsin. Ama ezan bitişiyle orucun başlar. Bozmus oluyorsun :)

0|0
    0|0
    • Hedef kuran mı yoksa imam mı?

• allah allah allahın kitabında yazanı attım sana hocalarda aynısı diyor neden hala ısrar ediyorsun

• @sedatcapraz Diyen alim kimmiş acaba? Tamam sen öyle bil. Mutlu mutlu suyunu iç :)

• Hayir

0|0
    0|0
    • Beş on dk daha içebilirisn vebali benim boynuma.

• Sen oruç tutma

0|1
    0|0
    • Tutuyorum bilinçli bir şekilde.

• hayır içmiyorum

0|0
    0|0
  • içmiyorum

0|0
    0|0
  • Ezandan sonra icilmez ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Soruyu bu şekilde sorma şekliniz enteresan; iyi niyetli olmaya çalışıp merak dolayısıyla sorduğunuzu farzediyorum. Aksi çok kötü çünkü...

Oruç ibadeti; imsak vakti ile akşam vakti arasında maddi ve manevi olarak bedeni sakınmaktır herşeyden. Yemek yeme işi imsak vakti girmeden halledilmelidir ki muhtemelen ezan da her yerde imsak vaktiyle okunur ama sizin göstergeniz vakittir; ezandan ziyade, risksiz olması açısından. Nasıl ki orucu akşam vakti girer girmez açabiliyorsan yemek yemeyi de imsak vaktinde kesip niyet edebilirsin. Ezan bitene kadar kavramı çok yanlış ve riskli.

www.mumsema.org/.../...-olcude-tehlikeye-atar.html

0|0
    0|0
  • Alim kesildiniz başımıza 50 dk fazla tutuyormuş

0|0
    0|0
    • Ben 5 dk daha yiyip içiyorum orucu sıkıtnıya düşürmeyim diye

• Tek tek sormamı mı bekliyorsun?

• . "Fecir tarafından siyah iplik beyaz iplikten ayrılana kadar yiyip için' diyen Allah'u tealadır. Bakarada geçiyor...

• hayır kesiyorum ezan okurken

0|0
    0|0
  • Fazla falan tuttuğumuz yok, ezan okunduğunda imsak başlar yeme içme biter

0|1
    0|0
  • İftar vaktinde Nasıl ezan okunduğu an yemeğe başlıyorsan sahur vaktinde de ezan okunduğu an yemeyi içmeyi keseceksin

0|0
    0|0
  • 50 dk faZla ney la? Kime göre fazla? Ayrıca tan ağırıncaya kadar yenilip içilebilinir.

0|0
    0|0
  • Orucun pazarlığı mı olur?

0|1
    0|0
  • Dalga mı geçiyorsun?

0|0
    0|0
    • Hiç mi araştırma yapmadın bu konuda?

• Gökyüzü pembeleşinceye kadar sahur devam ediyor kuranı kerimde ezanla ilgili bir ibare yok.

• Sabah ezani okunduğu an oruc başlar.
      Aksam ezani okundugu zaman da son bulur.

• Genelde direk yemeğe dalıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...