Karşınıza çıkan insanların , bir nedeni olduğunu düşünür müsünüz?

''... Kaderimde var isen eğer, mutlaka benim olacaksın... Ama kaderim değilsen eğer, yazdığım şiirlerde en güzel anı olarak kalacaksın...''

Karşınıza çıkan insanların , bir nedeni olduğunu düşünür müsünüz?

Güncellemeler:
Kader mi? Tesadüf mü?
Tesadüf mü? Kader mi?

0|2
12|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Hayır düşünmem. Ama hayatın kilit noktalarında bir müdaheleye inanırım. Karmaya inanırım. Yazdığından anladığım kadarıyla kader ilw alakalı bazı düşüncelerin de var. Ben bu yaşıma geldşm buna en güzel çözümü buldum galiba. Kafanda ki pek çok soruyu şekillendiren ve hayatta bazı şeylere daha gayretli arzulamamı sağlayan bir teori okudum. Bunun haricinde dua ya da İnanırım. Sade ve sadece dua ile gelen Allahtan gelendir buna inanırımKader mevzusunu açıklardım ama bilimsel bir açıklama üşendim :)

1|0
    0|0
  • Rastlantıları anlamlı hale getirmek sizin elinizdedir. Çok yanlış zamanda karşılaştık veya hiç karşılaşmaması gereken iki insandık dememek gerekir. Zira, tesadüf diye bir şey yoktur, kader vardır. Elinizi uzattığınızda hayatınıza dahil olacaksa biri, çekinmeyin, kaderinizi yaşamaktan korkmayın. Yaşanmayan yarım kalandır, en güzel yarım olarak bırakmayın veya dediğiniz gibi yazdığınız şiirlerde en güzel anı olarak bırakmayın kimseyi.

1|0
    0|0
  • Evet 😄 seninle karşılaşmış olmamızın bir nedeni var 😄
    Sen bundan sonra benim ayaklarıma masaj yapacak hep 😇😇😇
    Bu sebep için karşılaştığımıza inanıyorum 😇

1|0
    0|0
  • Aslında kader diye bir şey yok insan sadece çabaladığı kadar yürür. Misal bir işe girmek istiyorsun mülakata gideceksin çalışmazsan dersine kalırsın 2 yol vardır daima ya da aşkla bağdaşlaştıralım huyu güzel olan bir kız var çok zarif ve kırılgan kızdan hoşlanıyorsun ama kız nazlım biraz ve yüz vermiyor kaderine onu dahil etmek onun elinde değil senin elinde peşinde koşacaksın her gördüğü yerden çıkacaksın ki kaderine dahil olsun. Tesadüflerde böyledir aslında biri ister ve olur :)

1|0
    0|0
    • Ben de bunu düşünüyorum. Ama şimdi kadere iman etmeyenlere kafir deniliyor ya süslümancılar tarafından :D Tartışma yaratmayayım diye kendi görüşümü belirtmedim. Yaradan küçük dokunuşlarla hayata müdahalede bulunur. Yoksa insan kendi kaderini kendi çizer. İkinci gifi bu yüzden koydum.

• Allah 1 olumlu 1 de olumsuz kader belirler var aslında ama kadere göre hareket etmek yanlış misal inşaat çöker 5 işci ölür kader bunun gibi safsatalar geçmişte çok pek te şe yapmamak lazım :) kaderini iyi yönde kullanmayı nasıp etsin rabbim :)

• Dusunmuyorum kanks

1|0
    0|0
  • Düşünmem

1|0
    0|0
  • Karsimdaki insani ilk insanmi diye bakarim. Kaderin üstünde kader yazilir mi ona bakarim.
    Yoksa Anlamsiz olur. Hic birzaman Kadere boyun egmedim..

1|0
    0|0
  • Rastlantı.

1|0
    0|0
  • Kader 😏, vardır bir hikmeti bunun da derim

2|0
    0|0
  • Bilmem

1|0
    0|0
  • Tesadüfler Güzeldir.

1|0
    0|0
  • evet düşünürüm tabiki

1|0
    0|0
  • kader icabı

1|0
    0|0
  • ogrendigim ilk adam akilli derslerden biri
    Hic bir sey tesaduf degildir
    tabiki bir nedeni var

1|0
    0|0
  • bazılarına inanırım ama bazıları nedeni olamayacak kadar saçma

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • tesadüf diye bir şey yoktur her şey kaderdir.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Herseyin bir nedeni vardir? Bunun da nedenini bulamiyorsaniz onun da bir nedeni vardır?

1|0
    0|0
  • Allahın dediği olur kaderim der geçerim

1|0
    0|0
  • Kader bence kaderde ne varsa onu yaşarız.

1|0
    0|0
  • Yani olabilir

1|0
    0|0
  • Seçimler. Üstat Morpheus'un da dediği gibi mavi hap mı yoksa kırmızı hap mı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tesadüf diye bir şey yoktur! herşey olması gerekir ve olur... tevafuk vardır ben hep böyle düşünürüm

1|0
    0|0
    • Her şey olması gereken gibi olacaksa , yaradılış amacımız garip olmaz mıydı?

• Başka yerlere çekmeyelim konuyu şu an konu tesadüf ise ye göre yanıt bu

• Başka yere çekmedim zaten. Konu geniş. Dar bakış açın varsa bilemem tabii ki :(

• Kesinlikle evet.

1|0
    0|0
  • Evey

1|0
    0|0
  • Evet düşünürü

1|0
    0|0
  • Tesadüf kader

1|0
    0|0