Sizce lisedeki edebiyat öğretmenime dersini iyi vermiş miyim?

Ben, Türk dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum. Liseden beri edebiyatı çok seviyordum ve hep edebiyat öğretmeni olmak istiyordum. Türk dili ve edebiyatı bölümünü bitirdim ama atanamadığımdan dolayı henüz öğretmenliğe başlayamadım. Neyse sözü pek fazla uzatmayayım asıl konuya geçeyim. Bundan yedi sene önce lise 2 yani 10. sınıftayken Türk Edebiyatı dersimize bilgisi zayıf bir hoca geliyordu. Bu hoca divan edebiyatına ait Arapça ve Farsça sözcük ve sözcük öbekleriyle yüklü, anlam yönünden kapalı ve girift beyitleri yorumlamamızı istiyordu sınavlarda. Üstüne üstlük bu yabancı sözcük ve sözcük öbeklerinin anlamlarını vermiyordu, derste işlemediği, ders kitabında da olmayan beyitleri soruyordu. Bir gün yine sınav olduk ve çok zor bir beyiti yorumlamamızı istedi. Bir sonraki derste sınavlarımızı okuyacaktı cevap anahtarında her şey hazirdı ama o beyitlerin cevabı yoktu. İnternetten araştırıp küçük bir kağıda yazmıştı. Hoca teneffüste dışarı çıktı ve bu küçük kağıdı sınıfta unuttu. Ben de kimse görmeden o küçük kağıdı yırtıp çöpe attım ve hemen tekrar bulamasın diye sinıftaki bilgisayarda internet geçmişini sildim. Hoca sınıfa geldi, kağıdı aradı bulamadı, bilgisayarda geçmişte de bir şey bulamadı. Sonra dedi ki sınavlarını bu ders okumayacağım, ders işleyeceğiz.

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• İyi yapmışsın afferin.

0|0
    0|0
  • Kağıdı yırtmak neyse geçmişi silmek zekice şeytanca:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...