Sigarayı bırakmaya varmısınız?

Öncelikle kendimden bahsedeyim 6 yıldır sigara kullanan ve yıllardır yasam standardı yüksek biriyim. sürekli malboro içtim zippolarıma çok para verdim kıyafet alırken ne markasına ne fiyatına baktım kasada toplam fiyat söylenmeden kartı vererek alışveriş yaptım. Tatillerime (1 bira içmek için bir geceliğine 650 km yapıp istanbula, bir gece mağarada uyumak için nevşehire gitmişliğim oldu) aracımla hız yapamıyorum diye kiralık araçlarla gittim gittiğim yerlerdede gözüme güzel gelen otele veya mekana fiyat analizi yapmadan girdim fiyatları hep çıkışta gördüm. Güzel bir işte çalışıyorum ayriyeten 2 yıl önce 0 sermaye ile kurduğum lojistik ve insaat şirketimle 40 milyon TL ihaleye girip ceva netlog gibi firmaları rakip olarak karşıma aldım. (siyasi güçten dolayı kaybettim o ayrı (: ). Küfretmeyi veya kodumun züppesi zıçtıımın bebesi demeyin felsefem ilginçtir it gibi çalışır at gibi tüketirim. taş çatlasın 70 yıl ömrümüz var bu kısa sürede dünyada standart elverdiği derecede yaşamak gerektiğine inanıyorum. Şuanda olduğu gibi. Bazı sebeblerden 9 aydır ciddi zarar ediyorum ve şuanda gelirim ile borç giderim eş derecede. yani herşeyi kıstım arabama binmiyorum arklarla eğlenmiyorum alışveriş yapamıyorum sadece sigaraya para ayırabiliyordum oda zorlaştı epey. Sigarayı bırakırsam en azından 400 500 tl avantajım olcak ve bu benim sosyal hayatım olcak. yani sigara içmiyor olsaydım 9 aydır sosyal hayatım devam edebilcekti. bu süreçte anladığım yokluk insanın zoruna gitmez ama muhtaçlık kahreder. ben sigara muhtacım onun esiriyim yani. çok aptalca bırakamıyorsunda etrafa sarıyorsun bukadar saçma gurursuz bişeyle 6 yıl yaşadım.

Bukadar yazma sebebim tecrübeler herzaman iyidir ama daha iyisi yaşanmadan görmek hayal etmek ;) şimdi kampanya başlatıyorum ben bukez sigarayı bırakıyorum. benimle birlikte bırakmak için adım atanlar buyursunlar :)

video motivasyonu arttırıyor aynı şekilde kitapta. izlerken ve okurken sigara içebilirsiniz.

http://www.hicrandergisi.com/sigara.pdf
?

Güncellemeler:
2000 harf sınırından dolayı videoya deyinemedim. 1 haftadır bırakmaya çalışıyorum her yolu denedim para bırakmadım üzerimde otlandım yinede içtim. peşpeşe kusana kadar içiyorum 3 gündür yine olmadı. video neden bırakmak istediğime tercüme oldu sanki bukez olcak ilk defa bukadar rahatım ve mutluyum sigarayı bırakma kararı aldığım için. video sizi aptal yerine koyuyor ve arada sigara yakın diyor. yarısını içebildim. 1 saatinizi ayırın ve videoyu izleyin sonra sohbete gelin :)
bu arada bırakamazsın, bırakıp ne yapıcan, sigara gibi keyifli bişey var mı, sigarayı bırakmanın en güzel yanı tekrar başlamaktır. en güzeli; sigaranın seksten sonra içilme sebebi seksten bile keyifli olduğu için seks sonrası içilmesi. cila birası :) gibi anti arkadaşlar motivasyonu dağıtmaması için lütfen saygı duysun ve yazmasın. Bu arada bırakamazsam kredi çekip tüm üyelere sigara dağıtıcam :)

1|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Umarim basarili olursun en dogru karari vermissin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• seviyorum sigarayı.

0|0
    0|0
    • video seviyorumun bahane olduğundanda bahsediyor. bırakma niyetin olmasada film izler gibi 1 saat izlemelisin

Kızlar Ne Diyor 1

• Heç üşenmedin mi yazarkene 😃

0|0
    0|0
    • günlerce konuşabilirim yazabilirim moralim iyiyse. ilk defa sigara bırakma kararında gergin değil moralli olunca çıktı baya. buyuzden konu açma gereği duydum bu video bıraktırır. videonun beyne etkisi

• İçmiyorum zaten sana da tebrikler

Erkekler Ne Diyor 1

• Asla birakmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...