'En küçük bir şeyde hasta olan kadınlar' kimdir bunlar?

Hani bazen görürüz ya küçük bişeyden agrı duyarlar/bayılır/hasta olurlar.
Bu gercek midir acaba? Bilinçli bir davranış mıdır?
..
Ben kendi acımdan cevap verecegim. Siz düşüncenizi belirtin.
Psikiyatride somatoform bozukluk denen bir sey var. Bu yanlış savunma düzeneklerinin sürekli kullanılmasıyla ortaya cıkıyor (bastırma. inkar. yansıtma vb)
Dolayısıyla bilinçsiz yapılan kişinin aslında kendisini korumak isterken zarar gördüğü bir rahatsızlık.
Bu rahatsızlıkta 2 tür kazanç var. nedir?
İlki kendinde sıkıntı yapan durumdan birey kurtuluyor
İkincisinde ilgi görüyor. deger veriliyor

Bu nasıl oluyor peki? Mesela konversiyon bozuklugunda birey stresli durumlarda kendini salıyor (bayılıyor)
Kadın esiyle tartışırken hem tartışmadan kaçıyor
Hemde herkes koşup yardım ediyor. ilgi görüyor

Bu kişiler suçlu degiller cunku bilinçli yapılan bir durum değil. Teshis cogu kez gecikiyor ya da hiç yapılamıyor 😊
Bedensel bir sebebi olmaksızın bu şikayetler gözlenen tanıdıklarınız varsa lütfen dr. a basvurun.

Sevgiler

0|1
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Biri vardı sürekli zatüre oldum verem oldum şu oldum bu oldum bigün balkondan düştü diye biri mesaj attı biliyorum yalan ertresi gün hayvan gibi ayakta düştünde çiziktemi yok la dedim mucize işte dedi yine bir gün beynimde ur var mı ameliyat olcak kurtuluşum çok azmış dedi Çok yaşa mk dedim sonra ben malım ruh hastasıyım diye ağladıydı o geldi aklıma:/

1|0
    0|0
    • Ahaha küfür ettin bide kadına yani 😂

• Ben g. e. be. r yazıyom çok yaşa diye düzeltiyo bunlar al sana ruh hastası:/

• Ahaha
      Allahtan bize iade etmiyler 😕

Erkekler Ne Diyor 10

• Annem..

1|0
    0|0
  • bence bu psikolojik bir durum kendilerine baktırmakta istiyorlar ileri yaş kadınlarda çok görülüyor bu

1|0
    0|0
    • Güzel yorumladın ilgi istiyorlar 😊ama bunun için suclu degiller cunku bilinçsizce hasta oluyorlar

• Ahaha siteyi önerdiğin iyi oldu bak ama😊sagol

• Çok güZel temiz kitaplar var

• Kendileri; kaynımız, anamız, bacımız, sevgilimiz, nenemiz olur. Sana diyorum deliyiz diye mihroşum ❤️. Senin jet hikaye oldu ben seni motorla götürdüm yedirdim getirdim haberin var mı? 😏😎

1|0
    0|0
  • Tesekkurler makale icin :/

1|0
    0|0
  • Bu durum eken yaşta ve erkeklerde de olabilir mi?

1|0
    0|0
  • Bilinçli yapılmıyorsa Nasıl bayılıyor kadın
    Sorun degil bir bünye oyle demekki

1|0
    0|0
    • Beyinde savunma mekanizmaları denen bişey var
      Onların etkisiyle bayılıyor

• Dogru söylüyorsun

• Teşekkürler: )

• İlgi gormek icin yapan kadinlar cok. Genelde gozleri kararir ya da uzun suredir basim agriyor der. İlgi icij yapilirsa cok itici bu arada dr. Musunuz? Sorular ve benceler hep hastaliklar uzerinde yazilmis mrrak ettim.

1|0
    0|0
  • Hastalık hastası, halk dilinde :)

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...