Bir aileden nasil kurtulunabilir?

"O senin ailen yapma" filan demeyin. Sebebini anlatmama gerek yok. Ailemi sevmiyorum ve onlardan nefret ediyorum. Baskalarinin ailelerine ozeniyorum. Nasil kurtulabilirim bu aileden?

0|1
15|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yaşın kaç bilmiyorum ama başka bir ile gidip okuyabilir çalışabilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Aynen beni tarif etmişsiniz... Vallahi, okumaya bile üşeniyorum paraları olmasına karşın, o kadar sevmem yani. Kalsın paraları da yemekleri de. Ekonomik özgürlüğüm olmadan, çok denedim ama başaramadım... Laftan hiç anlamıyorlar. Laf anlatmaya çalıştıkça kas gücü emiyorlar vb...

1|1
    0|0
  • evlen ya da üniversiteyi başka şehirde oku

1|0
    0|0
  • Başkalarının ailelerine özenmeyi bırak kendi ailenin Nasıl olması gerektiğine karar ver bir kere yani kötü örnekten bişeyler kazan onlardan kurtulma yolu bağları kesmek maddi bağımsızlığını ilan et önce yani bir iş bir kazanç elde et kendi ayaklarının üzerinde dur ve göster onlara bu yeterli olacaktır tabi öncesinde yapabiliyorsan konuş onlarla durumunu anlat nelerden şikayetin varsa çözüm Öner yok yapamıyorsan bir an önce kişisel durumunu toparla ve bir arada tut fikirsel maddi durumlarını kazan ve ilan et

0|0
    0|0
  • Kendi paranı kazanman gerek

1|0
    0|0
  • Seni çok iyi anlıyorum. Çalışıp kendi paranı kazanmaya başla ilk olarak. İşini ve evini kurduktan sonra mahkemeye gidip resmi olarak ailelikten reddet onları.

0|0
    0|0
  • oncelıkle sebebı ne olursa olsun aılenı degıstıremezsın ama hayatını degıstırebılırsın unıversıte kazanabılırsın ya da kendı evıne cıkabılırsın ama sunu unutma onlar senın aılen sımdı belkı kotu bır donem kotu bır surectır ılıskılerınız bozuktur ama sırtını donme sakın kendı hayatını kur ve mesafenı ayarla

0|0
    0|0
  • Uniyi baska sehirde kazan kac

0|0
    0|0
  • Özenti başka aile. Sen kavramı bilememissin..

0|0
    0|0
  • Kaç gitsin

0|0
    0|0
  • git başka şehre çalış kendin yaşa arayıp sorma haber vermede giderken

0|0
    0|0
  • evlen yeni ailen olur

0|0
    0|0
  • Özenti gençlik.

0|0
    0|0
  • Vur kapıyı git

0|0
    0|0
  • Bizim aileye gelin gel :)

0|0
    0|0
  • Bu kafada olan insanların yolu kötü yol olur genelde inş düşmezsin

0|0
    0|0
  • Tek yaşa

0|0
    0|0
  • hımmmmmmmmmmmmm

0|0
    0|0
  • Baska hayat kur kendıne

0|0
    0|0
  • Benimle gel yurt dışına. Ben de 3 ay sonra kurtuluyorum bunlardan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Seni anlıyorum her aile çocuk yapınca aile olmuş olmuyor maalesef. Evlenme böylece hayattan iyice soğursun. Senin için en iyi şey bir işe girip birikim yapıp sonra evden çıkmak.

0|0
    0|0
    • Maalesef oyle bir imkanim da yok. Onun icin kacmam gerekiyor. Babam ise ben olunceye kadar hicbirinizi calistirmam kafasinda. Ben okuyorum ve o evden ayrilmak istiyorum. Yalniz mumkun degil. Bu da benim psikolojimi bozuyor iste.

• Okuyarak tabii ki. Okumaya niyetiniz yoksa bir meslek (zanaat) öğrenerek. Sakın kaçmaya kalkışmayın çünkü ne dışarıdaki insanlar , ne sokaklar ne de evleneceğiniz kişi daha iyi olmayacak.
    Yaşınızı bilmiyorum ama şişe çağındaysanız ve dayanılmaz bir şiddet, veya taciz vs görüyorsanız bile sakın evden kaçmayın. Güvendiğiniz bir öğretmeninize (ki herkese de givenmeyin) ya da internetten bulabileceğiniz bir kadın savcıya durumunuzu anlatın.
    Onun dışında sadece anlaşamıyorsanız tek kurtuluşunuz okuyarak ya da başka bir şekilde meslek edinip kendi hayatınızı kurmak.
    Burdan bu durumda olan herkese önerim, sakın ama sakın ailenizden kurtulmak için evlenmek , evden kaçmak gibi yollara sapıp zaten mutlu olmadığınız hayatınızı temelli karartmayın. Allah'a şükür ailemden yana sorunum yok ama bunun örneğini çevremde çok gördüm.

0|0
    0|0
  • Ünide başka şehre giderek sonra da orda işe başla kal çok çalış kurtul canım :)

1|0
    0|0
  • Valla büyüyüp kendi ayaklarının üzerinde durduktan sonra onlardan uzaklaşman tek yolu, evlenmen şart değil ama ayaklarının üzerinde durabilmen şart

0|0
    0|0
  • Seni bu noktaya nasil getirdiler bilmiyorum ama en mantikli yollardan biri (okumuyorsan) sehir disinda unv. kazanip gitmek

0|0
    0|0
  • İse gir para kazan ayrı eve cık.

0|0
    0|0
  • Niye bak yolun kötüye düşer unversti başka bir yerde oku belki değerin anlarsın sonra yok Dersin işim burda kurdum gibi laflar edersin

0|0
    0|0
  • Evlen

0|0
    0|0
  • Evlen git :-D

0|1
    0|0
  • Zengin koca bul evlen

0|0
    0|0
  • Sevdiğin bir akrabanın ya da arkadaşının evine sığın

0|0
    0|0
  • Şehir dışı tek çözüm

0|0
    0|0
  • Panpa dovuyolar mi?

0|0
    0|0
  • burada aile çokh qüzell çohg iyi diye nasihat verenlere aldırma, kimse ne yaşadığını bilemez ama herkes konuşur, sana zarar veriyorlarsa uzak durman kendini koruman gerekir

1|0
    0|0
    • yorumlarda gördüm, söyleyeyim kötü yola düşmezsin emin ol. :D :D :D allahın erzurumlu çomarları asdfgh

Yükleniyor...