Eski türkiyeyi arayan varmi?

Arkadaşlar lutfen olayi siyasi tabana cekmeyin acik ve net soruyorum sizde benim gibi eski ozgur turkiyeyi ariyormusunuz?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• tüketim toplumu olmaya gittiğimizden beri ne ahde vafa-ne hürmet- ne değerlerimiz kaldı..
    gönül insanı ancak maneviyata değer verendir..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Maddiyat olarak herkes yeni Türkiyede kazandı mal mülk sahibi oldu herkesin altında arabası oturacağı evi oldu.. lakin ne huzur kaldı nede insanlık bazı değerlerimiz elimizin altından kayıp gitti ve gitmeye devam ediyor...

0|1
    0|0
    • Yok ya yasiniz itibariyle oyle dusunuyosunuz bn 28 yazdim ama gercek yasim 33 ve inan eskiden insanlar daha varlikliydi yani soyle para yoktu teknoloji yoktu ama hersey cok ucuzdu, bununla birlikte diger tespitlerinize katiliyorum insanlara bir hal oldu herkesin gozunu para burudu eski turkiyede bu tipler her yerden dislanirdi simdi hem normal karsilaniyor hemde cogunluk oldular resmen

• Eski Türkiyede varlık vardı ama bazı kesimleri nemalandırıyordu fakiri çok fakirdi zengini çok zengin şimdide çok farklı değil ama eskiden yokluk vardı şimdi insanlar iş beğenmez yemek beğenmez olmuş..

• Ya yok eskiden para mi vardi da nemalanma olcakti para olmadigi icin kimsenin bir nemasi yoktu daha muhimi tum insanlar icin para onemsiz bir olguydu yani kimsenin parasi kimsenin umrunda degildi kizlar parali degil karakterli adam arardi turkiyedeki butun para bu gunki birilerinin yillik nemalanmasinin yarisi kadar yoktu abartmiyorum bu gelen para da kimsenin kendi parasi degil uluslararasi finans kuruluslarindan alinan borc hepsi millet yiyo bakalim nasil odeyecek

Kızlar Ne Diyor 1

• eski Türkiye çok mu iyiymiş. Şu anki hükümet ve içinde bulunduğumuz şartlardan nefret ediyorum ama eskiler de aynı b. kun laciverdiymiş. Bu ülkenin iyi bir yer olacağına dair hiçbir umudum yok

0|1
    0|0
    • Görmediginiz bir konu oldugunu hatirlatirim eski turkiyedeki bir adami alip bu gune getirdiginizde hangi esaret altindaki kafir ulkedeyim diye kendine soruyor sadece saygi degil her deger kalitesiz bir meta haline geldi din iman bile...

• @soran görmediğim bir konu olduğunu zaten -miş eki kullanarak belirttim ama taktir edersiniz ki o zamanın yorumlaması izlediğimiz filmlerden olursun çeşitli kaynaklardan olsun yapılabiliyor sonuçta bahsettiğiniz dönem neolitik dönem değil. Sokağa çıkma yasaklar, darbeler, faili meçhul cinayetler, pislik içinde afedersiniz b. k kokan haliç İstanbul . Bunlar gerçek olaylar. Ha sizin o dönemi güzel görmenizin sebebi çocukluk yılları psikolojisiyle olabilir. Zira bu güne kadar bu ülkede hiçbir zaman halk refah içinde, mutlu mesut olmamış ki varsa yoksa hayatı hep zengin kesim yaşamış. Şimdi de farklı değil

• Arkadasim eski turkiye oldugunde bn aktif siyaset yapar yastaydim yani cocuk degildim, o anlatilanlarin palavra ve propaganda kismi cok ama dikkat edin yasayan zenginlerdi diyorsunuz oysa biz o donemi yasadik kimse zengin degildi yasayan bilir kimsede para yoktu fakat ihtiyacta yoktu nerdeyse hic bir sey ucretli degildi bankalar hep zarar ederdi cunku para zaten azdi kimse bankaya yatirmazdi devletin asgari ucreti en dusuk ucretti herkes bundan yuksek maas alirdi insanlarda para da parayi kazanma hirsi da ikinci planda ve cogu insanda olmayan biseydi herkes huzurluydu yüzü gülüyordu, evet halic bok kokuyordu koyden gelen hizli goc gecekondulari dogurmus koy sistemi bu gecekondular kanalizasyon yapilmadigindan lagimlarini en yakin su birikintisine vermisti ne yapsaydi ölsemiydi

Erkekler Ne Diyor 3

• Çok, şimdiler de millette akıllı telefonlar, lüks arabalar, evler vs almış başını gitmiş, tabi bir yanda da bankalara olan milletin borcu milyar dolarları aşmış :) Adam araç kredisi ile araba alıyor zengin oldum sanıyor :D 90'lı yıllarda bu kadar kutuplaşma yoktu iyisi ile kötüsü ile yine herkes azçok birbirini kabul edebiliyordu, medya daha bağımsızdı, haber bültenleri birbirleri ile yarışırdı, şimdilerde hepsi aynı tas hamam. Sansür denen saçma sapan olgu yoktu...

0|1
    0|0
  • Hiç endişelenme, bu bademlerin saltanatının sonu artık geldi..

0|0
    0|0
  • hicbir zaman özgür olamadık ki

1|1
    0|0
Yükleniyor...