Neden birçok ahlâksızlıkları veya ikiyüzlülükleri dindar aileler'den görüyorum?

Lütfen yanlış anlamayın. Deistim ama çevrem'de dindar veya muhafazakâr dediğimiz insanlardan çok var. Bu yüzden takiyye etmek zorunda kalıyorum. Tamam bazı tercihlerine eyvallah derim de, konu din iman olunca mangal'da kül bırakmamaları tuhaf, yaptıkları bazı şeylere göre...
Örnek vereyim:
-Profilinde vatan, millet, Allah, kitap, camii, Filistin gibi şeyleri çok olan bir arkadaş; babası sakallı, anası çarşaflı. Ama geçenler'de bana jigololuk yaptığını söyledi. Bunu söylerken de çok normal birşeymiş gibi anlattı.
-Dindar bir aile bilirim "Allah Kur'an'dan kitaptan ayırmasın" diye laf ederler. Beni bir ortam'a götürdüler, içki, müzik, dans vs. ne ararsanız var. Onlar sayesinde ilk defa içki de içmiştim.
-Bazıları var ki, cuma namazına neden gitmiyorsun derler, aynı zaman'da gönül işleriyle ilgili konuşunca "Karıya kız'a git birşeyin kalmaz." diyorlar. Tuhaf şeyler. Biliyorum şimdi birçoğunuz ateş püskürecek bana...

Güncellemeler:
...

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• ben ateist değilim ama ateist insanlar daha güvenilir.
    11 ay er haltı yiyip ramazan ayında
    Allahı kandırıyormuş gibi alay ediyormuş gibi diğer 11 aydan farkı davranıp allahı kandırmaya çalışan insanı kandırmaz mı?

0|1
    0|0
    • Evet, çevremdekilerin hepsi böyle. Ben hep olduğum gibiyim.

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen bende bir deist olarak çok dinsarız biz, bizde herşey allah yolunda'dır herşey on numaradır. diyorlar, sonra bir bakıyoruz ne allah kalmış ne din kalmış? kendileriyle çok çelişiyorlar. en azından biz ne söylüyorsak ağzımızdan ne çıkıyorlar, kıvırmadan, çevirmeden neyse o şekilde hareket ediyoruz. herhangi birşeyi maske yaparak onun altına sığınarak onu kullanarak onu işlere alet etmiyoruz. bu zamanda korkacaksak başka şeyleri maske edip asıl amaçlarını gizleyenden korkacaksın.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şunu öğrenin; Müslümanlar mükemmel değildir, İslâmiyet mükemmeldir. (Tabi inanmayanlar bunu reddeder.)
    İnsanların kötü özelliklerini şu dine mâl etmekten vazgeçin artık. Benim de dikkatimi çeken tek şey şu ki; hep inanmayan insanlar bu tip sorular soruyor. Neden bir dine mensup insan kalkıp sormuyor? Neden biz karalamaya çalışmıyoruz da siz çalışıyorsunuz? Çünkü amacınız herkesin inancından dönmesini sağlamak. Tek derdiniz o. Uğraşmaktan vazgeçin artık. Yeter!

0|0
    0|1
    • Güzel kardeşim, din'e felan mâletmedim ki? Din ile problemim yok. Dinsel kavramlara, dini öğrenmek gibi konulara açığımdır her zaman. Kendilerine dindar diyen ve din'i babalarının tapulu malıymış gibi görüp de her haltı yiyen sosyoloji'den bahsediyorum.

• @Metintş ben herkesin doğru yaşadığını mı iddia ettim? Nerenle okudun görüşümü? Kimse mükemmel değil. Olmayan beynine bunu sokmaya çalışırsan sevinirim...

• Doğru yaşamdığını söylüyorsan zaten kendi dinin ile çelişiyorsun dediğim gibi kuranı baştan sona okudun mu sen

• Çünkü bunu normal bir şey zannediyorlar ve islamda namus sadece kadına var saniyolar ya da işlerine geliyo

0|0
    0|0
    • Oysa Namus eski Yunanca'da Tevrat demek; Tora Namus. :)

• @Rabbi___ İbranice'de demiyorum, Eski Yunanca'daki Namus kelimesinden bahsediyorum.

• @Rabbi___ eski yunanca da diyo

• O senin çevren.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dini zevkleri icin kullanip nefslerine yenilmis seytanin oyuncagidir onlar

0|0
    0|0
  • Hayır kardeşim önemli olan müslümanım demek değil Müslümanlığını Hakkı'yla yerine getirmektir bu konuda haklısın ama bunlar kişisel durumlar bazıları böyle yapıyor diye bütün müslümanları karalamaya Hakkı'nda yok anlaşıldı mı güzel kardeşim...

0|0
    0|0
    • Güzel kardeşim, başlıkta "birçok ahlâksızlıklar" dedim "bütün ahlâksızlıklar" değil. Birçok dindar insanların birbirleri hakkında söylediklerini saymıyorum bile, ben çevrem'den gördüklerimi söylüyorum. İnlerine kadar girip, muhabbetlerini dinleyen biri olarak söylüyorum bunları.

• Sorun islamda değil insanlarda

0|0
    0|0
Yükleniyor...