Ramazanda çoğalan yobazlardan ve zihniyetlerinden siz de rahatsız mısınız?

Son günlerde dikkatimi çeken bazı konular var ;

- Taksim'de içki içenleri savunanlar ve "iyi olmuş, iyi ki dövmüşler" diyenler,
- Ramazanda niye ibadet edilmiyor diye eleştirenler ve hatta psikolojik baskı yapıp insanları zorlamaya kalkanlar,
- Bu ülkenin yüzde bilmem kaçı müslüman diye kafaya takanlar

Hadi bunların kafasını oruç çarpmış. Gereksiz işlerle uğraşıyorlar. Ama ensar vakfı denen yerde ortaya çıkan pisliğe neden sessiz kalıyorlar?
Bir de saygıdan bahsedip atıp tutuyorlar. Kaç tane yavrumuzun hayatı karartıldı ama konu bir güzel kapatıldı. Biz yine İslamiyet düşmanlarına karşı savaş açalım.

Bu neyin kafası bilen var mı?

5|5
3|19

En İyi Kız Görüşü

• Evet hem de çok rahatsızım, arabistan a gitsinler kendileri gibi bir sürü zihniyette insan bulabilirler

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye tamamı ile ironik bir ülke, tepki gösterilmesi gereken şeyler halk tarafından tamamı ile göz ardı ediliyor, olmadık şeylere saldırı yapılıyor. Oruçluyum bana saygı göstermeyip karşımda içki içtiler adamı dövdüm deniliyor, birde bundan onur duyanlar var iyi olmuş diye... Yahu orucun anlamı nedir? Kendi nefsine hakim olmak değil mi? Demek ki sen kendi nefsine hakim olamıyorsun ki oruç tutmayan birini görünce yine kendi nefsini dizginlemek için karşındaki ne saldırıyorsun, ondan sonra insanın karşına geçip ben müslümanım heyo diyorsun? Bu nasıl müslümanlık mübarek?

Kadına birine tecavüz edilir, iyi olmuş denilir erkek haklı bulunur, sosyal medya da tecavüze uğrayana resmen o. ros... u damgası vurulur bazıları tarafından... Bu nasıl bir zihniyettir?

Bir kereden birşey olmaz diyenlere laf çıkmaz, sokakta öpüşen görüldüğü zaman ahlakımız bozuluyor denilir...

Bu ülkenin halkı hacı hoca kılıklı kişileri fazla dinlemeye başladı, doğrular yanlış, yanlış olan doğru olarak görülmeye başlandı, buna da yozlaşma denir, müslümanlık değil!
    http://i.hizliresim.com/AJ1L5L.jpg

0|2
    0|0
    • Sizin gibi insanların varlığını görünce bu yobaz takımının karşısında bir umut var diyorum.

• Artık azınlık durumundayız malesef... Adam kafasına bir tekke takıyor topluyor karşına yüzbinlerce insanı daha sonra saydırdıkça saydırıyor bizim millette bu adam çok mübarek deyip dinliyor, birilerinin maşası duruma geçtiklerinden haberleri yok... Türkiye'den artık umudum yok, tekke ve cemaatların halkı kutsal sayılan değerler üzerinden her şekilde sömürdüğü bir ülke durumda, kimsenin de dur dediği yok.

Malesef düşüncelerim bu yönde sayın graham, saygılar...

• Haklı olmadığınızı ya da bu gerçeği değiştirebileceğimizi umut ediyorum.
      Lakin bu kadar aptallık ve ahmaklık karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum.
      En azından yalnız değilim diye teselli buluyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır değilim.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 18

• Fikir yobazı hepsi, kendi iradesizliklerini ve nefis mücadelesinde yetersiz olmalarından mütevellit insanların tercihlerine ve yaşam biçimine ve yaşam tarzlarına müdahele ediyorlar.
    Kimse sen oruç tutuyorsun diye oruç tutmak zorunda değil ya da sen içki içiyorsun diye kimse sana tabi olmak zorunda degil.
    İnsan her ne yapıyor ise ne yaşıyor ise içki içen içmeyen sigara içen içmeyen, oruç tutan tutmayan.
    Üç aşağı beş yukarı hepsinin birbirinin yaşam alanına müdahale ettiğine şahit oldum.
    Bu zihniyette olan insanların hepsi fikir yobazı başka bir şey değil.

1|1
    0|0
    • İnsan her ne yapıyor ise ne yaşıyor ise başkasının tercihlerine saygılı olmalı ve müdahelede bulunmamalı şeriat isteyenleride şeriat gelsin diyenleride açıkcası samimi bulmuyorum.
      Farklı yaşamlara meyilli olmanın ve iradesizliklerini sonucu şeri bir yönetim istediklerini düşünüyorum.
      Kuran özü ile orda duruyor.
      Şeriata uygun yaşamak isteyen yaşayabilir.
      Ben yaşayabiliyorsam bir başkasıda yaşayabilir.
      Kuranı uygulamak bazılarına zor geldiği için insanları baskılamak istiyorlar.
      Bana göre bu iki yüzlülükten başka bir şey değil

• Aynen öyle hocam ya da kurtardıklarını zannetmiyorlar. Dine en büyük zararı kendileri veriyor farkında değiller.
      Kaş yapalım derken göz çıkarıyorlar.
      İşte o zihniyetten somut bir örnek

https://youtu.be/mSYVMbKpnbM

• Zannediyorlar olacaktı.

• Aslında söylenecek çok söz var..
    ancak söz olarak kalacak maalesef..
    Oruç kişinin kendisinin yaptıgı bir ibadet başkası oruç tutmuyo etmiyo diye eleştirmek kimseye düşmez
    kimse sanada saygı duymak degil
    dayanamıyorsan tutma oruç onları kıskanıyorsan sende tutma oruç öyle takıl ama degil mi
    madem bütün inanca ait insanlar özgürce yaşıyor ülkenin başındaki adam bunu diyor..
    o zaman sende onların özgürlüklerine saygı göstereceksin
    orucu kişi kendisi için tutuyor.. başkası için degil

0|3
    0|0
  • Bu bir "at kafası "diyerek kartopu uretimine basliyorum. hukumet dindar degil. zannedildigi gibi tarihi degerlerimize , orf adet ve gelenek goreneklerimizede sahip cikiyor degil. sadece bizim insanimizin "g. t kılı" olan kesimi , kendi dinini adam gibi bilmedigi icin , okumadigi icin, merak etmedigi icin, gereksiz seylerle vakit gecirdigi icin, arastirmaktan ziyade bu bilgileri atadan babadan veya sagdan soldan ogrendigi icin ve en kotusude bunlarin yeterli oldugunu dusundugu icin su an bunlari okuyor ve hatta belkide yasiyoruz. dige4 bir konu çok değerli makat kıllarına sormak istiyorum. Vatanı olmayanin dini olurmu? Bana birisi bunu hadisler ışığında anlatsın. ulan kereste sen daha adam akıllı Türk olamamışsın müslümanlıktan bu ulkenin dini ogelerinden yuzdelik cikartiyorsun? 2 kelam atsız bilmekle de olmuyor bu isler. bunlarin gecen 3 yilda multeci kabul ettigi suriyeli sozde din kardeslerimiz bu gun seks yapacak ve cogalacak folluk bilip bizim memleketimizdr 7 milyon nufusa ulastilar. ve adamlar parti acip bizim devletimizin basinda bizi yonetmeye soyunuyorlar. Kendi dillerinde egitim istiyorlar. durumun vehametinin farkindamisiniz acaba? neyse daha yazarim da muhtemelen benim dusuncelerim bu siteye ağır gelir abi. Cunku dusundukce cinnetin esigine geliyorum.

0|1
    0|0
  • Adamlar Anayasanın ilk 3 maddesini bile bilmiyor ki kalkıp burası islam ülkesi diyor :) Benim için gereksiz piyon o kişiler. Böyle tam yem diye kullanılıcak adam tipleri. Sahte bir ideolojiye çok kolay inandırılır. Çok kolay kafası karıştırılır. Hatta savunduğu islamı bile inkar eder hale çok kolay getirilecek elemanlar bunlar. Yakında biterler merak etmeyin. Her devir son bulur ;)

0|1
    0|0
    • Bu yaratıkların zeka seviyesi ancak amiplerle eş değerler. O yüzden size katılıyorum ama arkalarında onları yönlendiren zihniyet tam tersine çok zeki ki bu beni korkutuyor.
      93 Madımak. Aydınların öldürülmesi gibi daha bir çok kötü anı var tarihimizde. Bu tür olayları gittikçe kanıksıyoruz.

• Aynen öyle ama adam kimi kullanıp atsa. Görevi bırakan adama görüyor muyuz? Davası için makamdan vazgeçti diyorlar :) Yola çıktığı bütün adamları sattı adam :)

• #OruçTutmayanBiriyim.

Saygı Görgüsünden Mahrum İnsanlar Olayları Muhakkak Kendi Leyhlerine Çevirmeye Çalışırlar Zira Her Zaman Ucuz Bir İt Olarak Anılırlar.

Dostum Oruç Tutanda Kendisine Tutuyor, Tutmayanda. Bence O Olay Provake Edildi.

Ayrıca Milletin Oruç Tuttuğu Bir Yerde Sokakta İçki İçip Şarkı Söylemek Normal midir?

Geçen Sene Galata Kulesinin Önünde İçki İçip Şarkı Söyleyip Yoldan Geçenlere Saldırıda Bulundular Üstelik Kadınlı Erkekli Grup..

Netice İtibariyle Karşılıklı Saygılı Olmak Lazım.

0|0
    0|0
    • Ne olursa olsun dövmek ve fiziksel temas kabul edilemez. Kanunlara aykırı bir durum varsa (ki yok) ararsın 155'i gelir emniyet güçleri olaya müdahale ederler. Mekan basıp adam dövmek nedir? Herkes kendi adaletini dağıtacaksa bende bileyim ona göre kendi mesleğimi yapayım.

Ben oruç tutuyorum. Karşımda birisi yemek yediği zaman kendisi bilir diyorum. Benim orucum bana, onun yediği yemek ona ait. Beni ilgilendirmez. Sigara içtiği için tutamayanları da falakaya mı yatıralım. Böyle adalet mi olur.

Gelelim içki içen delikanlılara. Adamlar bir mekanda, kapalı ortamda içiyorlar. Gidip mekana çökmek, kendisini kurtlar vadisi figüranı sanmak hangi çağın zihniyeti.

Saygıyı birbirimizden önce kanunlara karşı kabullenmeliyiz. Türkiye'de herkes kanunsuz. Herkes kendi adaletini kendi uyguluyor.

Dediğim gibi, ben orucumu tutuyorum. Fakat içki içen insanlara bile karışmam. Bu tür misyonerlik tipi hareketler islamiyete zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. Gel de bunu barbarlara anlat.

• Hep anlattığım bir örnek var.
      Battlestar Galactica isminde bir dizi var. Uzayda geçen bir bilim kurgu. Askeri ekibin içerisinde Felix Gaeta isminde bir üst düzey subay kötü komutanının aldığı yanlış kararları doğru yolu bulma adına destekliyor. Bir an için kötü tarafa geçip yanlışın yanında olmayı seçiyor. Dizinin devamında o bir anlık hatası yüzünden işler karma karışık oluyor ve idam cezasına çarptırılıyor. Halbuki tek istediği en kısa yoldan insanları kurtarmaktı.

Eğer siz ve sizin gibiler de iyi niyetli hedefler için, doğruluk adına yanlış duygulardan, olumsuz düşüncelerden beslenirseniz kötü insanlardan ne farkınız kalır? Bizler doğru olmazsak, kılavuzumuzu kaybedip yanlış yollara girersek hedefe varsak bile bir anlamı olur mu?

Ben hiç bir şart altında dayak atılmasını onaylamıyorum. İdealist olmak gerekir. Pragmatik davranıp sonuç odaklı olursanız içten içe yönünüzü kaybedersiniz. Bu durum belki de en sakıncalı/korkutucu seçim.

• Cevap Veremeyeceğim. :)

• iyi yere değindir bu sözde dinarlar geneli akpli çıkıyor acaba tayyibin ensar vakfındaki tecavüzlerevakıf dışında bazı hocaları küçük çocuklara tecavüz ediyor niye buna ses etmediler kuran ayetinden pasta yapıp yediler kumar oynatıyolor teşvik ediliyor bu hemde devletin eliyle yapılıyor resmi kerhaneler açılıyor tayyip vergi aldıgı için o kerhanelere dokunmuyor acaba bunlara niye birşey demiyorlar bunları niye spoalamıyorlar dindarlıklarıda sahte

0|1
    0|0
    • Lütfen bunu her ortamda sık sık dile getirin. Çünkü bu kesim ısrarla bazı şeyleri meşru gösteriyor. Halk da bunu yutuyor. Onların yalanlarını halka göstermeliyiz ki bazı şeyler değişsin. Yoksa 45 çocuğun hayatının karartıldığı ortamda içki içen gençlere saldırılmasını mumla ararız.

• Bence içki içenlere saldıranların kafası içki içenlerden daha içkili gibi

0|1
    0|0
    • Bu yorum çok iyiydi.
      Hangisi daha çok kafayı bulmuştur ;
      a) Ramazan'da içki içenler
      b) Ramazan'da içki içenlere saldıranlar.

Bu soruyu siz buldunuz. Eğer sorarsanız beni de davet etmenizi rica ederim.

• teşekkürler, siz sorabilirsiniz sıkıntı yok

• Oruç kafası arkadaşım iyice yobazlaşdı bu adamlar 2 adım ilerisi taksimdi niye orada yapıldı gücü yetenlere saldırıyorlar koreli ağlayarak çekti gitti artık turist duasına çıkarlar ülke iyice dipe vurdu her alanda 0 ı çektik allah kitap diye ülkenin anasını s***ler daha neler olur acaba onu düşünmek lazım şeriatcılardan farkı yok bu müslüman kesmin

0|1
    0|0
  • bunları sınıra göndercen savaşşınlar o zaman görürüm onları çürük raporuyla koşarak geliyorlarmı çoluk çocuga koreliye saldırıyorlar çok büyük kahramanlık yaptılar

0|1
    0|0
  • Değilim. Başkalarının ibadetleri ve o boklu hayatları beni ilgilendirmiyor artık.

İsterlerse bütün cemaat çocuklarına tecavüz etsinler, isterlerse oruç tutan, tutmayan herkese saldırsalar. Umrumda değil. Zaten ne geliyorsa kafayı bunlara yormaktan geliyor. Bu tür eylemlere bulaşanlar da bu siyasetin içerisine beyinlerini yiyen kesim oluyor. Çözülemeyen ve belkide hiç çözülemeyecek olan bu olaylar üzerine kafa patlatmaya gerek yok. En azından ben böyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hangover kafasını yaşıyorlar hocam. Ciddi derecede midemi bulandırıyor o tip aptallar.

0|1
    0|0
  • Sırf ramazanda değil her zaman rahatsızım.

0|1
    0|0
  • Hocam, taktin sende ensara...

0|1
    0|0
    • Haksız mıyım?

Bu ülkede tren kazası oldu. Makinist suçlandı.
      Soma'da cinayet işlendi. Gömüldü gitti.
      Daha buna benzer çok örnek var.

Çocuklar bizim en kıymetli hazinemiz, geleceğimiz ve biz onları 3-5 tane sapığın eline teslim edip geleceklerini kararttık. Sanıyor musunuz ki o çocuklar hiç bir şey olmamış gibi hayatlarına devam edecekler. Ne olacaklar? Yaşadıkları travmayı atlatamadan hayata dahil olacaklar. Çok yazık.

Ortada böyle bir pislik varken biz kalkıp ramazanda kendi halinde içki içen çocukları dövüyoruz.
      Sonra kalkıp ne olacak bu toplumun hali diye de soruyoruz.
      Madımak'ta olanları hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor.

• Şu an ki sistemde bunun tek cozumu "toplu baskaldiridir", buda bu ulkeye buyuk zararlar verir, kafasini kaldiranin kafasini kopartiyorlar hocam.. Hıı dogru mu boyle asalak gibi yasamak tabiki dogru degil fakat sonuclarinida dusunmek gerek bazi seylerin.. Hayat, bir sinema sahnesi diildirki hep mutlu bitsin...

• Toplu başkaldırı ile şiddeti birbirinden ayırmak lazım. Hiç bir şekilde şiddeti savunmuyorum. Gandhi silahla mı kazandı Hindistan'ın özgürlüğünü? Ya da Mandela?
      Ayrıca siz hata yapanlardan daha büyük bir güçsünüz. Bu noktada eleştirim sadece iktidar partisine değil. Muhalefete, toplum kuruluşlarına, futbol kulüplerinden tutun da tecavüze uğrayan çocukları barındıran vakıflara kadar herkese.
      Geçen gün pide alıyordum. Adamın biri bütün pideleri mıncıkladı. Kadının biri de geldi itiraz etti. Adam küstah ve arsız çıktı. Ben de sustum. Nasıl olsa kadın konuşuyor ya. Ne gireceğim topa. Ama işte öyle değil. Ben sustum ve hata ettim. O kadın çekti gitti. Halbuki siz sustukça, ben göz yumdukça yapanın yanına kar kalıyor.
      Yapacak çok şey var. Yeter ki siz niyet edin bir kere.

• Halk cahil...
    Tr iyi olması için 70 öncesi doğanlar ölmeli 90% kısmı.

1|0
    0|0
  • Haklısın ama gerçekler bunlar

0|0
    0|0
  • herkes kendi dinine baksın , başkası ile ilgilenmesin

0|0
    0|0
  • Müslüman ama nasıl Müslüman? Şöyle ki; Herkes kendine Müslüman maalesef :/

0|0
    0|0
  • 2 tane kendini bilmez yanlış bişey yaptı diye, bunu tüm müslümanlara ve o mübarek ramazan ayına maal etmek çok yanlış.

0|0
    0|0
    • Lütfen sorumu tekrar okuyun. Dine karşı bir laf etmedim. Sadece kişileri eleştiriyorum.
      Kaldı ki onlara tepki göstermeyenler, suçluların dışarıda gezmesine göz yumanlar da suçlular kadar suçludurlar. 45 Çocuğun hayatı kayıyor ama pardon, dine laf gelmesin.

Yükleniyor...