Kızlar neden başörtü takıyor anlamıyorum acaba biz erkeklerin kızların saçına bakınca zevk mi aldığımızı zannediyorlar?

kızlar neden başörtü takıyor anlamıyorum acaba biz erkeklerin kızların saçına bakınca zevk mi aldığımızı zannediyorlar

0|0
11|1

En İyi Kız Görüşü

• Saç kadını güzelleştirir de diyebiliriz farklı bir bakış açısı olarak kadının yüzü, elleri ve ayakları klasik bilekler sınırdır serbesttir.

Eş adayı bakarken teninin rengi için elleri kafidir der ayrıyetten saç güzelliğini araştırın da denilebilir saç önemli şahsen ben de kel istemem anlatabildim umarım.

Kapalı kızlar ben de mesela örtünürüz örtünmeyiz kime ne?

Allah örtün demiş Allah ile kul arasında durum. Şimdi detaylarına girmeyeceğim bu konu yeri değil de rahat bırakın insanları bir.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yok inançları için takıyorlar sözde inanıp araştırmadan uygulayan tayfa oluyorlar genelde. Tanrı emretmedi lakin onlar etti diye ısrar ediyor 😆 malum ayette "Göğüslerinizi örtün diyor" sen başörtüsü ile göğsünü nasıl örteceksin 😆😆😆 İslam gelmeden önce ve etkin olmadığı dönemde kadınlar değersizdi. Ulu orta çıplak gezdirilirdi. Malum bölge hariç. Göğüsler komple açıktı. Cinsel arzuları tetikleyen en büyük etken göğüsler olduğundan tanrı örtmelerini emretti. Bunlarda çarpıta çarpıta başa geçirdiler 😆

0|1
    0|0
    • @Asdfghadibe Değiştirme yok zaten ayet dönemine göre uyuyor buda zaten Kuranın bir mucizesi. Dönemine göre hareket etmen gerekiyor. Süslerini gizlesinler budur zaten süs de kime göre neye göre süs? Toplumun genel yapısına göre.

• bak @Asdfghadibe kendi ağzınla diyorsun islamdan önce mekkede herkes kapalıymış putperetler dahil dışarıda çünkü kumluk alan olduğu için kapatma ihtiyacı duyuyorlarmış herkes peçe örtüyormuş yani muhammedin zamanında başörtü moda ya da başörtülü öğretilmiş olduğu için muhammed kuranı yazarken kızlar başörtü taksın demiştir

Kızlar Ne Diyor 10

• Tesettür sadece başörtüsü değildir, bir bütündür. Yani dar vucüdünü belli eden şeyler giymemek, eller yüz vr ayaklar hariç gizlemek hepsi tesettürdür. Bazıları sadece başörtü takmakla tesettür olduğunu zannediyor ama onlarda yine bir mesaj vermiş oluyor etrafa bak ben dinime bağlıyım diye.

0|0
    0|0
  • Allahın emri ve bundan sanane sen kendi çevrene bak biz başkalarına niye takmıyo demiyorsak başka insanlarında bize niye başartü takıyor deme hakkı yok kendinizi ilgilendiren şeylerle uğraşın

0|0
    0|0
    • e tamam da allah niye emrediyor saçınıza biz erkekler zevk mi alıyoruz?

• bazı sorularda görüyorum işte erkekler bir kızın saçları yumuşak olmalı güzel kokmalı falan yazıyolar seni bilmem ama gördüm böyle insanlar ve Allah bizi bizden daha iyi tanıdığına göre en iyisini o bilir

• Senin düşünce Yapına... 😀

0|0
    0|0
  • saçlar kadın güzel yapar ilgi çeker kadın gibi göster hemde biz söz sacim iz göstermek zorunda miyiz ya sizanane

0|0
    0|0
  • Dinleri gereği

0|0
    0|0
  • Ne alaka ya

0|0
    0|0
    • e kızın saçından zevk almıyorsan saçını neden gizliyor?

• Kapanmak kişinin kendiyle ilgili böyle saçma bir dusunce mi olur. Siz zevk almaya bahane aryosunuz saçla zevk ne alaka ya biz kızlar niye bunu istediğimiz için kapanmayalim mantıklı mı sence bu?

• Ayet oldugu icin

0|0
    0|0
  • Hayır. Bir kadının güzelliğinin 1/3 ü saçından gelir. Bu yüzden dinimizde kadının kapanması farzdır.

0|0
    0|0
  • Hey Allah'ım ya
    Dinin emri bu olduğu için olabilir mi azcık kafa calistirmak lazim tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Çünkü bir kızın saçının görünmesi haram 👍 yani cidden bu sorunun cevabını bilmediğin için mi sordun

0|0
    0|0
    • ama neden haram zevk mi alıyoruz?

• ''Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç.

Bence bu yeterli sorun için

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...