Neden et yiyorsunuz?

Arkadaslar bence et yemek ve hayvansal gida tuketmek caniliktir. Soyle diyeyim. Insanlar et olmadanda yasayabilir. Et veya hayvansal gidalara vucudunuzun ihtiyaci yok. Ben kendimi bildim bileli veganim ve herhangi bir saglik sorunu yasamadim. Yani insanlar eti zevk icin yiyor ve buda demekki hayvanlar sizin zevkiniz icin oluyor. Et yiyen biriyle hayvana veya insana tecavuz eden biri arasinda benim icin fark yok. Ikiside zevki icin birine zarar veriyor. Bazi kisilerde diyorki inekler danalari falan allah onlari yiyelim diye yaratti. Bence bu yanlis hayvanlar kullanmamiz ucin yaratilmis kaynaklar degildir. Bu tamamen insanlarin en ustun canli oldugu dusunmelerinden egolarindan kaynakli bur dusunce ben boyle dusunmuyorum. Ayrica insan en uatun canlida degil benim icin insanla kopek arasinda fark yok.
Peki sebzeler de canli degilmi. Ewt canli ama onlarin sinir sistemi yok. Aci hissetmiyorlar. ve illa birsey yemek zorundayiz. Sahsen ben Aci hisseden bir hayvani oldurmek yerine aci hissetmeyen bitkiyi oldurmeyi tercih ederim yemek icin.
Bunlar benim vegan olma sebeplerim sahsen ben danalari inekleri tavuklari vs vs olu bir bicimde tabagimda gormek yerine onlari cayirlarda kosarken mutlu bir bicimde gormek istiyorum. Hayvansalcurune gelirsek sut peynir vs. Bu laricyemekte yanlis hergun milyonlarca inege daha fazla sut versin diye tecavuz ediliyor. m ve Yavrularindan ayiriyorlar. Bu sadece hayvansal gida tuketmeme seveplerimden bir ornek.
Arkadaslar sadede gelirsek sizi veganliga davet ediyorum. Bir kisiyi bile vegan yaparsam ne mutlu bana.1 hayvani bile olmekten kurtarirsak ne mutlu bize.
Soruya gelirsek bu anlattigim duruma ragmen hala et neden yiyorsunuz. Etobur kisilerin kafa yalisini merak ettigim icin bu soruyu sordum.
Hangi hastalikli dusunce bir hayvani yerki

0|0

Kızlar Ne Diyor 7

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor...