Neden et yiyorsunuz?

Arkadaslar bence et yemek ve hayvansal gida tuketmek caniliktir. Soyle diyeyim. Insanlar et olmadanda yasayabilir. Et veya hayvansal gidalara vucudunuzun ihtiyaci yok. Ben kendimi bildim bileli veganim ve herhangi bir saglik sorunu yasamadim. Yani insanlar eti zevk icin yiyor ve buda demekki hayvanlar sizin zevkiniz icin oluyor. Et yiyen biriyle hayvana veya insana tecavuz eden biri arasinda benim icin fark yok. Ikiside zevki icin birine zarar veriyor. Bazi kisilerde diyorki inekler danalari falan allah onlari yiyelim diye yaratti. Bence bu yanlis hayvanlar kullanmamiz ucin yaratilmis kaynaklar degildir. Bu tamamen insanlarin en ustun canli oldugu dusunmelerinden egolarindan kaynakli bur dusunce ben boyle dusunmuyorum. Ayrica insan en uatun canlida degil benim icin insanla kopek arasinda fark yok.
Peki sebzeler de canli degilmi. Ewt canli ama onlarin sinir sistemi yok. Aci hissetmiyorlar. ve illa birsey yemek zorundayiz. Sahsen ben Aci hisseden bir hayvani oldurmek yerine aci hissetmeyen bitkiyi oldurmeyi tercih ederim yemek icin.
Bunlar benim vegan olma sebeplerim sahsen ben danalari inekleri tavuklari vs vs olu bir bicimde tabagimda gormek yerine onlari cayirlarda kosarken mutlu bir bicimde gormek istiyorum. Hayvansalcurune gelirsek sut peynir vs. Bu laricyemekte yanlis hergun milyonlarca inege daha fazla sut versin diye tecavuz ediliyor. m ve Yavrularindan ayiriyorlar. Bu sadece hayvansal gida tuketmeme seveplerimden bir ornek.
Arkadaslar sadede gelirsek sizi veganliga davet ediyorum. Bir kisiyi bile vegan yaparsam ne mutlu bana.1 hayvani bile olmekten kurtarirsak ne mutlu bize.
Soruya gelirsek bu anlattigim duruma ragmen hala et neden yiyorsunuz. Etobur kisilerin kafa yalisini merak ettigim icin bu soruyu sordum.
Hangi hastalikli dusunce bir hayvani yerki

0|0
8|14

En İyi Kız Görüşü

• Hangi hastalıklı bir düşünce bu saçma sapan şeyi yazar ve ciddi ciddi veganlığa davet eder? .

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Doğada serbest gezseler sanki okuyup alim olacaklar. İki metre ötede zaten avlanacaklar ne diye heba edeyim? Saçma sapan otlara kafayı gömme evet zevk için ama aynı zamanda besin değerleri için. Otlardan sıkılınca ete geçmek gerekiyor aynı şekilde eti çok yersen ota. Denge için ortak yürütmek lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Siz haşa Yaradan'dan daha mı iyi biliyorsunuz ! Başka sözüm yok saygı duyarım vejeteryan olmanıza

0|0
    0|0
  • Kısa kes ya ikinci cumleden itibaren sacmalik baslamis. Bitki de canlı o zaman canlı yiyen canidir hadi bakalim

0|0
    0|0
    • Bitkilerin sinir sistemi yok. Aci hissetmiyorlar

• Et yemeyenlerin daha kisa omurlu olduklarini bir arastir netten. Ottaki proteinle etteki protein ayni degil. Cani olmak cahillikten daha guzel be yiyin gencler

• Etsiz yaşayamam ben sebze yemiyorum açlıktan ölürüm kesin

0|0
    0|0
  • cunku seviyorum

0|0
    0|0
    • Sen eti seviyorsun diye hayvanlar olmek zorundami. Empati yapin biraz

• Hayvanlardan yararlanabilcegimizi kuran da söylüyor

0|0
    0|0
  • Kitabımız da helal diyorsa yiyin diyorsa yeriz. Cok gördük bin viginim it yimiyieim diyenleri

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• Hastalıklı bir fikir görüyorum ileride...
    Tamamen veganlık yahu tamamen bitkisel ürünlere dayanan beslenme şekillerinin ne denli dezavantajları var biliyor musun sen; asıl buna davet etmen bir absürdlük örneği.

0|0
    0|0
  • Rus erkekleri çok et ürünü tüketiyor ve nasıl cüsseleri var görüyorsun, et yemezsen cılız kalırsın.

0|0
    0|0
  • Et yeme saygı duyuyorum ama et yiyenlere de ağır ithamda bulunma lütfen saygı duy!!!

0|0
    0|0
  • Senin beynin bu kadar çalışıyor yorma kendini.

0|0
    0|0
  • Ne anlatıyorsun olm sen hayvansal gida tuketmek caniliktirden sonrasını okumadım ama yemiyorsan yeme ama saygı duy sonuçta adana kebabı diye bir gerçek var.

0|0
    0|0
  • senin gibilerin gözünde caniyim kusura bakma hatta geçen cumartesi 150 büyük baş hayvan kesiminden kalma yorgunluğumla yazıyorum bunu sana... İnsanların ne yiyip ne içtiğinden sizene?

0|0
    0|0
    • Bizenemi o hayvanlar oluyor diyorum oluyor. Sizin zevkleriniz icin

• O bir canli kimsenin mali degil.
      Oldurmeye hakkin yok.
      Benzeteme yapicam ama Oglunu olduren bir babada benim oglum sizene dese mesela onun hakkinda dusunurdunuz

• Senin gözünle benim gözüm aynı değil. Hayvanla insanı aynı kefeye koyuyorsun sen ben ise farklı kefelere. Sabahtan akşama kadar çalışıp parasıyla alıcam ben hayvanı ama benim malım olmıcak. Bu lafları köylere gidin çiftliklerde anlatın burda yazdığın dille. Bakalım cümlenin sonunu getirebilcek misiniz. Hastalıklı düşünceymiş tövbe est...

• Et veya hayvansal gidalara vucudunuzun ihtiyaci yok mu?

Nerenin cahilisin sen?

0|1
    0|0
    • Ete ihtiyaci yok vucudun. Etten alacagin tek yararli sey proteindir. Onuda bitkilerden alabilirsin mesela mantar ben protein ihtiyacimi mantardan karsiliyorum.

• Et de ki protein miktarı ile ot da ki protein miktarı asla aynı ayarda olmaz kaldı ki ben Vücud geliştirme sporu ile ilgileniyorum aldığım besinlerin çoğunluğu hayvansal gıdalara bağlı

• et, süt, yumurta, tereyağı.. asla vazgeçmeyeceğim.
    bana hizmet için yaratıldılar.

0|0
    0|0
  • Son araştırmalarda bitkilerinde duyguları olduğu ortaya çıkmıştır sende canisin

0|0
    0|0
  • Malmisinya hayvanlar yenmek için vardır :D

0|0
    0|0
  • Bitkilerde canli onlarida yeme o zaman?

Protein alamazsan kilcik gibi kalirsin birader sürrrr danalar kuzular

0|0
    0|0
    • Birkilerin sinir sitemi yok aci hissetmiyorlar. soruda zaten buna degindim.
      Ayrica proteini etsizde alabilirisn mesela mantarda acayil protein var.

• Aci hissetmese bile sonucta canli. o zaman uyusturalim bir hayvani oyle keselim o zaman kabul mu alla alla

• 0|1
    0|0
  • Ne alaka ya? Et tüketmek caniliktir falan kafan mı iyi senin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...