Oruç tutan "bazı" insanların tutmayan insanlara karşı gösterdiği sözlü şiddete tanık oldunuz mu?

Bilindiği gibi ramazan ayindayiz. Bu ay kutsal veya mubarek sayilan bir aydır. Bazi oruc tutan insanlarin tutmayanlara karsi "ne bicim insanlar, suraya bak cafeler dolu, bunlar insan degil, saygisizlar" gibi ifadeleri cok duyuyorum. Bende oruc tutuyorum. Ama tutmayanlarla ilgilenmiyorum cunku BANANE, SIZENE. Ben kendi ibadetime bakiyorum. Tutmayan belki hasta belki kanser belki müslüman bile degil. Senin gozunun onunde mi yiyip iciyor? Adam almis cayini cafede oturuyor yav sanane? Bir tek ben mi kizmiyorum bu duruma ya lutfen bu kadar sığ görüşlü olmayin. Herkes kendinden sorumlu tutan tutar tutmayan tutmaz. Keske mide orucu gibi agiz orucuda tutulsa kufur edilmese dedikodu orucu yalan orucu asagilama rencide etme orucuda tutulsa. Sadece "aç" kalinilmasa da bunada dikkat edilse..

1|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durum çoğumuzu rahatsız ediyor. Geçen seneler hep tuttum ve çevremde olan kişiler tarafından sürekli taciz edildi. Bazıları orucumu bozmak için yapmadıklarını bırakmadılar. Diğer kısım da sürekli baskı uygulama çabasındadırlar. İşte namaz kıl, aman orucunu kaçırma filan diye. Ve gözlemim şu. Çoğu ibadet ediyor fakat ne için ettiklerini bilmiyorlar. İbadet ettikleri halde sürekli yüzsüzlük içinde. Ve ister istemez şu beni düşündürüyor. Yani bu ne, neden ibadet ediyorlar ki, eğer bunun bir tesiri yoksa.
    Müslüman olmayan kışıma baktığımızda, herkes kendi hayatı ile ilgileniyor, kimse kimseyi ne yargılıyor, ne de dışlıyor. Bu sene herkese inan oruç tutmuyorum.
    Eğer ki ibadet ediyorsan, bunun neden yapıldığını araştır ve öyle olmaya çalış prinsibindeyim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olmadım hiç. Kendimde oruç tutuyorum, kimseye saygısızlığım olmadı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bir kere ben oruçlu iken birinin benim karşımda yemek yeyip, su içmesi benim daha çok hoşuma gider. Bundan zevk duyarım. :)

1|0
    0|0
  • Bizzat ben yaptım bu tacizi. Burasi müslüman ülke ve saygi duyacaksin. Yoksa önce kötek sonra sınırdışı.

0|0
    0|0
  • Olduk illa ki

0|0
    0|0
  • Cafelerin onunden gecmesinler yeter

0|0
    0|0
  • Ya her yıl bunu tartışıyorsunuz. Burası Türkiye garip gelmesin artık bunlar...

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • E bundan sanane

0|0
    0|0
    • Tanik oldugum bir seyi paylaşıyorum. Bundan da sanane? Cevap verme zorunlulugun yok.

• Eskiden kaptılıyordu çadırla

• Tamam onlar saygısız anladık orasını ama bu saygısızlara hakaret, linç girişiminde bulunanlar da yobaz değiller mi? Tamam oruç tutuyor olabilirsin güzel fakat nefsine hakim olamıyorsan tutma? Tutmayanlar senin yolunu çevirip önüne durup ağzını şapurdatarak yemiyor ki? Bakma o tarafa ya da geçme o sokaktan? Herkesin mezarı ayrı diyoruz ama dediğimizle yaptığımızın alakası bile yok.

0|1
    0|0
  • Cehalet.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben kendi ibadetime bakıyorum bu da sorulucak senden neden? Kırıcı olmadan guzel bir dille söylemen lazım ki eğer yaparlarsa kendilerine evet sma uyarılması gerekir , assagılamak bizim ne haddimize okadar aç kalıyoruz ama nakalım rabbim kabul edicekmi😞 dert etmeyin

0|0
    0|0
  • Nice olayları duyuyoruz kapalı mekanı basıp içki içenleri darp edenler falan. Herkesin ibadeti inancı kendine bunu bir anlatamadık milletimize.

0|0
    0|0
  • Helal olsun kiz sana katiliyorum herkes kendinden sorumludur

0|0
    0|0
  • Normalde hep oruç tutarım ama mecburiyetten dolayı tutamadığım bir gün yaşlı bir teyzenin eleştirilerine maruz kalmıştım, mutfakta gizlice su içtiğimde yakalanarak 😃 sinirlerim bozulmuştu ve ister istemez terslemiştim

0|0
    0|0
  • ben tutmuyorum çevremden olmasa bile tanımadığım insanlar cık cıklıyo bakışlarıyla sövüyolar Allahın bir emrini yapıp saygı göstermey hala öğrenememek

0|0
    0|0
  • Ya isteyen tutar isteyen tutmaz başkalarının derdi insanları ne çok geriyor şu kodumun ülkesinde

1|0
    0|0
  • Hiç öyle yobaz birine denk gelmedim

0|0
    0|0
  • Ablam anneme satasmisti. hLbuki kadın şeker hastası ondan yasak tutmasi

0|0
    0|0
  • Oluyor oyle tipler gereksiz elestiriyorlar herkes kendi onunden yese sorun olnayacak

0|0
    0|0
  • Oruç tutmayan birisi olarak söylediklerini çok takdir ettim. Oruç tutanların başımın üzerinde yeri var allah kabul etsin. Böyle birbirimize karşı hep anlayışını olmak dileğiyle.

0|0
    0|0
Yükleniyor...