Evi boşaltırken ev arkadaşına kira verilir mi?

merhabalar. ben hemşireyim bitlise atandım 4 senedir burada çalışıyorum. bu yaz tayinim çıkacak ve evi tamamen boşaltacağım. ev arkadaşlarım (3 kişiyiz) benden önümüzdeki ayların da kirasını istiyor. yani bu ay ile birlikte 3 kira. siz ev boşaltırken ne yapıyorsunuz. vermesem hakka girmiş olur muyum

0|0
1030

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaş dediklerinin karakterini bu sayede anlamış oldun, kullanmadığın bir evin ya da odanın bedelini istemek hangi adalete sığar?
    İstedikleri parayı ver ama bunun doğru olmadığını söylemeyi de unutma. Bin lira ile batmazsın, sülalene yetecek bir mebla da değil.

0|0
    0|0
    • bende öyle yapayım dedim. parayı eve koyup çıkarken helal etmiyorum diyecektm. ama hastaneden arkadaşlar saçmalama dedi

• değişik bir yaklaşım beğendim. mesele tabiki para değil kızlara da dedim zten gerçekten vermem gerektiğini düşünsem direk çıkarır verirdim siz söylemeden. hatta tamam ben vereyim ama bu sefer de siz benim hakkıma girmeyecek misinz dedm birsey demediler

• Bu seferde siz benim hakkıma girmeyecekmisiniz? (Ve bir sessizlik...)
      Bu sessizlik haklı olduğunu bilipte "haklısın" diyememenin sonucu oluşur. Yani onlar şu an vicdanlarına karşı bir direniş göstermeye çalışıyorlar, kısa süreli susturmaları mümkün tabi vicdanı ancak ilerleyen zamanda kafese tıkılmış yabani bir hayvan gibi içine pençelerini geçirmeye başlar. Pişmanlık duyacaklar yani, payına düşeni ver. Uzun sürmeyecek yaptığı yanlışı anlamaları...

En İyi Kız Görüşü

• Oturmadıgın evin kirasınımı

0|0
    0|0
    • evet :(

• hayır. biz girerken emlakçıyla gerekli prosedürü imzalayıp girdik. hatta ben daha erken çıkıcaktm ama olmadı önümüüzdeki ay çıkacağım

• Gönüllerini kırma ama kirayıda ödeme

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• Başta belirli bir tarih belirlediyseniz elbet vermen gerekir. Sen evde kalsaydın o 2 arkadaşın biz gidiyoruz deseydi tüm kirayı ödemeyi kabul edecek miydin her ay?

0|0
    0|0
    • başta tarrih belirlemedk. zaten uzun zamandır aynı evdeyiz. benim ne zaman çıkacağımı da biliyorlardı.

• Ani çıkış değilse tabi ki ödemene gerek yok. Yani dediysen 2016da mayıs haziran gibi çıkacağım diye ve onlar da bunu bilerek seninle eve çıktıysa ödemen gerekmiyor.

• hatta ben geçen sene çıkacaktım ama tayinim çıkmadı. bu sene kesin çıkıyorum ve asla ani bir çıkış değil

• hep birlikte boşaltsanız ev sahibi kalan kiraları isteyebilir hakkı var ama arkadaşların oturmaya devam ederken bu kira paylarını istemeleri saçma.

0|0
    0|0
  • Kullandığın kadarını vermelisin... ama önceden anlaşma var ise bilemeyiz nasıl karar aldınız bunları bilmek lazım..

0|0
    0|0
  • vermemen gerekmiyor mu

0|0
    0|0
  • Simdi sen 3 ay daha kalacam diyip cikiyosan isteseler normal de ama oyle bisey demediysen zaten cikacağin onceden belli ve konusmussan gelecek ayi versen yeterli ama madem atandin 2 ayini ver yazik belki durumlari kaldirmiyodur

0|0
    0|0
    • hayır öyle bir şey demedim. aksine çıkış yapacağım tarih belliydi. onlar da atanmş senelerdiir çalışıyor. acıyarak vermek doğru mu ki

• bencede. ekim 8e kadar olan kirayı vereceğim. biraz iyiniyetliyim ben hatta sinirlendim vereyim dedim ama iş arkadaşlarım engel oldu. yine de kararsız kaldm

• Verme sakin seni resmen enayi yerine koyuyolar yardima muhtac olsalar ver ki ben de verirdim ama bu firsatcilik asla verme sazan gibi olursun

• Oturduğun ayın kirası hatta, oturduğun, eşyalarını aldığın güne kadarki kirayı versen yeter

0|0
    0|0
  • Kaldigin sure boyunca kirani odersin eger evde yasamiyorsan ve cikisini yaptiysan odemen mantiksiz. Yasamadigin bir yere neden para odeyesin ki?

0|0
    0|0
  • O os karşılık cnku kalori olayi var nasl yapyrz basndan blmiyrum. Ve hadi onu geçtim durmna iyysen zaten 3kisi kalyonuz örnek verym 750 ytl olsa payna dsen 350 ver derim hem laf sz olmasn arkndan hemde icnde raht olur ve onlar senn hakkini yemis olsun boşver derim

0|0
    0|0
    • 3 aylık kira 950 tl yapıyor. ben parasını geçtim vermek sıkıntı değil para dediğn yerine gelir ama ben temmuz 2 de evden çıkacağım ekimin 8ine kadar olan kirayı ödemek tuhaf gibi ya

• valla bir yanım öyle diyor bir yanım da salaklık etmen bırak zaten bu durumdan sonra biir daha da görüşmeyeceksin diyor

• Maddi olrakn sıkıntın yoksa basmin gozmun sadaksi olsun de gec

• Şuanki ayınkini verebilirsin, ama ilerisini vermemen gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Verilmez

0|0
    0|0
  • Hayir ne alaka

0|0
    0|0
  • çıkacağın güne kadar olan kiranı ödemez isen evet hakka girmiş olursun

0|0
    0|0
    • bu ayın kirasını çoktan ödedim temmuzun 8 inde hakkım bitiyor.. ama ileriki ayları da istiyorlar yaz bitene kadar

• dimi. insnlar bir tuhaf ya :/

• evet bir tuhaflar

• alakasi yok vermeyceksin tabiki

0|0
    0|0
  • Şimdi evi tamemen boşaltıcam diyosan evdeki tüm eşyaalr sana mı ait? Beraber kalırken ne şartlarda konuştunuz, bunların sorun olmamaası lazım yakın arkadaşsanız..

0|0
    0|0
    • hayır kendi odam yani şahsi eşyalarım kalmayacak. hatta ev eşyalarını ortak almıştık ama ben gidiyorum şunu alayım bunu alayım diye düşünmedm hiç. para da talep etmedim

• Bir kiranın lafınımı yapıyolar şimdi? Ben aranızdaki muhabbeti bilmediğim için ve o kişileri tanımadığım için bir şey diyemiyorum. Ben olsam ve çok yakın arkadaşlarım olsalar paranın lafını etmem öderim. Ama inadına yapıyolarsa bende inatlaşırım vermem. Ama oturduğun zamanın parasını ver çık. Kalmadığın zamanlar seni ilgilendirmez. böyle bir durum biliyorum o durumda kalmasın onlarda, iki taraflı da empati yapmak lazım

• ya ben onları anlıyorum tabiki. bende bana külfet olsun istemezdim ama herkes de hak ettiğini vermeli hak etmediğini vermemeli. benim hastaneden arkadaşım 2 kişilerdi onunda ev ark şı çıktı şimdi kirayı tek başına ödedi ve bunun lafını yapmadı. başka arkadaşlarımda aynı durumdayken ya ev arkadaşı arıyor ya da başka birinin evine çıkıyor kira fazla gelirse. ben anlayamadım bu durumu

• neden geçsin ki sen boşaltıryorsun orayı

0|0
    0|0
  • evet hakka girmiş olursun

0|0
    0|0
  • Evi boşalttığın tarihe kadar ödersin...

0|0
    0|0
  • vemelisin bence. sana güvenip eve çıkıyorlar. ya da yerine birini bul

0|0
    0|0
    • ama benim çıkacağımı 1 senedir biliyorlar. atama döneminde çıkacağım bilinen bir şeydi

• kaldığın güne kadar gün hesabı yap öde. kalmadığının parasını niye ödeyeceksin saçmalık. tam bir ay dolduysa kalan günleri hesapla çıktığın güne kadar o kadar.

0|0
    0|0
  • aslinda onlar vermesi gerekior depozit vermediniz mi

0|0
    0|0
    • evet verdik. 1000 tl verdik

• ben isteyememki :( çokta sorun değil zaten ya aklıma bile gelmemişti

• Sen isteyemesin ama onlar 3 Kira isteiyebiliyor

• Erkekler Devam
    9

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Sen oturmayacaksan niye kira ödeyesin?

0|0
    0|0
    • aynen ya. ama hak iddia ettiler çok şaşırdm bende

• Ne alaka ya seni kekliyolar resmen. Oturmayacağın günlerin parasını neden veriyorsun asıl verirsen onlar senin hakkına girmiş olur? Akıllılık yapıyorlar akıllarınca

0|0
    0|0
    • evet :( çok üzüldüm şahsen

• Oturmayacagin evin kirasi verilmez.

0|0
    0|0
  • verme bence sonucta sen oturmuycan artık

0|0
    0|0
  • Vermek zorundasın

0|0
    0|0
  • Oturmadigin zaman için neden kira veresin ki hakka giren onlar sen değilsin.

0|0
    0|0
    • evi boşaltınca ev sahibine nasıl vermiyorsan artık bu da öyle bence. ama para gelsinde nerden gelirse gelsn

• Ev sahibiyle gorus verme

0|0
    0|0
  • çıkacağın tarihten sonrasını vermemen gerek sonuçta o evde kalmayacaksın

0|0
    0|0
  • Senet sözleşme var mı ortada?

0|0
    0|0
    • hayır

• O zaman hiç bir hak idaa edemezler. Kaldığın süre kadarını ver ve çık. Seni dolandırmaya çalışıolar

Yükleniyor...