Golden retriver yavrusu nasıldır?

Arkadaşlar golden retriver yavrusu hediye geldi bir arkadasimdan eğitimleri basitmidir ben egitebilirmiyim yoksa ozel bir egitim almasi gerekirmi bide cok huysuzluk yapsrlarmi yardimci olursaniz sevinirim saygılar...

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Tuvalet eğitimi sabır gerektiren bir iş. Yerlere yaptığında ona vurma veya yüksek seste bağırma. Bir hareket belirle kendine istemediğin şeyleri yaptığında örneğin yanlış yere tuvaletini yaptığında oyle cevap ver hayır diye biraz sesini yükselt tuvaletini yapması gereken yere koy evet komutunu ver. Yerleri koklamaya başlayınca bil ki genelde tuvaleti gelmiş demektir anında tuvaletini yapması gerek yere kaldırıp koy. Sana tavsiyem örneğin gazeteye çişini yaptı ya direk o çişi çöpe atma üzerine bir tane gazete koy o zamanla çişin kokusuna gidip işedikçe tuvaletinin nerede yapması gerektiğini anlayacak. Bu bende 1 hafta sürmüştü yine altina kaçırdığı zamanlar oluyordu tabii ama genelde nerede yapması gerektiğine alışmaya başlamıştı. Daha bebek oldukları için yaş mama yerler kuru mama vermeye sakın kalkışma. Yaş mamayı da hafif ılık suyla karıştırıp ezmen gerek ancak ezilmiş haliyle yiyebilirler. Onun dışında tuvaletini doğru yere yapmaya başladıkça ödül olarak her zamankinden daha çok sevip aferin komutunu verebilirsin. Şimdi hepsinden önce ilk işin veterinere gidip muayene ettirilmesi. İlk aylar biraz sana masraf çıkartabilir ama 1 yaşına geldiğinde rahatlayacaksın, unutma aşı çok önemli. Bir de kaç aylık? Bebeklerin belli bir yaşa kadar dışarı çıkartılmaması önemlidir henüz aşıları tamamlanmadığı için hastalık kapma oranı çok yüksektir. Başka soracağınız bir soru olursa yardımcı olurum.

0|1
    0|0
    • 40 gunluk su anda yarin veterinere goturucem zaten he bide sanirim tuvaleti gelin mizikliyor yeni fark ettim

• çok kolay egitebilirsin hiçbir zorlukları da olmaz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• başta tatlı olup ilerleyen zamanlar da dikkat ister

0|0
    0|0
Yükleniyor...