Kapat

Benim gibi babası hayatta olmayanlar var mı aramızda, bugünü nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz? 😢

Günaydin✋😞Benim gibi babası hayatta olmayanlar var mı aramızda😔😳, bugünü nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz😢?

Bu babamsız geçirdiğim dördüncü yılım, kadar özlem doluyum ki her sn her dakika aklımdasın. Canım babam nur içinde yat.

Başta canım babam olmak üzere, tüm şehit babaların babalar günü kutlu olsun. Benim gibi babası hayatta olmayanlar, bugünü nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz? Çok zor dimi her yerde babalar günü kutlanırken "keşke benimde babam yanımda olsaydı demek" ona sımsıkı sarılıp "iyi ki varsın" diyememek.. Babası yanında olanlara da şunu soylemek istiyorum. "Şimdi koklayın öpün babanızı hala teni sıcakken, hala gözlerinize bakarken. Çünkü gittiği zaman çok canınız yanacak.😳😳😢 Nurlar içinde uyuyun... #babalargunukutluolsun

Güncellemeler:
Bu arada bugün için benim planımda önce evde sonra mezarlıkta dua etmek.. Bol bol okumak.. Sonra eve gelip uyumak😞😔

15|16
58|88

En İyi Erkek Görüşü

• Günaydın..
    Belki bir şekilde duyuyordur, babalar günü kutlu olsun babanın, teşekkür etmek isterdim ona böyle bir kız büyütmüş.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 87

• Dua et be! Hiç değilse gömecek bir baban vardı.
    Ya ben ne yapayım?
    Sokakta rastladığım bütün adamlara:
    “Acaba babam bu muydu?” diye bakar dururdum.
    Canım Kardeşim / 1973

5|1
    0|0
    • Ben zaten dua ediyorm. Vede her halime sükrediyorm. Allah sanada sabir versin.

• Bu ne gereksiz bir yorum. Kız babasını kaybetmiş ve burda duygularını paylaşmış sizde bir hikaye yadar romandan alıntı yapıyorsunuz içi çok rahatlamıştır o arkadaşın!!!

• @okbyes bu yorumu beyle malesef hic yildizimiz barisik degil. Her yorumda tersler boyle.

• Benim için önemsiz bir gün baba diye bir kelime varsa ben onun tam tanımını bilmeyen biriyim baba sevgisi görmedim küçüken 4 yaşında kaybettim...
    Çoğumuzun babası gibi babam olmadı 68 yaşındaydı ben doğduğumda babam kiminizin dedesi kiminizin amcası kiminizin büyük büyük babası yaşında...

3|1
    0|0
  • Ben babasız büyüdüm. 6 yaşında evin reisisin dediler bana. korktum ama ben para kazanamam ki dedim. 6 yaşında kocaman adam olmuştum artık. o zamandan beri hayatta olmayan babamı utandırmamak ona layık bir evlat olmak için düzgün bir hayat yaşamaya çalıştım. 26 yaşındayım büyüdükçe eksikliği daha fazla belli oluyor.

1|0
    0|0
    • Ah be minnacik bir cocukken evin reisi olmussun. bu nasil buyuk bir sorumluluktur.. Allah yattigi yer nur olsun. Mekani cennet olsun. Babana layik bir evlat olmak icin calismaya didinmeye devam. Baska sansimizda yok. Dik durmaliyiz.😳😳☹

• Evet kesinlikle. Çalışmaya didinmeye devam.

• Allah acıları yaşa bakmadan veriyormuş.
    Toprağını öpmek ağrına gidiyor insanın.
    Tüm babaların günü kutlu olsun,
    Merhum babalarımızın mekanları cennet olsun..

Bazen babalar öpmek ister
    bazı evlatlar istemez,
    Bazen evlatlar öpmek ister babalarını.
    Toprak izin vermez.

Babanıza, sevdiklerinize zaman ayırın, zaman sizi sevdiklerinizden ayırmadan.

3|0
    0|0
  • :( babam yaşıyor ve 1saat kadar önce babamın telefonu çaldı ve arayanı görünce boğazıma yumruk atılmış gibi oldu :'( arayan babamın kollarında şehit düşen komutanın oğlu :'( babam astsubay aradı babaa babalar günün kutlu olsun dedi :'( bir tuhaf oldum her babalar gününde önce şehit çocukları gelir aklıma :'(

2|0
    0|0
    • Ya kiyamam ona. Nasil cani yaniyodur kimbilir. Demekki baba kelimesi babanda bütünlestirmis. Hepsinin tum sehit cocuklarinin basi saolsn.🙇🙇

• Basin sağolsun Allah yaridmcin olsun.

Benimde babam yok ama sağ. 10 yildir yüzünü görmüyorum adam değildi baba denmezdi. Yani sonsuza kadar babam yok benim.

1|0
    0|0
    • Amin 😿 bu kadar kolay silme babani ya
      😢😢 aranizda ne gecti bilemem ama bir dusun. Belki kurtarilcak bir yani vardir..

• Gerçekten çok duygulandım, gözlerim doldu okurken. Başın sağ olsun arkadaşım.

1|0
    0|0
    • Duygularina dokunduysam ne mutlu bana.. arada hüzünlenmekte iyidir. Deşarj olur insan. Çok tesekkur ederim guzel kalpli , eksik olma.😔😔

• Canim benim rica ederim. Allah gönlüne gore versin seninde. Iyiaksamlar dilerim sevdiklerinle😍🤗👭👬💑👪

• Teşekkürler. Amin cümlemize. :)

• Ben babami askerlik gorevimi yaparken ansizin trafik kazasında kaybettim. Onca ayların özlemi üzerine bu bana çok koymuştu..
    6 kasım 2012. Ölmuslerimize allahtan rahmet diliyorum..

1|0
    0|0
    • Ah be...😔icim acidi. Ne kadar zor zamanlar gecirmissin sen. Hemde askerdeyken o aci haberi almak. of diyorm. Allahim mekanini cennet eylesin. İşıklarda uyusun insallah.. amin😔🙇

• Allah sabır versin kanks

1|0
    0|0
  • Babasız geçirdiğim ilk babalar günümdü. Bu senenin başında kaybettim. Bugün dışarda çocukların annelerine "babama hediye alalım hadi" demelerine, iş arkadaşlarımın yanımda babalarını aramalarına, sosyal medyada babalarıyla sabah kahvaltı yaparken fotoğraf atanlara denk geldim. Allahın belası bir gündü ve her seferinde gözlerim doldu. Hepsinin mekanı cennet olsun bizlere de sabırlar versin.

1|0
    0|0
    • Yaaa canım benm kiyamam. Benim içinde zordu çok zordu. Allah sabrınıda beraberinde veriyor acıyi verirken merak etme sen.. üzülme. Çook gereksiz bir gundu. Dogumgununde, ölum yılinda , babalar gununde.. bu 3 onemli gunlerde daha cok dağliycaz yuregimizi.. Baban nurlar icinde yatsin canım . O yattikca sizlere uzun omurler yazsin Allahim. Sabir versn.🖐🖐🙇😒

• Ne kadar düşünmemeye çalışsamda benim için çok zor geçiyor. Mezarlık ziyareti yaptım. Mezarını yıkadım, çiçeklerini çapaladım. Suladım, dua ettim. Geçirdiğim anları hatırladım. Nasıl olabilir ki sevdiği insana sarılamamak. Dudaklarım sızladı.

1|0
    0|0
  • Kimileri içinde olmaması olmasından daha hayırlı, en azından özlem duyardık nefret değil 😒 Neyse hakeden tüm babaların ellerinden öper babalar gününü kutlarım😔

2|0
    0|0
  • Ya yapmayın şöyle şeyler... Zar zor ağlayan insanları ağlatmak mı istiyosunuz 😭 Babam benim zayıf noktalarımdan biri, çınarın gölgesi üzerimden gitsin istemiyorum 😭

1|0
    0|0
  • Sen onu unutmazsan , hatırlarsan bu ona bir tebrik, teşekkürdür zaten. Ama ağlama ağlarsan rahat edemez.

1|0
    0|0
  • Baba herzaman guvendir guvende hissetirir
    Cocukken hic unutmam babam bazen beni doverdi, annem korurdu babamdan, ama gece korkar gider babama sarilirdim, korkularimdan bile babamin varlığı korurdu

Mekani cennet olur insallah babanin

Bende simdi bir babayim ogluma layik olmak, onu baba olgusundan mahrum etmemek için elimden geleni yapiyorum
    Ve sırf oğlum icin tutunuyorum hayata,
    Güçlü bir babası olsun ki güç alsın babasından..

1|0
    0|0
  • Allah meksnini cennet eylesin canim 😔 bende elini optum okadar hediye secimlerini hep onlara biraktim cunku bizde kimse takmaz boyle seyleri
    Baban icin en gusel hediye dik saglam guclu durmandir canim :(

1|0
    0|0
  • Miss İzmir basın sağolsun. Babam Trde. Ben burda istersen babamı sana verebilirim. Çünkü kendim de babayim. Sadece üzülme.. hatta her zaman çiftlikte misafir de ederler. Üzülme enerji kaynağım.

1|0
    0|0
    • Bu cüretkar teklifin icin saol ama babamin yerini tutamazki.😳😳 Baba oldugunu ve evli oldugunu inkar ettigini cok iyi hatirliyorm. Neyse seninde babalar gunun kutlu olsun..

• Evli degilim ama babayim.. 😉

• 25 yil oldu buyudukce daha. COk ariyorsun her basarinda keske gorseydi diyorsun tum varligimi feda edeedim gelmesi icin

1|0
    0|0
  • Günaydın Allah Rahmet eylesin benimde 1 hafta önce yakın arkadaşım babasını kaybetti o ne yapacak bugün merak ediyorum :(

1|0
    0|0
  • Allah babalarımızı başlarımızdan eksik etmesin

1|0
    0|0
  • Mekanı cennet olsun

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin

1|0
    0|0
  • Baışınız sağolsun Allah sabır versin Mekanı cennet olur inşAllah

1|0
    0|0
  • Amin 14 yaşında idim şu an 25 hala sacma sapan duygular icindeyim ne tam büyüye biliyorsun nede tam cocuk olabiliyorsun... hayay vurdukça vuruyor yokluğunu hep hissettiriyor...

2|0
    0|0
  • 365 gün 6 saatten bir sn daha aşağıya indirmem, bir gün diye ananlara notum...

1|0
    0|0
  • evet var

1|0
    0|0
  • Yalnız değilsin Canım
    Allah rahmet eylesin

1|0
    0|0
  • Mekani cennet olsun gun boyu uyudum o gunu kafadan sildim ben

1|0
    0|0
  • Allah mekanını cennet etsin. Ölüm zor iş. Evden bir kedi gitse acısı tarif edilmez. Bu kayıp baba olursa söz biter. Ama şu da bir gerçek ki , herkesin gideceği yer aynı. Er ya da geç...

1|0
    0|0
  • Uzuldum bitanem sana ya :/

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    57

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 57

• ''Kac yasinizda olursaniz olun babaniz yasiyorsa hala cocuksunuzdur'' bu hangi kitap ya cok okumak isterdim? Malesef bizler de cabuk buyuduk, baska secenegimiz olmadi ki hayat..
    Allah hayatta olan babalara uzun omurler nasip etsin Insallah.
    Ben sahsen bisey yapmadim babalariyla mutlu olan insanlari seyrettim abimle yegenlerimi seyrettim bugun gozlerim doluyodu cok guzeldi 😊

1|0
    0|0
  • Benim babasız 15. Yılım. Gerçekten kötü oluyorum şu babalar gününde

1|0
    0|0
  • Bugün gidemedim mezarlığa, yarın gideceğim insallah. Başın, başımız sağ olsun.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin canım :(

Bir kaç planım var annemle kararlaştırcaz.

1|0
    0|0
  • Bu günü her gün ki gibi sıradan geçiricem ben. Çok önemli değil

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin.

1|0
    0|0
  • Babamsız 9. yılım.. Başın sağolsun güzellik, mekanı cennet olsun inşallah 🙏🏻😘

1|0
    0|0
  • Benimde yok.

1|0
    0|0
  • Benim babam hayatta ama yanımda değil bugün onu aricam babalr gününü kutlicam.
    Senin de başınsağolsun üzülme Allah sevdiģi kulunu tez alirmış yanina Allah'ım onu guzel cennetine alir inşallah.
    Belki kutlicaģın bir baban yok yaninda ama mezarına gidip ona güzel dualar ederek en güzel hediyeyi vermiş olursun...

1|0
    0|0
    • Saol canım dostlar sağolsn. Tabiki gidicem. bende soru güncellemesine yazdim simdi. Mezarliga gidip dua edicem. Seninde babanin babalar günü kutlu olsun😚😚😚

• teşekkür ederim..😊

• başın saolsun Allah mekanını cennet etsin sana da sabır versin inşallah öbür dünyada kavuşursunuz cok duygusal yazmıssın...

1|0
    0|0
  • İnsanlar sosyal medyada babalarıyla güzel güzel fotoğraflarını paylaşıyorlar. benim de bazı arkadaslarımın babası vefat etti. yani olan var olmayan var. ben olumlu bakmıyorum herkes görsün diye. Ana babaların sadece bir günü olmaz.

1|0
    0|0
  • Başın sağolsun

1|0
    0|0
  • Babamdan uzaktayım 😔

1|0
    0|0
  • Ya bu günün ne önemi var insan değer veriyorsa seviyorsa bunu ne zaman gösterdiğinin bir önemi yok. Babalar günü, anneler günü, sevgililer günü... Bunlar gerçekten saçma.
    Ama bazen şunu düşünüyorum ben sevgimi pek belli etmiyorum, öldüklerinde "Keşke sevgimi gösterseymişim." der miyim diye korkuyorum.
    Ama elimde olan bir şey değil. Ben öyle ailemi sarılıp öpmem sevgimi belli etmem. Yapım bu.

0|0
    0|0
    • Evet.. sevdiklerini kaybedince sevgini belli etmedigin icin pisman olursn. Bence daha fazla yapma bunu. Iste bugunu ben ve babasiz kalanlarin cogu sacma buluyo. Hemfikiriz. Bu soruyu sorma amacimda babasi olmayanlarla acimizi paylasmak..

• Başın sağ olsun..

1|0
    0|0
  • boş beleş bir gün çok takılmayın

1|0
    0|0
  • Başın sağolsun

1|0
    0|0
  • hiç gormedim gecen sene öldü sıradan bir gün

1|0
    0|0
  • Babanın mekanı cennet olsun canım allah sabır versın eksıklıgı hıssedılır zor olur ama bır babaya sahıpl olmanın o zamana kadar lutfedılmıs bır sanstı

1|0
    0|0
    • Evet hep şukrederim halime.. ya hic baba nedir bilmeseydim... oyuzden binlerce milyonlarca kez sükürler olsn.. iyiki babam gibi bir adam benim babamdi. Amin guzelim amin😳😳😳🙇🙇🙇

• Bende büyüdüm ve simaracak kimsem yok... Allah rahmet etsin babaniza. Babalar gününü kutlayanlar sessiz sedasız kutlasinlar yetimlerin canı yanar unutmasınlar.

1|0
    0|0
  • Senin dorduncu be benim 10 uncu yilim ve o yanimda degil sirf onun babalar gununu kutlamak icin 3 gunluk izin aldim turkiyeye geldim yapamamiom baba ne ki bna kizim demesini ozledim bna uyuzum demesini ozlesim yok be yok cok ozledim ben onu cokkkk😪😪😪😪😪😪😪😪

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin.. gitmiyorum ben mezarlığa kızgınım gittiği için bir de sanırım gerçekliğinden kaçıyorum..

1|0
    0|0
    • Babanin mezarinami küsüyosun. ya saçmalama.. Gittigin yerde bir kemik yığınindan baska bir sey yok. Ölüsüne bile tripmi atiyosn. Ayrica ölüm Allahin emri. Boyle yaparsan Allahin emrine karsi cikmis oluyosn. Git gzel bir abdestini al. Git mezarinin basina. Cok guzel dua et.. bugun babanin duaya ihtiyaci var... yapma. küsme ona

• Biliyorum bütün bunları ama uygulamak kolay değil bu saatten sonra da gitmeye cesaretim yok tabiki ölüm kimsenin elinde değil ama yine de..

• Hayat cesurlari sever tatlim. Al bir cicek git ya. Ne kaybedersin.

• Bugün. ağlama günüm

1|0
    0|0
  • Başın sağolsun

1|0
    0|0
  • Günaydın canım basin 😞😞 sagolsun üzdün ama nerde pozitif enerji
    bir de su esirgeme kurumlarindaki 0-3 yas cocuklari hic parmaklikli yataklardan cikarmiyorlarmis ya o geldi aklima ya off😞😞

1|0
    0|0
  • Benimde babam yok.. başın sagolsun.

1|0
    0|0
  • İçimi sızlattın. Benim babam sağ Allah'a çok şükür, onu sadece bugün değil her gün öperim ben hem de doyasıya ama utanırım da aslında bir yandan onu öperken. Sizler gelirsiniz aklıma, hem babasız hem de annesiz büyüyen küçücük kuzenlerim gelir aklıma. Allah babana rahmet eylesin...
    #BabalarGününüzKutluOlsunKocaYürekliİnsanlar

1|0
    0|0
    • Ya seni yerim. Ne guzel bir yorum bu.. cok dusuncelisin.. benimde bu paylasimi yaparken icim sizladi emin ol. Amin canim. BABANIN degerini bilmene ayrica sevindim.

• Allah babası vefat eden herkesin babasına rahmet eylesin. Zor bir durum. Allah yardımcınız olsun.

1|0
    0|0
  • ben bugün yataktan hiç çıkmadım.

1|0
    0|0
  • Onemsemiyorum bu günü

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    27

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...