Dostluk meselesi. Sizce kim haklı ve ne yapmalıyım?

Yıllardır tanıdığım bir dostum var. Beraber iyi gündede kötü gündede hiç ayrılmadık. Artık askere gitme zamanı geldiği için bir tatil organizasyonu planladık taa 2 ay önceden. Tam 7 kişi gidicez ve kişi başı 350 tl masraf tutuyor. Bu dostum baya bir egoisttir. Ayrıca kendisinin kesinlikle haksız olduğu konuda bile haklıyım der ve konuyu uzatırda uzatır bile. Biz 2 ay önceden planı yaparken birbirimize kesin gelicez diye söz verdik. O sözü verirken ben bu dostumun bu hale geleceğini bilmiyordum. Son 1 ay kalaya kadar iyice kendisinden nefret ettirdi bana. O kadar nefret ettimki eskiden onun için ölümü göze alabilecekken şu an umrumda bile değil o derece. Bu yüzden ben bu tatile gitmekten vazgeçicem. Çünki biliyorum bu bana tatil zevkimi yaşatmıycak. Bu 7 kişininde maddi durumları biraz sıkışık olduğu için eğer ben gelmezsem 6 kişi giderlerse masrafları kişi başı en az 400 tl'ye çıkıyor. Ben gelmiycem desem hepsi üzerime yürüycek bundanda eminim. Ama tatilede gitmek istemiyorum. Tatile gitmek istemediğim için bunların zararınıda karşılamak istemiyorum. Neden gitmediğim halde para veriyim ki. Sizce bu işin içinden nasıl çıkarım?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Diğer arkadaşlrna da durumu anlat belki de o sevdigin arkadasn gelmeni istemiyordur o yuzden boyle davranmıştr. Hayır deme bence bu düşnceme çnkü insanoğlu çok fena aylar önceden bile planlar istedigini elde etmek için. İstemedigin bir şeyide yapmak zorunda değilsin o arkadaşlrnda anlayışlı insanlarsa kabul ederler

0|1
    0|0
    • Gelmemi istiyor kesinlikle. Zaten benide o zorlamıştı ve bende söz vermeye mecbur kalmıştım. Gelmemi istemese direk söyler çekinmez yani. Diğer 5 üye ise saf kişiler ve aramızda bişey olsa onun tarafını tutarlar.

En İyi Erkek Görüşü

• hayatından bir kere seilersin tamamdır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...